پیش بینی فنی دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY

پیش بینی فنی دلار آمریکا: صعودی توصیه شده توسط جیمز استنلی پیش بینی دلار آمریکا را دانلود کنید آیا دلار آمریکا پایین آمده است؟ بود فقط ماه گذشته بود که می پرسیدیم آیا دلار آمریکا به اوج رسیده است یا خیر. این تقریباً زمانی بود که گرین بک a را چاپ کرد تشکیل دو بالا

کد خبر : 283252
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 نوامبر 2022 - 11:50
پیش بینی فنی دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY


پیش بینی فنی دلار آمریکا: صعودی

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی دلار آمریکا را دانلود کنید

آیا دلار آمریکا پایین آمده است؟

بود فقط ماه گذشته بود که می پرسیدیم آیا دلار آمریکا به اوج رسیده است یا خیر. این تقریباً زمانی بود که گرین بک a را چاپ کرد تشکیل دو بالا که با شروع یک روند نزولی جدید به سرعت پر شد و طی چند هفته گذشته، خرس های دلار آمریکا در صندلی راننده قرار گرفتند زیرا حرکت عظیم دلار که در تابستان ادامه داشت، قیمت بیشتری را کاهش داد.

سوال بزرگ این است که آیا روند نزولی کوتاه مدت به پایان خود رسیده است که می تواند روند صعودی تصویر بزرگتر را به مسیر صعودی خود بازگرداند.

از نمودار روزانه زیر، پاسخ به این سوال غیرقطعی خواهد بود. مرجع احتمالی برای کم در محل وجود دارد و تا حد زیادی از آن گرفته شده است فتیله کشیده روی شمع سه شنبه گذشته این نشان دهنده واکنش گاوها و این واقعیت است که منجر به یک سری کاهش های بالاتر در پایان هفته شد، این انتظار صعودی رو به رشد را برجسته می کند.

اما – گاوها دقیقاً با این موضوع برخورد نکردند زیرا مقاومت کوتاه مدت همچنان به اوج خود ادامه می دهد و این چنین است در حدود سطح 107.27 که روز پنجشنبه به آن نگاه کرده بودم.

نمودار روزانه دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

نمودار هفتگی USD

نوار هفته گذشته لحن بلاتکلیفی دارد. این کاملاً یک دوجی نیست، اما شاید حتی گسترده‌تر از آنچه برای یک فرفره نخ ریسی مورد نظر است. اما، فتیله زیرین با بسته صعودی نشان می دهد که چگونه جهش سه شنبه به مهار خونریزی، حداقل به طور موقت، کمک کرد، زیرا خریداران شروع به نشان دادن دست سنگین تری کردند. البته سوال بزرگ این است که ادامه داشته باشد و گاوها باید برای ادامه حرکت به بالای آن ناحیه مقاومت فشار بیاورند و پس از آن سطوح بالا در 107.79 یا 108.43 وارد میدان شوند.

نمودار هفتگی دلار آمریکا

نمودار هفتگی دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

USD کوتاه مدت

من روز پنجشنبه به دلار آمریکا نگاه کرده بودم، مقاومت کوتاه مدت در 107.27 را برجسته می کند که برای ادامه سناریوها باید شکسته شود. تا پایان هفته، این واقعیت باقی ماند و گاوها هنوز مقاومت بالاتری را آزمایش نکرده بودند. اما، به طور قیاسی، این در باز می ماند، زیرا قیمت مجموعه ای از سطوح بالاتر و پایین ایجاد کرد که به ایجاد یک تشکیل مثلث صعودی که صعودی کوتاه مدت را حفظ می کند پتانسیل شکست.

البته، همانطور که اخیراً در این موضوعات محوری بوده است، EUR/USD احتمالاً نقش مهمی در نحوه انجام این موضوع خواهد داشت و من در ادامه به آن خواهم پرداخت.

نمودار قیمت دو ساعته دلار آمریکا

نمودار دو ساعته دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

اگر دلار آمریکا به پایین رسیده باشد، احتمالاً باید شاهد صعود به یورو/دلار باشیم. و مانند USD در بالا، این موضوع هنوز یک موضوع غیرقطعی است زیرا خرس‌ها دقیقاً اقدامات لازم را برای باز کردن درها برای پتانسیل روند نزولی انجام نداده‌اند.

اما – پتانسیلی برای برگشت وجود دارد، و این چیزی است که می تواند راه را برای مضامین نزولی باز کند. من این موضوع را روز جمعه در حالی که بر تثبیت تاکید می کردم، بررسی کرده بودم در حدود سطح اصلی 1.0350. این قیمت به ایجاد حمایت در سال 2017 کمک کرد و سپس در تابستان امسال به عنوان یک سطح اصلی به تصویر بازگشت، حمایت را در ماه مه و ژوئن تعیین کرد و سپس در ماه اوت به عنوان مقاومت ظاهر شد.

این سطح جایی است که بدن شمع هفته گذشته در آن قرار دارد، با فتیله های کشیده در دو طرف برای تشکیل دوجی.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار هفتگی EUR/USD

نمودار هفتگی یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

هفته گذشته شاهد چرخش بسیار کمی در EUR/USD بودیم و این منجر به ساخت a شد مثلث متقارن، که به خودی خود هیچ سوگیری جهت دار ندارد. اما – هنگامی که با حرکت صعودی که منجر به ساخت این سازند شد، جفت شود، می توان به عنوان یک تشکیل پرچم گاو نر. این معمولاً با هدف ادامه صعودی مورد بررسی قرار می گیرد. اما حتی این ممکن است عواقب بدی برای خرس ها داشته باشد.

اگر قیمت‌ها به سمت بالا حرکت کنند، سطح 1.0500 در بالای سر قرار می‌گیرد و ممکن است این منطقه مورد علاقه خرس‌هایی باشد که به دنبال ترسیم استراتژی‌های معکوس هستند.

در سمت نزولی، سطح فیبوناچی قیمت 1.0282 همچنان مناسب است، زیرا این امر به تعیین سطح پایین در دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته کمک کرد: یک شکست به پایین‌تر از آن، پایین‌ترین سطح هفتگی را نشان می‌دهد و می‌تواند پایین‌تر به پایین تازه‌ای باشد که خرس‌ها به دنبال ایجاد سناریوهای نزولی هستند.

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

GBP/USD

نوسانات در کابل طی چند ماه گذشته کاملاً افزایش یافته است. اواخر سپتامبر بود که حرکت فروپاشی نشان می داد. اما از آنجایی که ارزش دلار شروع به کاهش قیمت کرد، شلوارک با عجله پوشانده شد و GBP/USD در هفته گذشته نمایشی بسیار قوی داشت.

و در حالی که بسیاری فقط یک ماه قبل خواستار برابری بودند، GBP/USD در روز سه شنبه این هفته قبل از یافتن فروشندگان، به سطح روانی 1.2000 رسید. این یک سطح قابل توجه برای GBP/USD است، زیرا در سال‌های 2016 و 2017 و سپس در سال 2019 قبل از بازگشت به تصویر در اوایل سال جاری پشتیبانی می‌شد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله GBP/USD

نمودار قیمت ماهانه GBP/USD

نمودار ماهانه gbpusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

GBP/USD کوتاه مدت

از نمودار روزانه می توان دید بهتری از عطف مقاومت 1.2000 دریافت کرد که منجر به تست حمایت در روز پنجشنبه در سطح 1.1760 شد. این کمک کرد تا پایین‌ترین سطح خود را تا پایان هفته حفظ کنیم، بسیار شبیه به EUR/USD در بالا، کمی صبر از سوی خرس‌ها لازم است، زیرا پایین‌تر به پایین برای همراهی با آن پایین‌تر به بالای احتمالی وجود ندارد. اما، شکست زیر 1.1760 می تواند آن در را باز کند، و سطح حمایت بعدی زیر آن در 1.1646 است، پس از آن سطح 1.1500 به معادله باز می گردد.

نمودار روزانه GBP/USD

نمودار روزانه gbpusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

USD/CAD

من روز چهارشنبه USD/CAD را بررسی کرده بودمبا برجسته کردن نقطه کلیدی حمایت در 1.3250 سطح روانی که پایین ترین سطح را در جفت نگه می داشت. این منجر به افزایش قیمت شد زیرا قیمت به بالای سطح 1.3350 بازگردانده شد. و پس از عقب نشینی با یک چاپ در بالاتر به پایین، گاو نر به بالاترین دیگری هل داد.

این درها را برای روندهای صعودی USD/CAD باز نگه می دارد. ناحیه بزرگی از مقاومت در ناحیه 1.3465-1.3500 در بالای سر قرار دارد. این حمایت در ماه اکتبر و اوایل نوامبر بود، بنابراین فشار بعدی به سمت مقاومت در آن ناحیه را می توان برای پتانسیل عقب نشینی جستجو کرد، پس از آن پتانسیل حمایت بالاتر-پایین به معادله بازگشت.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت چهار ساعته USD/CAD

نمودار روزانه usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

USD/JPY

از نظر بهبودی دلار آمریکا، USD/JPY همچنان مورد توجه است. زمانی که روند صعودی دلار در حال افزایش بود.

اما، همانطور که در روز پنج‌شنبه مشاهده شد، زمانی که معاملات حمل‌ونقل متوقف می‌شوند، این حرکت می‌تواند تهاجمی باشد و با توجه به نزدیکی به موضوعات نرخ‌ها، این همان چیزی است که اتفاق می‌افتد زیرا فروش دلار آمریکا بازارهای FX را متوقف کرده است.

اکنون سؤال این است که آیا USD/JPY دریافته است که پایین و تنظیم کوتاه مدت در USD/JPY بسیار شبیه به تنظیم DXY است که در بالا به آن نگاه شد. از نمودار چهار ساعته زیر، می‌توان ساخت مشابهی از مقاومت کوتاه‌مدت در حدود 140.80 را مشاهده کرد که زمینه بسیار مشابهی با سطح 107.27 در DXY دارد.

نمودار چهار ساعته USD/JPY

نمودار چهار ساعته usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

USD/JPY 140

همانطور که در مقاله پنجشنبه به آن اشاره کرده بودمسطح روانشناختی 140 در اینجا برای گاو نرهایی که به دنبال جهش در این جفت هستند به نظر می رسد یک معامله بزرگ است. در این مرحله، قیمت به عنوان مقاومت در منطقه حمایت قبلی باقی می ماند. این لزوماً سناریوی صعودی را رد نمی کند، اما نشان می دهد که خریداران باید برای معکوس کردن روند نزولی اخیر کارهایی انجام دهند. مقاومت بعدی بالای 140.80 که من دنبال می کنم حدود 141.50 است که یک نوسان پایین قبلی بود. پس از آن، 142.50 به عنوان یک سطح روانی و 143.50 به عنوان یک نوسان قبلی قیمت به عنوان مقاومت بعدی وارد تصویر می شود.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

نمودار روزانه usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.