پیش بینی فنی دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/JPY

پیش بینی فنی دلار آمریکا: خنثی دلار آمریکا در اواخر هفته افزایش یافت تا بخشی از ضرر را از بین ببرد چهارشنبه پس از چاپ CPI کمتر از انتظارات بود. انتشار روز جمعه اعداد احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان نیز روحیه مثبتی را نشان داد و در مقابل انتظار 52.5 و چاپ قبلی 51.5 به

کد خبر : 241545
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آگوست 2022 - 15:21
پیش بینی فنی دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/JPY


پیش بینی فنی دلار آمریکا: خنثی

  • دلار آمریکا در اواخر هفته افزایش یافت تا بخشی از ضرر را از بین ببرد چهارشنبه پس از چاپ CPI کمتر از انتظارات بود.
  • انتشار روز جمعه اعداد احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان نیز روحیه مثبتی را نشان داد و در مقابل انتظار 52.5 و چاپ قبلی 51.5 به 55.1 رسید.
  • تمرکز هفته آینده بر روی Fed-speak است و هفته بعد سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول را به همراه دارد.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

آیا دلار آمریکا بالاتر رفته است؟

این سوالی است که در حال حاضر به حرکت قیمت FX فشار می‌آورد، و با این بحث مرتبط است، موضوع تورم نیز هست، و اینکه آیا آن قبلاً به اوج رسیده است یا خیر. داده های تورم هفته گذشته در این زمینه دلگرم کننده بود، زیرا این اولین بار بود که داده ها در مدت زمانی طولانی کمتر از انتظارات چاپ می شد. اما، به طور مشخص، بالاترین قیمت دلار در 19 سال اخیر درست پس از انتشار CPI در ماه گذشته به ثبت رسیدزمانی که تورم کل به 9.1 درصد رسید در مقابل انتظار 8.7 درصد. ما از آن زمان تاکنون یک نقطه داده دلگرم کننده در مورد CPI داشته ایم، بنابراین هنوز خیلی زود است که آن را یک روند بدانیم.

اما، شاید یک سوال بزرگتر هنگام نگاه کردن به روند دلار، مربوط به قطعات مشابه و به طور خاص یورو باشد. در حالی که تورم در ایالات متحده در حال کاهش است و این به کاهش انتظارات در مورد افزایش نرخ FOMC کمک می کند، بانک مرکزی اروپا در یک مکان نسبتاً آسیب پذیر باقی می ماند و آنها فقط شروع به افزایش نرخ کرده اند. آیا بانک مرکزی اروپا می‌تواند با افزایش نرخ بهره از ایالات متحده عقب بماند یا حتی از ایالات متحده پیشی بگیرد؟ یا شاید بیشتر به این نکته، آیا انتظارات افزایش نرخ در سراسر اروپا بیش از آنچه در ایالات متحده نشان می دهد افزایش می یابد؟ به نظر می رسد که در حال حاضر مقابله با آن متغیر دشوارتری باشد.

از نظر فنی، دلار آمریکا پس از بالاترین قیمت 19 سال اخیر که ماه گذشته منتشر شد، همچنان به حرکت عقب نشینی خود ادامه می دهد. قیمت ها تا حدودی منظم و با تبعیت از یک کانال نزولی با موازی کاهش یافته است. خطوط روند برای بسیاری از زمان. این عقب نشینی حمایتی در حدود 23.6 درصد پیدا کرده است. اصلاح فیبوناچی از مه 2021 – ژوئیه 2022 حرکت عمده.

در مجموع، این باعث ایجاد یک تشکیل پرچم گاو نر، که در را برای روندهای بلندمدت صعودی باز نگه می دارد. با این حال، سوال بزرگ‌تر، زمان‌بندی است، چرا که این روند تقریباً یک ماه است که عقب‌نشینی کرده است و هنوز هم، تنها 23.6 درصد از روند صعودی دوباره دنبال شده است.

نمودار قیمت هشت ساعته دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

USD بلند مدت

با برداشتن یک قدم به نمودار ماهانه، دلیلی وجود دارد که گاوها محتاط باشند. شمع ماه گذشته یک بود نوار پین، برجسته شده توسط یک فتیله دراز “خارج شدن” از اقدام قبلی قیمت. چنین تشکل‌هایی اغلب با هدف معکوس‌ها ردیابی می‌شوند، با این فرض که فتیله بالایی که از برگشت ماه گذشته تشکیل شده است، ممکن است پتانسیل ادامه داشته باشد. و تا کنون در ماه آگوست، این روند ادامه داشته است زیرا ما شاهد پیشرفتی از پایین‌ترین و پایین‌تر به بالا بوده‌ایم.

این مقداری پتانسیل میان‌مدت نزولی در دلار را فراهم می‌کند، اما، دوباره، سؤال بزرگ در مورد آن موضوع این است که آیا ارزهای دیگر می‌توانند هر یک از آن قدرت قبلی دلار آمریکا را با یک علامت سوال بزرگ در اطراف یورو که من آن را لمس می‌کنم، از بین ببرند. در زیر نمودار بعدی ما.

نمودار ماهانه دلار آمریکا

نمودار ماهانه دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

ارزها از یک جهت بسیار مهم منحصر به فرد هستند: از آنجا که ارزها پایه سیستم مالی هستند، تنها راه ارزش گذاری یک ارز با ارز دیگری است.

طلا، نفت، سهام، ویدجت ها – هر چه که باشد – همه می توانند بر اساس یک ارز بومی، یورو، دلار آمریکا و غیره باشند. اما دلار آمریکا؟ خوب، تنها راه برای تعیین ارزش دلار، اگر بخواهید، یک چوب اندازه گیری، استفاده از ارزهای دیگر است.

به همین دلیل است که فارکس به صورت جفت معامله می شود. اما، زمانی که وضعیتی مانند دلار آمریکا را در حال حاضر داریم، نیز مهم است. و نکته مهم، مظنه دلار آمریکا در DXY تقریباً 57.6٪ EUR/USD است. بنابراین، غیرعادی است که دلار آمریکا بدون حداقل مشارکت یورو، روندی بزرگ را آغاز کند.

به طور کلی، در طول این دوره عظیم از قدرت دلار، یورو در سراسر این دوره فوق العاده ضعیف بوده است. با افزایش نرخ ها در ایالات متحده، حتی با افزایش تورم در سراسر منطقه یورو، نشانه اندکی از پیوستن اروپا به این مبارزه وجود داشت. رشد ضعیف‌تر بود و بانک مرکزی اروپا از ترس خفه کردن رشد باقیمانده نسبت به افزایش نرخ بهره ترسید.

و با نگاهی به زمستان امسال، با توجه به جنگ جاری بین روسیه و اوکراین، خطر بسیار بزرگی در افق وجود دارد. این احتمالاً برای تعدادی از کالاهای کلیدی مانند گاز طبیعی مایع محدودیت ایجاد خواهد کرد. و محدودیت‌های عرضه در گاز طبیعی مایع به معنای قیمت‌های بالاتر انرژی است که مصرف‌کنندگان اروپایی را در زمانی که اقتصاد نمی‌تواند آن را تحمل کند، بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد. بنابراین، به حق، بانک مرکزی اروپا محتاطانه عمل کرده است. اما، این واگرایی باعث شده تا عامل اصلی دیگری وارد معادله شود و آن ضعف ارز است – که می تواند با توجه به اینکه کالاهای وارداتی به دلیل کاهش ارزش یورو قیمت بیشتری خواهند داشت، بر تورم فشار بیشتری وارد کند.

بنابراین، اگر به آن حرکت نسبتاً شدید دلار در بالا نگاه کنیم، به خوبی با حرکت شدید EUR/USD که در زیر مشاهده می‌شود، مطابقت دارد، که برای اولین بار در بیش از 20 سال در ماه گذشته سطح برابری را وارد بازی کرد.

نمودار ماهانه EUR/USD

نمودار ماهانه EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

برابری کار بزرگی است. از بسیاری جهات، این نهایی است سطح روانی. اما، شاید بیشتر به این نقطه، زمانی که EUR/USD برای تست برابری کاهش یافت، روند نزولی در حال حاضر 2000 پیپ عمیق بود. به این معنی که احتمالاً شورت‌های بلندمدت زیادی برای سواری نگه داشته شده بودند. و با توجه به اینکه حرکت نزولی از فوریه تا اوایل ژوئیه چقدر تمیز بود، دلیل کمی وجود داشت که آن شورت ها موقعیت خود را سفت کنند.

این هفته اولین آزمایش مهم را به همراه داشت زیرا EUR/USD به بالاترین سطح ماهانه در پشت چاپ چهارشنبه CPI جهش کرد. این باعث شد که قیمت به سمت راست به یک منطقه کلیدی در نمودار حرکت کند، در حدود سطح 1.0350 که قبلاً به تنظیم پشتیبانی کمک می کرد. این قیمت همچنین با خط روند نزولی همخوانی داشت و به حفظ بالاترین سطح در روز چهارشنبه پس از گزارش CPI کمک کرد.

همچنین روز پنجشنبه دوباره وارد عمل شد و به تولید یک قیمت پایین‌تر به بالاترین کمک کرد و در نهایت در روز جمعه قیمت توانست به محدوده قبلی بازگردد.

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

عدم قطعیت EUR/USD

همانطور که احتمالاً از موارد بالا می توانید متوجه شوید، من در مورد یورو یا به طور کلی منطقه یورو چندان خوشبین نیستم. سوال بزرگ‌تری که در حال حاضر دارم، زمان‌بندی است. و با توجه به اینکه ما در ماه‌های تابستان همراه با جکسون هول هفته بعد و جلسه بعدی FOMC بیش از یک ماه دیگر هستیم، ممکن است در فضایی باشیم که روند غالب بتواند به استراحت ادامه دهد. تنها عاملی که می‌تواند آن را تغییر دهد همان چیزی است که در اوایل آگوست ظاهر شد، زمانی که Fed-speak مدام به خانه می‌آمد که فدرال رزرو هنوز به چرخش نزدیک نشده بود.

از نمودار چهار ساعته زیر، می توانیم ببینیم حمایت در مقاومت قبلی نشان داده می شود پس از تازه بالاتر-بالا. این می تواند در را برای فشار صعودی بیشتر باز نگه دارد و به دنبال آزمایش مجدد در حدود 1.0340 باشد که پس از آن سطح 1.0400 نمایان شود.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

نمودار چهار ساعته یورو دلار

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

GBP/USD

GBP/USD هفته گذشته با یک تشکیل گوه در حال سقوط پس از اینکه یک نقطه حمایتی بزرگ در روز جمعه قبل وارد بازی شد. این حمایت از سطح روانشناختی 1.2000 تا سطح فیبوناچی 1.2021 ادامه دارد، و این منجر به شکست قوی در روز چهارشنبه پس از انتشار داده های CPI در ایالات متحده شد.

GBP/USD سپس شکست خورد و در یک حرکت قوی تا سطح 1.2275 قرار گرفت. اما، این زمانی است که فعالیت خرید کاهش یافت و قیمت‌ها شروع به عقب نشینی کردند و قیمت‌ها پایین‌تر از سطح مقاومت 1.2292 بود.

در این مرحله، به نظر می‌رسد پوند/دلار آمریکا در یک الگوی تثبیت قرار دارد، و من در تخصیص ظرفیت روند به این موضوع تردید دارم تا زمانی که حمایت در دسته 1.2000 از بین برود، یا تا زمانی که گاوها نتوانند در سطح مقاومت بالاتر از مقاومت قرار گیرند. سطح 1.2292.

نمودار قیمت GBP/USD هشت ساعته

نمودار قیمت هشت ساعته GBPUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

AUD/USD: یک هفته بزرگ برای استرالیا

هفته بزرگی برای AUD/USD بود. در اینجا نیز یک گوه در حال سقوط بود، اگرچه این الگو بر مبنای بلندمدت بود. قیمت در اواخر ژوئیه آغاز شد، اما تصمیم گیری نرخ RBA در اوایل آگوست به عقب نشینی این جفت کمک کرد. و هفته قبل با نزولی به پایان رسید. اما قیمت درست در حمایت قبلی 0.6880 بود.

در این مرحله، AUD/USD یکی از جذاب‌ترین سناریوهای نزولی-دلار آمریکا در هفته گذشته به نظر می‌رسد. اقدام قیمت. منطقه مقاومت قبلی که از 0.7000 تا 0.7053 را در بر می گیرد، اکنون به عنوان پتانسیل حمایت در سناریوهای ادامه صعودی مطرح می شود.

نمودار قیمت روزانه AUD/USD

نمودار قیمت روزانه AUDUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; AUDUSD در Tradingview

USD/JPY

USD/JPY اخیراً با کمک بازدهی خزانه داری ایالات متحده، تغییرات شدیدی داشته است، اما در این مرحله، من در تلاش برای یافتن یک روند کوتاه مدت قابل توجه هستم. ممکن است در هر دو طرف پتانسیل وجود داشته باشد، اما با توجه به زمان بندی، همانطور که در بالا ذکر شد، همراه با پس زمینه فنی، من از هر گونه ایده پرطرفدار در مورد این جفت در هفته آینده خالی هستم.

در سمت صعودی – نرخ‌ها همچنان یک عامل بزرگ باقی می‌مانند و من فکر می‌کنم که در این مرحله گستاخی است که بگوییم آنها در صدر قرار گرفته‌اند. از طرف دیگر، مضامین ریسک گریزی (همراه با نرخ های پایین تر در اوراق خزانه) می توانند به سرعت در یک محیط بازار «خارج از ریسک» جذاب شوند، اما این واقعاً آن چیزی نیست که اخیراً داشته ایم، و سهام ایالات متحده همچنان به رشد خود ادامه می دهد. تا اوج های چند ماهه تازه.

تا کنون شمع آگوست نشان دهنده عدم تصمیم گیری است که در حال حاضر به عنوان یک نشان داده شده است دوجی – و من انتظار ندارم که لزوماً همینطور باقی بماند، اما سطوح قابل توجهی از آن وجود دارد که می تواند به ارائه پارامترهای استراتژی برای هفته پیش رو کمک کند. در پشتیبانی، ما حداقل 130.40 ماه اوت را داریم که با سطح روانی 130.00 همگام می شود تا منطقه حمایتی ایجاد کند. نقض آن در را برای یک حرکت نزولی عمیق‌تر باز می‌کند، و انتظار من این است که در صورت نشان دادن این موضوع، با مضامین ریسک‌گریزی همراه شود.

در کران بالای کندل این ماه، ما یک اوج در 135.58 داریم که با سطح روانی 135.00 همگام می شود تا یک منطقه مقاومت ایجاد کند. نقض آن در را برای تست مجدد اوج ژوئن در 137.00 باز می کند.

نمودار قیمت ماهانه USD/JPY

نمودار ماهانه USDJPY

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته شده توسط جیمز استنلی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

تماس بگیرید و دنبال کنید جیمز در توییتر: @JStanleyFX

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.