فروش WTI متوقف می شود زیرا SNB نگرانی های بانکی را آرام می کند

اخبار و تحلیل نفت خام WTI بازار نفت امروز صبح پس از سه نزول ثابت معامله شد، زیرا Credit Suisse حمایت بانک ملی سوئیس را تضمین کرد. WTI همچنان آسیب پذیر است زیرا سرمایه گذاران / معامله گران مشکلاتی را پیش رو می بینند افزایش ذخایر نفت خام به آتش فروش اخیر دامن می زند

کد خبر : 334620
تاریخ انتشار : جمعه 17 مارس 2023 - 11:17
فروش WTI متوقف می شود زیرا SNB نگرانی های بانکی را آرام می کند


اخبار و تحلیل نفت خام WTI

  • بازار نفت امروز صبح پس از سه نزول ثابت معامله شد، زیرا Credit Suisse حمایت بانک ملی سوئیس را تضمین کرد. WTI همچنان آسیب پذیر است زیرا سرمایه گذاران / معامله گران مشکلاتی را پیش رو می بینند
  • افزایش ذخایر نفت خام به آتش فروش اخیر دامن می زند
  • WTI از طریق پشتیبانی کلیدی کاهش می‌یابد، اما به نظر می‌رسد با حمایت Credit Suisse از بانک ملی سوئیس (SNB) این کاهش را متوقف کرده است.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه تجارت نفت

افزایش شدید ذخایر نفت خام به فروش WTI می افزاید

داده های آژانس اطلاعات انرژی ایالات متحده برای هفته منتهی به 10 مارس نشان داد که ذخایر هفتگی نفت خام بسیار بیشتر از حد انتظار افزایش یافته است (1.55 میلیون در مقابل 1.188 میلیون مورد انتظار). این پس از آن صورت گرفت که در هفته قبل افت 1.69 میلیون بشکه ای را نشان داد.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

شاخص فعالیت اقتصادی آینده زنگ خطر را به صدا در می آورد

بازار نفت اغلب به عنوان شاخصی از فعالیت های اقتصادی آینده در نظر گرفته می شود. وقتی اقتصادها در حال گسترش هستند، صنعت و افراد سوخت بیشتری مصرف می کنند. خواه حمل و نقل کالا، افزایش تولید کارخانه یا مصرف کنندگان برای خرج کردن پول، بهبود شرایط اقتصادی با مصرف نفت همبستگی مثبت دارد. برعکس این زمانی اتفاق می افتد که سرمایه گذاران/تجار مشکلات اقتصادی را پیش بینی می کنند. کارخانه ها به دلیل تقاضای کمتر از سوی افرادی که تمایل کمتری به خرج کردن پول به دلیل نگرانی در مورد ادامه اشتغال دارند، تولید را کاهش می دهند.

در پی فروپاشی سه بانک متوسط ​​ایالات متحده با بانک سیلیکون ولی اولین دومینویی که سقوط کرد، احتیاط و عصبیت بازارهای مالی جهانی را فراگرفته است. گمانه زنی ها در مورد یک بحران بانکی تمام عیار به دلیل کاهش سهام بانکی در جهان در مقایسه با تجارت به وجود آمده است. با این حال، بانک‌های خرده‌فروشی بزرگ، پروفایل‌های سپرده‌گذار بسیار متفاوتی نسبت به بانک‌های تخصصی فناوری/کریپتو دارند که سقوط کرده‌اند. انگیزه بانکی که با SVB اداره می‌شود بیش از 90 درصد از سپرده‌گذاران دارای وجوهی به ارزش بیش از مبلغ 250000 دلار بیمه FDIC در صورت ورشکستگی بانک بودند.

با این وجود، احتیاط در سراسر بازارهای مالی ادامه دارد و نفت نیز تفاوتی ندارد. نمودار هفتگی کاهش مداوم قیمت نفت را از زمان آغاز درگیری روسیه و اوکراین نشان می دهد. نکته جالب توجه این واقعیت است که کاهش فعلی نفت را به زیر سطح حیاتی بلندمدت 77.50 دلار رسانده است – سطحی که در گذشته بارها به عنوان نقطه محوری اصلی عمل کرده است.

از اینجا، سطوح فنی عمده، اگر به آن برسند، حاکی از یک شکست عظیم در بازار نفت خواهد بود. چیزی که اوپک انگیزه اجتناب از آن را خواهد داشت.

نمودار هفتگی نفت WTI (CL1!)

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

image2.png

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

نمودار روزانه نفت، کاهش سه روزه اخیر را نشان می دهد که قیمت نفت را به شدت پایین آورده است – به خوبی در محدوده مشخص شده توسط دولت بایدن برای پر کردن ذخایر کاهش یافته SPR. بنابراین، این منطقه قبلاً به عنوان یک شبه پشتیبان عمل می‌کرده است، اما نمی‌تواند برای یک بحران کامل بانکی قابل مقایسه باشد.

قیمت‌ها در حال حاضر در حال آزمایش پشتیبانی در 66.60 دلار هستند، جایی که سطح پشتیبانی بعدی در حدود 62 دلار ظاهر می‌شود قبل از اینکه سطح پشتیبانی اصلی در 42.60 دلار مرتبط شود. در صورتی که اخبار حمایت بانک ملی سوئیس از Credit Suisse نگرانی ها را برطرف کند، عقب نشینی به سمت بالای محدوده بازپرداخت SPR (72 دلار) توسط گاوهای نفتی رصد خواهد شد. مقاومت بالاتر از آن 77.40 دلار به نظر می رسد.

نمودار روزانه نفت WTI (CL1!)

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.