جشنواره ملی خوراک کرمانشاه به آبان موکول شد

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از موکول شدن جشنواره ملی خوراک کرمانشاه به آبان ماه خبر داد و گفت: باتوجه به رایزنی صورت گرفته با شهرداری مقرر شده که میهمانانی هم از خارج از کشور به این جشنواره دعوت شوند. داریوش فرمانی در نشست امروز(۱۳ مهر) ستاد خدمات سفر استان

کد خبر : 411211
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹
جشنواره ملی خوراک کرمانشاه به آبان موکول شدایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از موکول شدن جشنواره ملی خوراک کرمانشاه به آبان ماه خبر داد و گفت: باتوجه به رایزنی صورت گرفته با شهرداری مقرر شده که میهمانانی هم از خارج از کشور به این جشنواره دعوت شوند.

داریوش فرمانی در نشست امروز(۱۳ مهر) ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه، بااشاره به برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ملی خوراک، اظهارکرد: این برنامه قرار بود ۲۳ تا ۲۵ مهرماه برگزار شود، اما طی نشست هایی که با شهرداری داشتیم مقرر شد در آبان ماه برگزار شود.

وی در خصوص علت تاخیر در برگزاری این جشنواره هم گفت: باتوجه به اینکه شهرداری کرمانشاه بنا دارد برای این جشنواره میهمانانی از خارج از کشور دعوت کند، مقرر شد آن را در آبان ماه برگزار کنیم.

در ادامه نادر نوروزی شهردار کرمانشاه نیز در این رابطه گفت: بنا داریم از تمام شهرهای ایران بویژه چهار شهر خلاق در حوزه های موسیقی، خوراک و صنایع دستی برای حضور در این رویداد دعوت کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین مقرر شده از چهار کشور از جمله ترکیه و لبنان که خوراک های حلال دارند، هم برای این رویداد دعوت شود.

کرمانشاه به عرب‌ها، چینی‌ها و روس‌ها معرفی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان در بخش دیگری از سخنانش به برخی از برنامه های پیش روی این حوزه  در استان اشاره کرد و گفت: مقرر شده که روی مسئله تبلیغات و معرفی استان، احداث و تکمیل زیرساخت ها و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: در بحث تبلیغات، انتخاب یک شعار را برای معرفی کرمانشاه در نظر گرفته ایم و می خواهیم باتولید محتوا، تبلیغاتی را در عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین و روسیه داشته باشیم.

فرمانی تاکید کرد: از طرفی در بحث تبلیغات میدانی هم روی بیلبوردهای شهری، فرودگاه ها، راه آهن و اتوبوس های بین شهری کار خواهیم کرد.

وی همچنین از تدارک برگزاری رودیداهای سالیانه همچون خوراک، اسب کرد، نخود، نان برنجی، کاک، روغن حیوانی، تعزیه کنگاور، پاراگلایدر در ویس قرنی، عشایر، صخره نوردی، کرمانشاه شناسی، آفتابگردان، فرش و تخمه سنقری، پیاز هرسین، میوه های بهشتی دالاهو، گیلاس، سیب و انگور صحنه و … خبرداد.

به گفته این مسئول، برگزاری سالیانه این رویدادها مستلزم همکاری فرمانداران شهرستانها و دستگاه‌های ذیربط است.

فرمانی در ادامه اعلام کرد: طبق برآوردهای انجام شده برای اجرای برنامه های در نظر گرفته شده در حوزه گردشگری استان به حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

اختصاص ۷ میلیارد تومان برای بافت تاریخی شهر کرمانشاه

وی در ادامه از بافت  تاریخی شهر کرمانشاه به عنوان یک فرصت طلایی برای رونق گردشگری شهری نام برد و گفت: محورهای گردشگری مختلفی را برای بافت تاریخی شهر کرمانشاه در نظر گرفته ایم تا آن را احیاء کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: در این راستا، وزارت میراث فرهنگی هم قول داده تا حدود هفت میلیارد تومان در این زمینه به ما اعتبار بدهد و از طرفی باید همکاری شهرداری و راه و شهرسازی را هم داشته باشیم.

درخواست ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در گردشگری کرمانشاه

وی در ادامه از رشد قابل توجه درخواست سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان طی شش ماهه اول امسال خبرداد و گفت: جمعا حدود ۸۰۰ میلیارد تومان در خواست سرمایه گذاری داشته ایم که می تواند زمینه اشتغال ۱۴۰۸ نفر را فراهم کند.

به گفته این مسئول، بیشترین درخواست سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان برای احداث محوطه های گردشگری و اقامتگاه های بوم گردی و سنتی بوده است.

گردشگران عراقی با ماشین شخصی به کرمانشاه سفر می‌کنند

فرمانی در ادامه از توافق کانون اتومبیلرانی ایران با ۱۵ کشور برای تردد اتباعشان به ایران با خودروهای شخصی خبرداد و گفت: طبق این توافق گردشگران عراقی هم می توانند با پرداخت ۲۵۰ دلار با خودروهای خود به ایران سفر کنند.

وی افزود: باتوجه به هم مرزی کرمانشاه با عراق، این طرح می تواند یک تحول را در گردشگری استان به همراه داشته باشد و با برگزاری رویدادها گردشگران بیشتری را به استان بکشانیم.

رشد ۱۲ درصدی گردشگری کرمانشاه  

وی در بخش دیگری از سخنانش به آمار گردشگری استان در شش ماهه اول امسال هم اشاره ای کرد و گفت: در شش ماهه اول امسال جمعا ۵۲۵ هزار نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کرده اند که این آمار در مشابه سال گذشته ۴۶۴ هزار نفر بوده که رشدی ۱۲ درصدی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با بیان اینکه در بحث اسکان هم در این مدت رشدی چهار درصدی داشته ایم، گفت: از آنجایی که بخشی از گردشگران در سفر به کرمانشاه در کمپ هایی که در پارک ها راه اندازی شده بود اسکان داشتند، بنابراین در بحث اسکان تنها چهار درصد رشد داشتیم.

وی در ادامه بااشاره به ثبت جهانی سه اثر در کرمانشاه، اعلام کرد: خوشبختانه تاکنون بیستون و منظر اورامانات و نیز کاروانسرای بیستون را ثبت جهانی کرده ایم و در حال حاضر دو ثبت جهانی دیگر را هم در دستور کار داریم.

قرمانی اعلام کرد: ثبت جهانی اسب کرد و محور ساسانی دو برنامه دیگر مهم ما هستند که برای ثبت جهانی آنها نیازمند تامین اعتبارات مورد نیاز هستیم.

کمیته گردشگری کرمانشاه تشکیل شد

وی در ادامه بااشاره به تشکیل کمیته گردشگری در کرمانشاه، اظهارکرد: تا چندسال پیش کارگروهی تحت عنوان کارگروه گردشگری در استان فعال بود که مسائل و مشکلات این حوزه را در آن مطرح می کردیم، اما بعدها این کارگروه  در کارگروه دیگری با عنوان “کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت و خانواده” ادعام شد.

این مسئول افزود: باتوجه به اهمیت مسئله گردشگری در استان تلاش هایی را برای احیاء  دوباره این کارگروه داشتیم و در نهایت موافقت شد تا کمیته گردشگری را در زیرمجموعه کارگروه فرهنگی و اجتماعی راه اندازی کنیم.

وی همچنین از راه اندازی میز تخصصی تولید محتوای گردشگری در استان هم خبرداد و گفت: کرمانشاه استانی با پیشینه و قدمت بسیار طولانی است که لازم است برای معرفی آن کارهای هنری دقیقی انجام گیرد، لذا یک کارگروه تخصصی را در حوزه تولید محتوا و تبلیغات راه اندازی کرده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: البته در بحث معرفی کرمانشاه، نیازمند مشارکت سایر دستگاه ها همچون شهرداری و فرمانداری ها هم هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به عملکرد میراث فرهنگی استان در شش ماهه اول امسال، افزود: طی این مدت، برگزاری جشنواره های متعددی همچون جشنواره بالن سواری، جشنواره شکرانه رمضان در باینگان، فم تور کرمانشاه شناسی، جشنواره گیاهان  دارویی اورامانات، جشنواره بین المللی اسب کرد، رویداد روز جهانی چوب، جشنواره ملی نخود با همکاری جهاد کشاورزی، جشنواره نوآوری گردشگری باهمکاری جهاد دانشگاهی، ثبت کاروانسرای بیستون و .. را داشتیم.

انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.