بررسی صبح بازار EURUSD، GBPUSD، AUDUSD، USDJPY، GOLD – تجزیه و تحلیل و پیش بینی ها – 14 نوامبر 2022

📅مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری. شنیدن گزارش های رئیس بانک مرکزی اروپا و همچنین فروش خرده فروشی در ایالات متحده و بریتانیا جالب خواهد بود. به شما یادآوری می کنم که تاکتیک من به شرح زیر است، من روی اخبار معامله نمی کنم، زمان انتشار خبر را در نظر می گیرم و معاملات خود را

کد خبر : 281125
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 نوامبر 2022 - 14:18
بررسی صبح بازار EURUSD، GBPUSD، AUDUSD، USDJPY، GOLD – تجزیه و تحلیل و پیش بینی ها – 14 نوامبر 2022


📅مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری.

شنیدن گزارش های رئیس بانک مرکزی اروپا و همچنین فروش خرده فروشی در ایالات متحده و بریتانیا جالب خواهد بود. به شما یادآوری می کنم که تاکتیک من به شرح زیر است، من روی اخبار معامله نمی کنم، زمان انتشار خبر را در نظر می گیرم و معاملات خود را بر اساس آن تنظیم می کنم.

یورو/دلار آمریکا

ارز اروپایی اندکی کاهش نشان می دهد و پس از یک رالی فعال دو روزه در پایان هفته گذشته که منجر به تجدید بالاترین سطح محلی از 11 آگوست شد، اصلاح شد. انتشار درایورهای جدید در بازار امروز، سرمایه گذاران انتشار آمار سپتامبر در مورد پویایی تولید صنعتی در منطقه یورو را دنبال خواهند کرد. پیش‌بینی‌های کنونی نشان می‌دهد که نرخ به شدت از 1.5 درصد به 0.3 درصد کاهش می‌یابد، اما از 2.5 درصد به 2.8 درصد سالانه سرعت می‌گیرد. تمرکز بازار فردا روی داده های به روز شده در مورد تولید ناخالص داخلی (GDP) منطقه یورو برای سه ماهه سوم و همچنین تغییر اشتغال تغییر خواهد کرد. تحلیلگران انتظار ندارند که برآورد تولید ناخالص داخلی از 0.2 درصد قبلی در دوره سه ماهه و 2.1 درصد در شرایط سالانه تجدید نظر شود، در حالی که نرخ اشتغال ممکن است از 0.4 درصد به 0.3 درصد در QQ و از 2.7 درصد به 1.8 درصد در سال کاهش یابد. در روز پنجشنبه، 17 نوامبر، داده های تورم در منطقه یورو منتشر خواهد شد که ممکن است به طور قابل توجهی بر تصمیمات آتی بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد سیاست های پولی تأثیر بگذارد. لازم به ذکر است که جمعه گذشته آماری در مورد شاخص قیمت مصرف کننده در آلمان ارائه شد. همانطور که انتظار می رفت، پویایی شاخص نسبت به ماه قبل که قیمت ها 10.4 درصد افزایش یافت تغییری نکرد. به نوبه خود، شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده دوباره 11.6 درصد افزایش یافت.

GBP/USD

جفت GBP/USD در جهات مختلف معامله می شود و از بالاترین سطح محلی 26 آگوست که در پایان هفته گذشته به روز شده بود، عقب نشینی می کند. پوند مانند بسیاری از ارزهای دیگر جفت شده با دلار آمریکا در روزهای پنجشنبه و جمعه در واکنش به انتشار آمار تورم در آمریکا رشد فعالی را نشان داد. در پایان اکتبر، قیمت مصرف کننده افزایش 7.7 درصدی را نشان داد که به طور قابل توجهی کمتر از انتظارات تحلیلگران برای کاهش پویایی از 8.2 درصد به 8.0 درصد بود. آمار منتشر شده خطر کاهش سرعت افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا از نشست دسامبر را افزایش داد. در حال حاضر، تنها حدود 20 درصد از تحلیلگران انتظار اصلاح 75 نقطه پایه را دارند، در حالی که اکثریت در سطح 50 نقطه پایه همگرا هستند. واحد پول بریتانیا در روز جمعه توسط آمارهای کلان اقتصادی حمایت شد. تولید ناخالص داخلی (GDP) در بریتانیا در سه ماهه سوم پس از افزایش مشابه در دوره قبل، 0.2 درصد کاهش یافت، در حالی که تحلیلگران انتظار انقباض مطمئن تر 0.5 درصدی را داشتند. با این حال، به صورت ماهانه، این شاخص 0.6 درصد از دست داد، که پیش بینی کاهش 0.4 درصدی را پشت سر گذاشت. به نوبه خود، حجم تولیدات صنعتی پس از کاهش 1.4 درصدی در ماه اوت، 0.2 درصد در سپتامبر افزایش یافت، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند این رقم 0.2- باشد.

AUD/USD

دلار استرالیا پویایی معاملاتی متفاوتی را نشان می‌دهد و پس از یک رالی صعودی قوی در هفته گذشته به سمت پایین برگشت. با توجه به انتشار داده‌های مربوط به تورم در ایالات متحده در روز پنجشنبه، 10 نوامبر، دلار استرالیا رشد ثابتی را نشان داد و بالاترین سطح محلی را از 20 سپتامبر به‌روزرسانی کرد. در ماه اکتبر، شاخص قیمت مصرف کننده بیش از حد انتظار از 8.2 درصد به 7.7 کاهش یافت. ٪، که اعتماد سرمایه گذاران به کاهش سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده را تقویت کرد. در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق تحلیلگران انتظار دارند در ماه دسامبر فقط 50 واحد اصلاح شود، در حالی که قبل از انتشار داده ها، این احتمال تنها 50 درصد برآورد شده بود. فعالیت سرمایه‌گذاران احتمالاً امروز کم‌رنگ خواهد ماند، زیرا عملاً هیچ انتشارات اقتصاد کلان قابل توجهی برنامه‌ریزی نشده است. انتظار می‌رود فردا صورتجلسه بانک مرکزی استرالیا و همچنین بلوکی از آمار چین منتشر شود که از جمله اطلاعات اکتبر در مورد پویایی تولید صنعتی و خرده‌فروشی منتشر خواهد شد. پیش بینی های فعلی حاکی از آن است که تولید از 6.3 درصد به 5.2 درصد کاهش می یابد و فروش از 2.5 درصد به 1.0 درصد کاهش می یابد.

USD/JPY

دلار آمریکا افزایش جزئی را نشان می‌دهد و نزدیک به پایین‌ترین حد خود در 31 اوت، که در پایان هفته گذشته به‌روزرسانی شد، تثبیت می‌شود. جفت USD/JPY در حال آزمایش 139.40 برای شکست است و تنها عوامل فنی در اختیار دارد، اما سرمایه گذاران فردا به داده های اکتبر در مورد پویایی تورم تولیدکننده و سخنرانی لیزا کوک، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو ایالات متحده توجه خواهند کرد. به نوبه خود، انتظار می رود ژاپن آمارهای کلیدی در مورد پویایی تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه سوم را در روز سه شنبه منتشر کند. پیش بینی می شود که این شاخص از 0.9 درصد به 0.3 درصد در دوره های سه ماهه و از 3.5 درصد به 1.1 درصد در دوره های سالانه کاهش یابد. همچنین فردا، داده های سپتامبر در مورد تولید صنعتی منتشر می شود: کارشناسان انتظار دارند این رقم 1.6 درصد کاهش یابد. در پایان هفته، معامله گران بر آمار تورم تمرکز می کنند. علیرغم این واقعیت که بانک ژاپن در تمام این مدت یک نگرش منتظر ماندن داشت، شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور ممکن است شروع به کاهش کند: پیش بینی های فعلی نشان می دهد که در اکتبر از 3.0٪ به 2.7٪ کاهش می یابد.

XAU/USD

قیمت طلا پویایی چند جهته را نشان می دهد، نزدیک به بالاترین سطح محلی نگه داشته شده است که هفته گذشته به روز شد. جفت XAU/USD در حال آزمایش 1760.00 برای خرابی است و منتظر انتشار درایورهای جدید در بازار است. روند نزولی کنونی ناشی از رشد اصلاحی پول ایالات متحده است که در پایان هفته گذشته پس از انتشار داده های تورم در ایالات متحده، به طور فعال در حال کاهش بود. در ماه اکتبر، شاخص قیمت مصرف کننده از 8.2 درصد به 7.7 درصد کاهش یافت که بهتر از انتظارات 8.0 درصدی تحلیلگران بود. این امر باعث شد تا معامله گران پیش بینی های خود را در مورد سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در آینده نزدیک تجدید نظر کنند. در حال حاضر، تنها حدود 20 درصد از کارشناسان مورد بررسی انتظار دارند که رگولاتور ممکن است تصمیم بگیرد که ارزش را با 75 واحد پایه در جلسه دسامبر تنظیم کند. در عین حال، هنوز زود است که در مورد هرگونه تجدید نظر در سیاست پولی آژانس صحبت کنیم. به ویژه، کریستوفر والر، عضو شورای حکام فدرال رزرو ایالات متحده گفت که تنظیم کننده تا رسیدن به نرخ تورم هدف 2.0 درصد، به سیاست سختگیرانه خود ادامه می دهد. علاوه بر این، مقامات ایالات متحده هنوز به خطرات فزاینده رکود در اقتصاد واکنشی نشان نداده اند، به عنوان مثال در مورد بانک مرکزی اروپا (ECB) یا بانک انگلستان.

شاخص هایی که من در تجزیه و تحلیل استفاده می کنم 📈

نشانگر 3 در 1 iPump MT4 – https://www.mql5.com/fa/market/product/72257
نشانگر 3 در 1 iPump MT5 – https://www.mql5.com/fa/market/product/72442

ذخیره انرژی MT4- https://www.mql5.com/fa/market/product/72392
ذخیره انرژی MT5 – https://www.mql5.com/fa/market/product/72410

EA Scalper Ice Cube

🔵 دانلود نسخه ی نمایشی برای MT4 – https://www.mql5.com/fa/market/product/77108
🢢 دانلود نسخه ی نمایشی برای MT5 – https://www.mql5.com/fa/market/product/77697

📈 مانیتورینگ واقعی و سیگنال پولی – https://www.mql5.com/en/signals/1467884

😎 کارگزار پیشنهادی – https://softimotrade.com/fa/recommended-broker-exclusive-conditions-from-softimotrade/
👱 من را به عنوان یک دوست اضافه کنید – https://www.mql5.com/en/users/batudaev/
📺 به کانال یوتیوب من بپیوندید – https://www.youtube.com/c/SoftimoTradeEN?sub_confirmation=1
📢 به کانال TG ما بپیوندید – https://t.me/+aOA35beNQu05YjM6لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.