FRC با خرید بازار به پشتیبان دولتی 59 درصد افزایش یافت

اشتراک گذاری: سیاست های فدرال رزرو، FDIC به بازار اعتماد می کند. سهام بانک First Republic در روز دوشنبه نزدیک به 62 درصد کاهش یافت. CPI برای ماه فوریه تورم را مطابق با اجماع نشان داد. NASDAQ، قیمت آتی S&P 500 در رقم CPI افزایش یافت. به نظر می رسد که بحران بانکی

کد خبر : 333384
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 مارس 2023 - 16:38
FRC با خرید بازار به پشتیبان دولتی 59 درصد افزایش یافتاشتراک گذاری:

  • سیاست های فدرال رزرو، FDIC به بازار اعتماد می کند.
  • سهام بانک First Republic در روز دوشنبه نزدیک به 62 درصد کاهش یافت.
  • CPI برای ماه فوریه تورم را مطابق با اجماع نشان داد.
  • NASDAQ، قیمت آتی S&P 500 در رقم CPI افزایش یافت.

به نظر می رسد که بحران بانکی مارس 2023 پایان یافته است. بانک اول جمهوری (FRC) تنها یک روز پس از از دست دادن حدود 62 درصدی، در پیش‌بازار سه‌شنبه 59 درصد افزایش یافته است. در حالی که تعدادی از بانک‌های منطقه‌ای شاهد کاهش قیمت سهام خود در روز دوشنبه بودند، اما طبق پیش‌بینی تعدادی از کارشناسان آماتور بانکی که در روز روشن در توییتر مشغول درآوردن گونی خود در روز روشن بودند، نرخ‌های بانکی در مقیاس بزرگ ظاهر نشد. در حالی که این موضوع در بیشتر جلسه روز دوشنبه نامشخص بود، تا روز سه شنبه اجماع به سمت رضایت از اینکه بخش بانکی با مداخله دولت فدرال در آخر هفته گذشته نجات یافته است، منحرف شده است.

سهام First Republic در حال حاضر با قیمت 49.50 دلار پس از معاملات به 17.53 دلار در روز دوشنبه معامله می شود.

اخبار سهام اولین جمهوری: توسط فدرال رزرو ذخیره شده است

فدرال رزرو روز یکشنبه چیزی به نام برنامه تامین مالی مدت بانکی (BTFP) را گردآوری کرد. با این حال، این سیاست نامفهوم واقعیتی نسبتاً انقلابی دارد. این یک تسهیلات وام دهی است که اوراق قرضه با سررسید بلندمدت و با بهره کم و سایر اوراق بهادار را از بانک ها به صورت همتراز خریداری می کند و به این بانک ها امکان می دهد در اوراق بهادار با بهره بالاتر و کوتاه مدت مجددا سرمایه گذاری کنند.

این مداخله به دنبال متوقف کردن ساختار سرمایه است که منجر به سقوط بانک سیلیکون ولی در جمعه گذشته شد. آن بانک بیش از نیمی از اوراق بهادار خود را در اوراق با سررسید طولانی نگهداری می کرد که نرخ های بهره پایینی را که در سال های 2020 و 2021 رایج بود پرداخت می کرد. هنگامی که تورم باعث شد فدرال رزرو بهار گذشته شروع به افزایش نرخ ها کند، بانک سیلیکون ولی تصمیم گرفت این اوراق را تا سررسید نگه دارید، طرحی که اگر سپرده‌های آن‌ها در یک کلیپ به همان اندازه خشمگین شروع به تخلیه نمی‌کرد، به نتیجه می‌رسید. استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که بخش بزرگی از مشتریان آن را تشکیل می‌دادند، اکنون که وام‌های کم بهره در دسترس نیستند، تصمیم گرفتند پول نقد خود را خرج کنند. این امر بانک سیلیکون ولی را مجبور کرد تا اوراق بهادار کم بهره خود را با تخفیف برابر به فروش برساند. زمانی که این زیان ها گزارش شد، این خبر منجر به فرار بانکی شد.

فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و خزانه داری ایالات متحده همچنین اعلام کردند که با بازگشایی بانک ها در روز دوشنبه، تمام سپرده ها را متوقف خواهند کرد، نه فقط تا سقف معمولی 250,000 دلار برای هر حساب. این سیاست برای سپرده گذاران First Republic بسیار مهم است زیرا بانک عمدتاً بر روی افراد با ارزش خالص بالا متمرکز است که اغلب سپرده های بسیار بزرگتر از آستانه 250000 دلار دارند. نگرانی از این که این سپرده گذاران ثروتمند باید پول خود را به چندین بانک منتقل کنند – به عنوان مثال، شکستن 5 میلیون دلار به 20 حساب جداگانه 250,000 دلاری در 20 بانک جداگانه برای اینکه به طور کامل در برابر نکول بیمه شوند – منجر به فرار سهام FRC شد.

بنا به دلایلی مداخلات فوق از سوی دولت فدرال فوراً جادوی خود را انجام ندادند و یک جلسه کامل طول کشید تا تحقق ایمنی به مقبولیت برسد. First Republic قبلاً جمعه گذشته گفته بود که علاوه بر برنامه BTFP فدرال رزرو 70 میلیارد دلار نقدینگی دارد. برخی از اینها از سوی بزرگترین بانک ایالات متحده – JPMorgan (JPM) – که باید بلافاصله تردیدها را از بین می برد. افسوس، برخی از معامله گران خوش شانس سهام RFC را در پایین ترین حد خود قرار دادند. این کمتر از پایین ترین سطح تاریخ قبلی یعنی 21.88 دلار در اکتبر 2011 بود.

شاخص قیمت مصرف کننده تا حد زیادی مطابق با اجماع گزارش شد

شاخص قیمت مصرف کننده فوریه (CPI) که به ساعت 8:30 صبح روز سه شنبه به وقت شرقی رسید، تا حد زیادی مطابق با انتظارات بود. تورم هسته مادری 0.5% بود، کمی بالاتر از 0.4% مورد انتظار بود، اما تورم اصلی سالانه مطابق انتظار 5.5% بود. همچنین، تورم کل 6 درصد سالانه و 0.4 درصد ماهانه بر اساس اتفاق نظر درست بود. در مجموع، این خبر یک غافلگیری خوشایند برای بازار بود، زیرا مانند آخرین داده های مربوط به هزینه های مصرف شخصی (PCE) تورم را از کنترل خارج نمی کند.

معاملات آتی NASDAQ با انتشار اخبار 0.3٪ افزایش یافت و Dow و S&P 500 آتی بیش از 0.4٪ افزایش یافتند. این بدان معناست که سه شنبه احتمالاً یک تجمع بزرگ را تجربه خواهد کرد.

پیش بینی سهام جمهوری اول

نیازی به تخصصی شدن بیش از حد نمودارهای موجود در سهام FRC نیست. در این مورد زیاد فکر نکنید. فقط از پیوت ها استفاده کنید. تصادفی نیست که سهام First Republic درست در راستای پشتیبانی S5 در پیش از بازار معامله می شود. بولز در ادامه این هفته بر افزایش سهام FRC تا پشتیبانی S4 با قیمت 67.13 دلار تمرکز خواهد کرد. هفته آینده با کاهش نگرانی ها، انتظار می رود گاوها به S3 با قیمت 84.67 دلار دست پیدا کنند. از آنجا به بعد، مسیری کندتر به 120 دلار خواهد رسید.لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.