Factbox-قانون سقط جنین ایالتی ایالات متحده برای تماشا در سال 2023

در اینجا تصویری از قانون ایالتی است که به دنبال محدود کردن یا محافظت از دسترسی به سقط جنین در سال 2023 است. محدودیت های فلوریدا: قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در فلوریدا در حال بررسی یک ممنوعیت شش هفته‌ای سقط جنین هستند که شامل استثنائاتی برای تجاوز جنسی و زنای با محارم می‌شود، اما استثنایی صریح برای

کد خبر : 334847
تاریخ انتشار : شنبه 18 مارس 2023 - 3:52
Factbox-قانون سقط جنین ایالتی ایالات متحده برای تماشا در سال 2023


در اینجا تصویری از قانون ایالتی است که به دنبال محدود کردن یا محافظت از دسترسی به سقط جنین در سال 2023 است.

محدودیت های

فلوریدا: قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در فلوریدا در حال بررسی یک ممنوعیت شش هفته‌ای سقط جنین هستند که شامل استثنائاتی برای تجاوز جنسی و زنای با محارم می‌شود، اما استثنایی صریح برای زندگی و سلامت مادر قائل نیست. ران دیسانتیس، فرماندار این ایالت گفته است که در صورت تصویب مجلس قانونگذاری تحت سلطه جمهوری خواهان، ممنوعیت شش هفته ای را امضا خواهد کرد. در همین حال، ممنوعیت 15 هفته ای در حال اجرا است و در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفته است.

کانزاس: اگرچه مردم کانسان سال گذشته به نفع حقوق سقط جنین در ایالت رای دادند، سنا به رهبری جمهوری خواهان ممنوعیت تجویز قرص های سقط جنین از طریق پزشکی از راه دور را تصویب کرد. مجلس در حال بررسی این اقدام است.

آیداهو: قانونگذاران در آیداهو قانونی را معرفی کرده اند که کمک به یک خردسال برای سقط جنین در ایالت دیگر بدون اجازه والدین یا قیم غیرقانونی است. متخلفان با دو تا پنج سال زندان مواجه خواهند شد. ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان در حال حاضر ممنوعیت کامل سقط جنین را اجرا می کند.

مونتانا: مجلس سنای ایالتی تحت رهبری جمهوری خواهان لایحه ای را تصویب کرد که به دنبال لغو حکم دادگاه عالی ایالتی در سال 1999 بود که طبق آن قانون اساسی ایالت از حق سقط جنین حمایت می کند. این حکم باعث شده است که قانونگذاران در ایالت محافظه کار نتوانند سقط جنین را بیش از حد مجاز 24 هفته ای فعلی محدود کنند. این لایحه در مرحله بعدی در مجلس بررسی خواهد شد.

مجلس در ماه مارس قانونی را تصویب کرد که به دنبال ممنوعیت سقط جنین پس از 12 هفته است و همچنین در حال بررسی لایحه‌ای است که دسترسی به سقط جنین را برای بیماران Medicaid محدود می‌کند.

نبراسکا: جمهوری خواهان در مجلس 50 کرسی نبراسکا سقط جنین را به مدت شش هفته ممنوع کرده اند. در حالی که حامیان می گویند که اکثریت کمی دارند تا اجازه دهند این لایحه برای بررسی پیش برود، یکی از اعضای جمهوری خواه اصلاح آن را پیشنهاد کرده است تا سقط جنین تا 12 هفته مجاز باشد. در حال حاضر سقط جنین در ایالت تا 22 هفته قانونی است.

داکوتای شمالی: دادگاه عالی ایالت در ماه مارس حکمی را مبنی بر جلوگیری از اجرای قانون منع سقط جنین که با لغو روئه اجرایی شد، حفظ کرد. این ممنوعیت در حالی مسدود خواهد شد که یک شکایت برای لغو آن توسط دادگاه های ایالتی بررسی شود. در همین حال، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در حال تصویب لایحه‌ای هستند تا اجازه سقط جنین برای موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم قبل از هفته ششم بارداری را بدهد و قصد دارند این ممنوعیت را روشن کنند.

کارولینای جنوبی: علیرغم اینکه دادگاه عالی ایالت اخیراً با رای 3-2 ممنوعیت سقط جنین به مدت 6 هفته را لغو کرد، جمهوری خواهان امسال تقریباً ممنوعیت سقط جنین و ممنوعیت شش هفته ای را در نظر گرفته اند. هر دو لایحه در یک مجلس تصویب شده اند. سنا ممنوعیت شش هفته ای را تصویب کرده است که شامل برخی استثناها می شود و مجلس نیز تقریباً ممنوعیت کلی را تصویب کرده است.

تگزاس: در حالی که سقط جنین با استثناهای بسیار محدود در تگزاس کاملاً ممنوع است، نمایندگان ایالت جمهوری خواه قوانینی را ارائه کرده اند که ارائه دهندگان اینترنت را مجبور می کند تا وب سایت هایی را که قرص های سقط جنین عرضه می کنند مسدود کنند یا اطلاعاتی در مورد نحوه انجام سقط جنین ارائه دهند.

یوتا: فرماندار جمهوری خواه اسپنسر کاکس در ماه مارس قانونی را برای منع صدور مجوز کلینیک های سقط جنین امضا کرد، که مدافعان حقوق سقط جنین می گویند که به طور موثر دسترسی در ایالت را از بین می برد. در حال حاضر سقط جنین پس از 18 هفته در یوتا ممنوع است.

وایومینگ: قانونگذار تحت رهبری جمهوری خواهان در ماه مارس لایحه ای را تصویب کرد که استفاده یا تجویز قرص های سقط جنین دارویی را ممنوع می کرد و این لایحه اکنون به فرماندار جمهوری خواه مارک گوردون می رسد. سقط جنین تا زمان زنده ماندن، حدود 24 هفته، قانونی است، در حالی که یک دادگاه ایالتی در حال بررسی اعتراض به ممنوعیت تقریباً کامل محرک است.

ویرجینیای غربی: سناتورهای ایالتی جمهوری خواه لایحه ای را برای حذف استثناهای تجاوز جنسی و زنای با محارم از ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین در ایالت ارائه کرده اند که در حال حاضر اجرایی شده است.لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.