Au Golden Restorer – My Trading – 18 نوامبر 2022

اصل فن در اینجا با روش جالب دیگری برای اعمال خط روند، اصل فن است (شکل 4.11ac را ببینید). گاهی اوقات قیمت ها پس از شکستن یک خط روند صعودی اندکی کاهش می یابند و در صعود بعدی از پایین به این خط روند قدیمی می رسند (اکنون به خط مقاومت تبدیل می شود). در

کد خبر : 282582
تاریخ انتشار : شنبه 19 نوامبر 2022 - 0:00
Au Golden Restorer – My Trading – 18 نوامبر 2022


اصل فن

در اینجا با روش جالب دیگری برای اعمال خط روند، اصل فن است (شکل 4.11ac را ببینید). گاهی اوقات قیمت ها پس از شکستن یک خط روند صعودی اندکی کاهش می یابند و در صعود بعدی از پایین به این خط روند قدیمی می رسند (اکنون به خط مقاومت تبدیل می شود). در شکل. حالا می توانیم خط روند دوم را رسم کنیم (خط 2 در تصویر) اما آن هم شکسته است. پس از تلاش ناموفق قیمت ها برای غلبه بر آن، خط سوم (خط 3) با افزایش آن ترسیم می شود. شکسته شدن این خط روند سوم معمولاً نشان می دهد که روند رو به پایین است.

نمونه ای از اصل فن. شکست خط روند سوم سیگنالی از معکوس شدن روند است. توجه داشته باشید که خطوط روند 1 و 2 پس از شکست به خطوط مقاومت تبدیل می شوند.

شکل 4.116 اصل فن در پایه بازار. شکست خط روند سوم سیگنالی می دهد که روند رو به افزایش است. توجه داشته باشید که خطوط روند 1 و 2 پس از شکست به سطوح پشتیبانی تبدیل می شوند.

شکل 4.116

شکل 4.11c

اصل فن در عمل است. کاهش متوسط ​​قیمت ها از اوج آوریل، سه خط هوادار متوالی را تشکیل می دهد. شکست صعودی خط 3 سیگنالی از از سرگیری روند صعودی است. توجه کنید که چگونه هر سه خط پس از شکست رو به بالا تبدیل به خطوط پشتیبانی شدند. همچنین جالب است که چگونه خط روند نزولی از اوج ماه نوامبر روند نزولی را منعکس می کند. این در نیمه چپ نمودار کاملاً قابل مشاهده است. خط روند صعودی که در ماه های فوریه تا مارس از پایه بازار شروع شد نیز بازتاب بسیار دقیقی از روند صعودی است.

در شکل 4.116، شکست سومین خط روند نزولی (خط 3) نشان دهنده یک روند صعودی مجدد است. در این مثال‌ها توجه کنید که پس از شکست، خطوط پشتیبانی به خطوط مقاومت تبدیل می‌شوند و برعکس، خطوط مقاومت به خطوط پشتیبانی تبدیل می‌شوند. اصطلاح “اصل فن” بدیهی است که از این واقعیت ناشی می شود که خطوط روند که در یک زاویه بیشتر و بیشتر از هم جدا می شوند شروع به شبیه شدن به یک فن باز می کنند. نکته اصلی در این اصل این است که شکست خط روند سوم یک سیگنال مهم از شکست در روند است.

اهمیت عدد 3

اگر شروع به نگاه کردن به سه خطی کنید که ما در اصل فن استفاده کردیم، بلافاصله متوجه یک الگوی کنجکاو خواهید شد. عدد “سه” آنقدر در تحلیل تکنیکال ظاهر می شود که باعث می شود تعجب کنید که چرا. خودتان قضاوت کنید: اصل فن از سه خط روند استفاده می کند. طبق نظریه موج داو و الیوت، روند اصلی صعودی و روند نزولی اصلی دارای سه فاز هستند. سه نوع “شکاف” وجود دارد (این مورد بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت)، بسیاری از معروف ترین الگوهای شکست، مانند “سر و شانه” یا “بالاهای سه گانه” دارای سه قله اصلی هستند. سه نوع روند (اصلی، متوسط ​​و فرعی)، سه جهت روند (بالایی، نزولی و افقی) وجود دارد. یکی از شناخته شده ترین الگوهای ادامه روند سه نوع مثلث است: متقارن، صعودی و نزولی. و همچنین سه منبع اصلی اطلاعات برای تحلیلگر فنی وجود دارد: قیمت، حجم معاملات و سود باز. به هر دلیلی، عدد “سه”، همانطور که می بینیم، نقش بسیار مهمی در هر زمینه ای از تحلیل تکنیکال ایفا می کند.

شیب نسبی خط روند

شیب نسبی خط روند نیز مهم است. به عنوان یک قاعده، مهمترین خطوط روند صعودی با زاویه تقریباً 45 درجه حرکت می کنند. برخی از تحلیلگران فنی به سادگی خطی را از یک قله واضح یا نزول در زاویه 45 درجه ترسیم می کنند و از آن به عنوان خط روند اصلی استفاده می کنند. خط در زاویه 45 درجه یکی از تکنیک های مورد علاقه WD Gann بود. چنین خطی بازتابی از وضعیتی است که در آن قیمت ها با چنان سرعتی در حال افزایش یا کاهش هستند که قیمت و زمان در تعادل کامل هستند. (گان از زوایای مختلف هندسی استفاده زیادی کرد و به زاویه 45 درجه اهمیت خاصی داد.لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.