گردشگری معنوی یک رویکرد است

ایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌ نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: گردشگری معنوی یک گونه از گردشگری نیست، بلکه یک رویکرد است. محمدحسین ایمانی خوشخو امروز، ۵ مهرماه، در نشست تخصصی «زیارت و سلامت معنوی» که در محل پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری به معنای آن است که

کد خبر : 407886
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
گردشگری معنوی یک رویکرد استایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌ نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: گردشگری معنوی یک گونه از گردشگری نیست، بلکه یک رویکرد است.

محمدحسین ایمانی خوشخو امروز، ۵ مهرماه، در نشست تخصصی «زیارت و سلامت معنوی» که در محل پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری به معنای آن است که عده‌ای با هدفی از جایی به جای دیگری بروند و بازگردند که یکی از این هدف‌ها زیارت است.

وی با اشاره به اینکه گردشگران مذهبی افرادی هستند که دوست دارند به یک مکان مذهبی سفر کنند، اضافه کرد: می‌توان گفت که تاثیرگذاری یک اذان بر یک گردشگر خارجی، گردشگری مذهبی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری زیارتی نوعی از گردشگری است، بیان کرد: هدف اصلی سفر، آرام بخشیدن به روح است و روح یک مقوله غیرمادی است که به تناسب مصلحت در قفسی گذاشته شده و همانطور که گفته شد جنس آن غیرمادی است که در یک فضای مادی دچار خستگی می‌شود و سفر، آرامش مجدد را به روح باز می‌گرداند.

رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه در مطالعات گردشگری سهم مطالعات غیرمادی گردشگری بسیار کم است، خاطرنشان کرد: گردشگری معنوی یک گونه از گردشگری نیست، بلکه یک رویکرد است.

ایمانی خوشخو با بیان اینکه در همه گونه‌های گردشگری می‌توان گردشگری معنوی داشت، گفت: فردی که به مشهد سفر می‌کند، هدف اولیه‌اش زیارت است، البته ممکن است در این سفر بازار و مکان‌های فرهنگی و تفریحی را نیز تجربه کند.

وی با انتقاد از ایجاد گردشگری سلامت در وزارت بهداشت، اظهار کرد: گردشگری سلامت باید در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باشد. گردشگر سلامت خارجی در ایران نداریم، بلکه بیمار خارجی داریم.

انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.