چگونه وقت سفارت امریکا بگیریم؟

فرقی نمی‌کند که از چه طریقی بخواهید وارد خاک آمریکا شوید؛ تحصیلی،‌کاری، تفریحی یا هر روش دیگری را که انتخاب کرده‌ باشید، یکی از مهم‌ترین مراحل گرفتن ویزای آمریکا است. تنوع ویزاهای آمریکا بسیار زیاد است و دارای  185نوع ویزای مختلف است که در نهایت همه‌ی آن‌ها به دو نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم

کد خبر : 152939
تاریخ انتشار : شنبه 8 ژانویه 2022 - 14:35
چگونه وقت سفارت امریکا بگیریم؟


فرقی نمی‌کند که از چه طریقی بخواهید وارد خاک آمریکا شوید؛ تحصیلی،‌کاری، تفریحی یا هر روش دیگری را که انتخاب کرده‌ باشید، یکی از مهم‌ترین مراحل گرفتن ویزای آمریکا است. تنوع ویزاهای آمریکا بسیار زیاد است و دارای  185نوع ویزای مختلف است که در نهایت همه‌ی آن‌ها به دو نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می‌شوند. انواع ویزاهای تحصیلی، توریستی، کاری و … در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرند.

همانطور که می‌دانید در کشور ما سفارت آمریکا وجود ندارد، بنابراین برای مراجعه به سفارت و انجام مراحل ویزا، باید به کشورهای همسایه مراجعه کرده و از سفارت آمریکا در این کشورها استفاده کرد. اما این که متقاضیان ایرانی در چه کشورهایی می‌توانند اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا کنند، چه شرایطی وجود دارد و به طور کلی نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا در سایت سفارت آمریکا چگونه است را در این مقاله بررسی می‌کنیم.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

چگونه وقت سفارت بگیریم؟ اولین کار در جهت گرفتن وقت برای ویزای آمریکا (ویزای غیر مهاجرتی)، پر کردن فرم DS-160 است. پر کردن صحیح و با دقت این فرم از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اشتباه در هر قسمتی از آن و مغایرت داشتنش می‌تواند سبب شود وقت خود را از دست بدهید، ضمن این که بسیاری از قسمت‌های این فرم بعدا نیز قابلیت ویرایش ندارند. پس لازم است که هنگام پر کردن این فرم نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید و مرحله به مرحله‌ی آن را چند بار چک کنید.

هنگامی که بعد از تعیین وقت، به سفارت آمریکا مراجعه کنید بایستی تمامی مدارک نوشته شده در فرم DS-160 را به همراه خود داشته باشید. این که آفیسر تمامی این مدارک را از شما درخواست کند قطعی نیست. یعنی ممکن است یک سری از این مدارک در نهایت دیده نشوند، اما با این وجود داشتن آن‌ها الزامی است و نباید سر این موضوع ریسک کنید.

برای پر کردن این فرم باید به سایت  https://ceac.state.gov/ceac مراجعه نمایید. هنگام پر کردن این فرم همچنین باید کشوری که در آن قرار است به سفارت آمریکا مراجعه کنید را انتخاب کنید. توصیه می‌شود قبل از مراجعه به سایت، اطلاعات کامل و کافی را درباره نحوه صحیح پر کردن فرم جستجو کنید و یا از یک فرد با تجربه برای این کار کمک بگیرید.

ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت آمریکا

1. آدرس تعیین وقت سفارت آمریکا به شکل https://ais.usvisa-info.com/ است. اولین چیزی که در این سایت مشاهده می‌کنید صفحه‌ای است که روی آن دو گزینه‌ی ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی (کاری، دانشجویی و …) وجود دارد.

وقت سفارت آمریکا

2. بعد از انتخاب گزینه‌ی مد نظر، به صفحه دیگری منتقل می‌شوید که در آن کشور و زبان خود را انتخاب می‌کنید. پس از خواندن و موافقت با شرایط و انتخاب کشور مد نظر برای مراجعه به سفارت، مرحله ایجاد حساب کاربری شروع می‌شود.

۳برای ساخت حساب کاربری باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی مطابق با پاسپورت، ایمیل و یک پسورد انتخابی را وارد نمایید. پس از آن برای تایید حساب باید به ایمیل داده شده مراجعه کنید و حساب خود را وریفای کنید.

۴. مرحله‌ بعدی مرحله‌ی تکمیل اطلاعات شخصی است. در این مرحله لازم است که فرم DS-160 را از قبل پر کرده و شماره‌ی آن را داشته باشید. همچنین اطلاعات دیگر خود را از جمله شماره پاسپورت، نوع ویزای درخواستی، کشور صادر کننده پاسپورت و … را نیز وارد کنید. 

سایت گرفتن وقت سفارت آمریکا

. در مرحله بعد از شما پرسیده می‌شود که آیا از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان دارید یا خیر که با تایید آن می‌توانید به صفحه بعد منتقل شوید.

6. در این مرحله داشتن یا نداشتن همراه مورد سوال قرار می‌گیرد. اگر همراهی ندارید باید این مرحله را رد کنید، اما در صورت داشتن همراه (مانند همسر و فرزندان) می‌توانید اطلاعات آن‌ها را همراه با کد DS-160 آن‌ها وارد نمایید.

هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا

پس از مرحله آخر در قسمت قبل، مراحل ثبت نام شما تمام می‌شود و باید محل پیکاپ پاسپورت را تعیین کنید. بعد از اتمام این مراحل، باید MRV FEE را پرداخت کنید. این هزینه برای تمامی متقاضیان ویزا وجود دارد که اندازه‌ی آن با توجه به نوع ویزا متفاوت است. برای مثال این هزینه برای اکثر ویزاهای دانشجویی و کاری 160 دلار است. اما در موارد خاص به 190 و برای ویزاهای سرمایه گذاری به 270 دلار نیز افزایش می‌یابد.

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت آمریکا

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا و باز کردن حساب، باید اطلاعات و مدارک زیر را داشته باشید:

  • گذرنامه معتبر با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش از مدت اقامت در نظر گرفته شده در ایالات متحده (مگر موارد خاص).
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • کد تایید فرم پر شده‌ی DS-160
  • عکسی که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد و با شرایط مد نظر در وبسایت رسمی مطابقت داشته باشد.
  • آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر
  • در صورت امکان، مدارک مورد نیاز بر اساس کلاس ویزا (مانند تأییدیه درخواست برای ویزای مد نظر ، I-20 برای ویزای دانشجویی، DS-2019 برای ویزای بازدیدکننده تبادلی و …)

گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

سفارت آمریکا در کشور ارمنستان در شهر ایروان قرار دارد. همانطور که می‌دانید سفر به ارمنستان نسبت به دو کشور دیگر ترکیه و امارات هزینه کمتری دارد. به همین دلیل این کشور علی‌الخصوص برای دانشجویان محبوبیت زیادی دارد و این مسئله سبب شلوغی بیشتر بوده و گرفتن وقت در آن سخت‌تر است.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه

ترکیه نیز از مقاصدی است که با هزینه‌ای معقول می‌توان به آن سفر و برای تعیین وقت ویزا در آن اقدام نمود. سفارت آمریکا در دو شهر ترکیه شامل آنکارا و استانبول دایر است و در این دو شهر می‌توان به تعیین وقت اقدام کرد.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در امارات متحده عربی

هزینه‌های رفت و آمد به امارات نسبت به دو کشور دیگر بیشتر است. به علاوه گرفتن ویزای کشور نیز پیچیده‌ است و همین هم سبب می‌شود هزینه و زمان زیادی برای این کار صرف شود. سفارت آمریکا هم در دوبی وجود دارد که مربوط به ویزاهای دانشجویی و توریستی است و هم در ابوظبی که ویزاهای اقامتی را پوشش می‌دهد. مسئله هزینه و سخت‌تر بودن سفر به این کشور سبب می‌شود سفارت خلوت‌تری هم داشته باشد و تعیین وقت در آن‌جا راحت‌تر صورت بگیرد.

گرفتن وقت سفارت امریکا

کلام آخر

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکاو مراحل و مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت آمریکا در این مقاله شرح داده شد. همچنین به سوال «چگونه وقت سفارت امریکا بگیریم» نیز پاسخ داده شد. با توجه به متغیر بودن مدت زمان برای تعیین وقت و صدور ویزا بهتر است حداکثر زمان ممکن را برای این مراحل پیشبینی کنید و به موقع اقدام کنید. به علاوه قبل از پر کردن فرم‌ها نیز اطلاعات لازم را از قبل کسب کنید تا بعدا به مشکل بر نخورید.

 

سوالات متداول

آیا می‌توان برای تعیین وقت سفارت آمریکا به صورت حضوری اقدام کرد؟

خیر. متاسفانه با توجه به نبود سفارت آمریکا در ایران و نیاز به سفر به کشورهای دیگر، امکان تعیین وقت حضوری میسر نیست و تنها به صورت آنلاین می‌توان برای این کار اقدام کرد.

مدت زمان انتظار برای تعیین وقت سفارت آمریکا چقدر است؟

حقیقت این است که این زمان بازه‌ی مشخصی ندارد. میزان زمان انتظار بسیار تحت تاثیر شرایط مختلفی از جمله سفارت و کشور انتخابی، تعداد متقاضیان در آن بازه‌ی زمانی خاص و همچنین نوع ویزا است.

آيا مبلغ پرداختی تعیین وقت سفارت آمریکا یا همان هزینه‌ی MRV قابل پس گرفتن یا منتقل کردن است؟

خیر. این هزینه پس از پرداخت شدن دیگر قابل پس گرفتن یا ریفاند نمی‌باشد و تنها برای همان شخص قابل استفاده است. به علاوه نمی‌توانید آن را به سفارت دیگری منتقل کنید.

آیا امکان تغییر زمان سفارت آمریکا وجود دارد؟

بعد از ساخت اکانت و پرداخت MRV FEE، تا یک سال برای تعیین زمان سفارت مهلت دارید. به علاوه در این مدت زمان می‌توانید تا 5 بار نیز وقت خود را تغییر دهید. اما اگر به وقت ملاقات تعیین شده نروید یا رد شوید باید دوباره هزینه پرداخته و مراحل را انجام دهید.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.