چگونه می توان افزایش 20 درصدی شل را در میان رونق نفت و گاز معامله کرد

در طول همه گیری، قیمت سهام بسیاری از شرکت های انرژی به پایین ترین حد در 30 سال گذشته رسید. به عنوان مثال، قیمت سهام رویال داچ شل بیش از 50 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود از سال 1995 رسید. با این حال، با بازگشایی اقتصادها از بیماری همه گیر، نیاز به

کد خبر : 154358
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 11 ژانویه 2022 - 19:44
چگونه می توان افزایش 20 درصدی شل را در میان رونق نفت و گاز معامله کرددر طول همه گیری، قیمت سهام بسیاری از شرکت های انرژی به پایین ترین حد در 30 سال گذشته رسید. به عنوان مثال، قیمت سهام رویال داچ شل بیش از 50 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود از سال 1995 رسید.

با این حال، با بازگشایی اقتصادها از بیماری همه گیر، نیاز به محصولات انرژی مانند نفت و گاز به طور تصاعدی افزایش یافته است.

قیمت سهام رویال داچ شل اکنون بیش از 100 درصد از این پایین‌ها افزایش یافته است. در شرایطی که تحلیلگران در بحبوحه رونق اخیر نفت و گاز به طور فزاینده ای به بخش انرژی تمایل دارند، اکنون زمان جالبی برای قیمت سهام شل در بریتانیا است.

موجودی: رویال داچ شل PLC (کلاس B)
تبادل: LSE
نماد برای حساب Invest.MT5: RDSB.UK
تاریخ ایده: 11 ژانویه 2022
خط زمانی: 1-12 ماه
سطح ورودی: GBX 1,7640.00
سطح هدف: GBX 2،101.43
اندازه موقعیت برای حساب Invest.MT5: حداکثر 7٪
خطر: بالا
 • حساب Invest.MT5 به شما امکان می دهد سهام و سهام واقعی را از 15 تا از بزرگترین بورس های جهان خریداری کنید.

تمام معاملات ریسک بالایی دارند و شما می توانید بیشتر از ریسکی که در یک معامله دارید ضرر کنید. هرگز بیش از توان مالی خود سرمایه گذاری نکنید زیرا برخی معاملات ضرر می کنند و برخی معاملات برنده می شوند. برای درک سطوح تحمل ریسک خود یا تمرین بر روی یک حساب آزمایشی ابتدا دانش خود را قبل از سرمایه گذاری بسازید.

چرا تجارت قیمت سهام رویال داچ شل؟

رویال داچ شل (RDSB) یکی از بزرگترین عملیات انرژی جهان را دارد. کسب و کار در طول دوره همه گیر آسیب دید زیرا اقتصادها در حال توقف بودند. اکنون که اقتصادها دوباره باز می شوند و یک بار دیگر در حال رشد هستند، تقاضا برای انرژی به سطح قبل از همه گیری افزایش یافته است.

این افزایش تقاضا اغلب می تواند به شرکت های انرژی کمک کند. به ویژه، برخی از شرکت های انرژی اروپایی که – در مقایسه با شرکت های انرژی ایالات متحده – از دیدگاه قیمت تا درآمد کمتر ارزش گذاری شده اند.

به عنوان مثال، در زمان نوشتن، قیمت رویال داچ شل هفت برابر درآمد پیش‌بینی‌شده در سال 2022 در مقایسه با اکسون موبیل که در مضرب 11 معامله می‌شود، معامله می‌شود.

دلیل 1: تقاضا برای نفت و گاز احتمالاً افزایش می یابد، در حالی که عرضه محدود است

به گفته تحلیلگران دویچه بانک، بخش نفت و گاز برای سالی مثبت در سال 2022 تعیین شده است. در واقع، اکثر تحلیلگران قیمت های بالاتر نفت و گاز را به دلیل افزایش تقاضا و مشکلات عرضه پیش بینی می کنند. معمولاً حدود یک دهه طول می کشد تا ذخایر جدید نفتی ایجاد شود. در حالی که ایران می تواند به افزایش سطح عرضه نفت کمک کند، تحلیلگران شرودرز معتقدند عرضه همچنان محدود خواهد بود.

این امر به این دلیل است که اوپک پلاس (سازمان نفت و کشورهای صادرکننده و ده کشور دیگر از جمله روسیه) ممکن است تنها به سطح متوسط ​​تولید قبل از همه‌گیری بازگردد که باعث می‌شود جهان 2.3 میلیون بشکه در روز کمتر از تقاضای پیش‌بینی‌شده باشد. منجر به افزایش قیمت نفت شود.

با افزایش تقاضا و محدود ماندن عرضه، قیمت بالاتر نفت احتمالا به حاشیه سود سهام نفتی مانند رویال داچ شل کمک خواهد کرد.

دلیل 2: تقاضای نهادی و خرید سهام می تواند به قیمت سهام رویال داچ شل کمک کند

در ابتدای سال جاری، شل اعلام کرد که خرید سهام را با سرعت انجام خواهد داد. برنامه بازپرداخت 7 میلیارد دلاری سهام آن عمدتاً از فروش تجارت شیل خود در ایالات متحده ناشی می شود. بازخرید سهام توسط شرکت با استفاده از ذخایر نقدی خود برای بازخرید سهام خود از بازار، ثروت را به سهامداران خود باز می گرداند.

طبق گزارشات بایگانی SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) 13F، تقاضای سازمانی برای سهام رویال داچ شل A (RDS.A) فهرست شده در ایالات متحده از پایان سال 2020 هر سه ماهه افزایش یافته است.

منبع: TipRanks، 11 ژانویه 2022

دن لوب، سرمایه‌گذار فعال، از صندوق تامینی نقطه سوم، نوشت که شل یکی از ارزان‌ترین سهام‌های با سرمایه کلان در جهان است. در حالی که او تلاش می کند شل به دو بخش تقسیم شود – یکی برای تجارت انرژی سنتی و دیگری برای انرژی های تجدیدپذیر – برخی معتقدند که این یک سناریو بعید است.

مؤسسات همچنین این واقعیت را دوست داشتند که شل ساختار شرکتی خود را با پایان دادن به ساختار دو طبقه خود ساده می کند. سال گذشته، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد دفتر مرکزی خود را به دلیل مالیات و فشار تغییرات آب و هوایی از هلند به بریتانیا منتقل کند.

تحلیلگران چه هستند پیش بینی قیمت سهام رویال داچ شل؟

به گفته تحلیلگران نظرسنجی توسط FT.com، اکنون رتبه‌بندی‌های بیشتر «خرید» و «عملکرد بهتر» در سایت وجود دارد قیمت سهام رویال داچ شل نسبت به زمان مشابه در سال گذشته. از 17 تحلیلگر ارائه کننده الف 12 ماه هدف قیمت، بالاترین برآورد GBX 4,124.79 با میانگین برآورد GBX 2,101.43 است.

منبع: FT.com، 11 ژانویه 2022

یک ایده تجارت مثال برای قیمت سهام رویال داچ شل

یک ایده تجاری مثال برای قیمت سهام رویال داچ شل B (RDSB) می تواند به شرح زیر باشد:

 • سهام را با فاصله بالاتر از 1764.00 GBX خریداری کنید.
 • هدف قیمت متوسط ​​تحلیلگر GBX 2,101.43 را هدف قرار دهید.
 • ریسک خود را با حداکثر 7 درصد از کل حساب خود کوچک نگه دارید.
 • خط زمانی = 1 تا 12 ماه
 • حرکت به سطح هدف قیمت متوسط ​​منجر به سود بالقوه نزدیک به 20٪ خواهد شد.
  • برخی از سرمایه گذاران ممکن است بالاترین سطح هدف قیمت تحلیلگر GBX 4,124.79 را هدف قرار دهند که منجر به سود احتمالی نزدیک به 133 درصد در یک دوره زمانی بسیار طولانی می شود.

عاقلانه است که به خاطر داشته باشید که بعید است قیمت سهم در یک خط مستقیم افزایش یابد و حتی ممکن است قبل از افزایش آن بسیار پایین‌تر بیاید. بازار انرژی و ذخایر نفت نسبت به سایر سهام بلوچیپ بی ثبات تر هستند.

بنابراین، مطمئن شوید که مدیریت ریسک خوبی را که یکی از مهمترین جنبه های تجارت موفقیت آمیز است، اعمال کنید. شما همیشه باید بدانید که در یک معامله چقدر می توانید ضرر کنید و ریسک های مربوط به آن چقدر است.

نحوه خرید سهام رویال هلند در 4 مرحله

با Admirals، می توانید سهام U را خریداری کنیدک شرکت هایی مانند رویال داچ شل با پورسانت کم فقط 0.1 درصد ارزش معاملات و الف حداقل کمیسیون فقط GBP 1.0.

 1. برای دسترسی به اتاق معامله گر، یک حساب کاربری با Admirals باز کنید.
 2. برای باز کردن پلتفرم وب روی یکی از حساب‌های زنده یا آزمایشی خود بر روی Trade کلیک کنید.
 3. Shell (RDSB.UK) را در پایین پنجره Market Watch جستجو کنید و نماد را روی نمودار بکشید.
 4. از ویژگی تجارت با یک کلیک استفاده کنید، یا برای وارد کردن اندازه معامله، توقف ضرر و رسیدن به سطح سود، راست کلیک کرده و یک بلیط معاملاتی را باز کنید.

منبع: Admirals MetaTrader 5 Web. عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده یا عملکرد آینده نیست.

بر روی بنر زیر کلیک کنید تا خرید پوسته سهام امروز! ▼ ▼ ▼

آیا شما می بینید سهام رویال داچ شل قیمت متفاوت است؟

به یاد داشته باشید که تمام ایده های تحلیلی و تجاری بر اساس دیدگاه و تجربه شخصی نویسنده است.

اگر فکر می‌کنید احتمال بیشتری وجود دارد که قیمت سهام شل کاهش یابد، می‌توانید از حساب معاملاتی CFD (Contracts for Difference) که Admirals نیز ارائه می‌کند، معامله کوتاه کنید.

حساب Trade.MT5 و Trade.MT4 به شما امکان می دهد با استفاده از CFD در مورد جهت قیمت سهام و سهام حدس بزنید.

این بدان معناست که شما می‌توانید با خرید و فروش کوتاه و بلند مدت از افزایش و کاهش قیمت سهام سود ببرید. در این مقاله نحوه معامله با CFD ها بیشتر بدانید.

اطلاعات در مورد مواد تحلیلی:

داده های داده شده اطلاعات بیشتری را در مورد کلیه تحلیل ها، برآوردها، پیش بینی ها، پیش بینی ها، بررسی های بازار، چشم انداز هفتگی یا سایر ارزیابی ها یا اطلاعات مشابه (از این پس “تحلیل”) منتشر شده در وب سایت های شرکت های سرمایه گذاری Admirals که تحت علامت تجاری Admirals (از این پس ” دریاسالارها”) قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

 • این یک ارتباط بازاریابی است. محتوا فقط برای مقاصد اطلاع رسانی منتشر شده است و به هیچ وجه به عنوان توصیه یا توصیه سرمایه گذاری تلقی نمی شود. مطابق با الزامات قانونی طراحی شده برای ارتقای استقلال تحقیقات سرمایه گذاری تهیه نشده است، و مشمول هیچ گونه منع معامله قبل از انتشار تحقیقات سرمایه گذاری نیست.
 • هر گونه تصمیم سرمایه گذاری توسط هر مشتری به تنهایی انجام می شود، در حالی که Admirals هیچ مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از چنین تصمیمی ندارد، خواه بر اساس محتوا باشد یا نباشد.
 • با توجه به حفاظت از منافع مشتریان خود و عینیت تجزیه و تحلیل، Admirals رویه های داخلی مربوطه را برای پیشگیری و مدیریت تضاد منافع ایجاد کرده است.
 • تجزیه و تحلیل توسط یک تحلیلگر مستقل، جیتان سولانکی (تحلیلگر)، (از این پس “نویسنده”) بر اساس برآوردهای شخصی آنها تهیه شده است.
 • در حالی که تمام تلاش منطقی برای اطمینان از قابل اعتماد بودن همه منابع محتوا و ارائه تمام اطلاعات، تا حد امکان، به صورت قابل فهم، به موقع، دقیق و کامل انجام می شود، Admirals صحت یا کامل بودن هیچ اطلاعاتی را تضمین نمی کند. موجود در تجزیه و تحلیل
 • هر نوع عملکرد گذشته یا مدل‌سازی شده ابزارهای مالی که در محتوا ذکر شده است نباید به عنوان یک قول، تضمین یا ضمنی صریح یا ضمنی توسط Admirals برای عملکرد آینده تلقی شود. ارزش ابزار مالی ممکن است افزایش یا کاهش یابد و حفظ ارزش دارایی تضمین نمی شود.
 • محصولات اهرمی (از جمله قراردادهای مابه التفاوت) ماهیت سفته بازی دارند و ممکن است منجر به زیان یا سود شوند. قبل از شروع معامله، لطفاً مطمئن شوید که خطرات موجود را کاملاً درک کرده اید.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.