چهار هیئت ملی فیلم کانادا در حال نمایش در جشنواره بین المللی فیلم زنان سنت جان در سال 2021 هستند. انتخاب NFB شامل فیلم های سینماگران سنت جان مونیکا کید و جنی ویلیامز است.

8 اکتبر 2021 – هالیفاکس – هیئت ملی فیلم کانادا (NFB) داستانهای محلی قدرتمند از نیوفاندلند و لابرادور و آثار بومی تحسین شده از سراسر کانادا – این چیزی است که هیئت ملی فیلم کانادا امسال در جشنواره بین المللی فیلم زنان سنت جان (13 تا 17 اکتبر 2021) در چهار مورد منتخب آورده است.

کد خبر : 116255
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 12 اکتبر 2021 - 23:46
چهار هیئت ملی فیلم کانادا در حال نمایش در جشنواره بین المللی فیلم زنان سنت جان در سال 2021 هستند.  انتخاب NFB شامل فیلم های سینماگران سنت جان مونیکا کید و جنی ویلیامز است.


8 اکتبر 2021 – هالیفاکس – هیئت ملی فیلم کانادا (NFB)

داستانهای محلی قدرتمند از نیوفاندلند و لابرادور و آثار بومی تحسین شده از سراسر کانادا – این چیزی است که هیئت ملی فیلم کانادا امسال در جشنواره بین المللی فیلم زنان سنت جان (13 تا 17 اکتبر 2021) در چهار مورد منتخب آورده است. فیلم های جدید

دو اثر ارتباط قوی با سنت جان دارند:

  • جنی ویلیامز هنرمند تجسمی اینوک و خواننده گلو از Happy Valley-Goose Bay است که اکنون در سنت جان مستقر است ، فیلم کوتاه او شب نالوجوک از طریق پروژه مستند لابرادور تولید شد.
  • پزشک/فیلمساز مونیکا کید هنگام خلق آثار خود زمان خود را بین سنت جان و کلگری تقسیم کرد طوفان، کار با انیماتور سنت جان دانکن ماژور.

در کنار داستان کوتاه جنی ، بقیه انتخاب NFB داستانهای قدرتمندی از سازندگان زن بومی را تقویت می کند ، با دو برنده جایزه جشنواره:

عناوین NFB برای پخش در آتلانتیک کانادا ، کبک و انتاریو در دسترس خواهد بود.

فیلم هایی از نیوفاندلند و لابرادور

شب نالوجوک توسط جنی ویلیامز (13 دقیقه)
کیت مطبوعات: mediaspace.nfb.ca/epk/nalujuk-night

جنی ویلیامز مستقیماً تماشاگران را در این مستند کوتاه سیاه و سفید غم انگیز در مورد یک شب زمستانی مانند هیچ شب دیگری غرق می کند. هر 6 ژانویه ، از تاریکی شب نوناتسیاوت ، نالوجیت روی یخ دریا ظاهر می شود آنها روی دو پا راه می روند ، با این حال چهره آنها هنگام نزدیک شدن به مقصد حیوانات ، اسکلتی و دنیایی است: جامعه اینوئیت های نائین.

شب نالوجوک از طریق پروژه مستند لابرادور تولید می شود ، که از قصه گویی بومی با همکاری با فیلم سازان اولین بار لابرادور اینوئیت برای ایجاد و توزیع داستان های اینوئیت از دیدگاه اینوئیت پشتیبانی می کند.

طوفان (4 دقیقه)
کیت مطبوعات: mediaspace.nfb.ca/epk/the-storm

مونیکا کید با اولین کارگردان خود در NFB ، با انیماتور دانکن ماژور در فیلمی همکاری می کند که نشان می دهد آوردن نوزاد در جهان تحت قفل همه گیر چه معنایی دارد ، و خاطرات طوفان های وحشی تابستانی را برانگیخته و داستان تند و تیز اختلال و تولد دوباره را تقویت می کند. به

مستندهای تحسین شده

Kímmapiiyipitssini: معنی همدلی توسط Elle-Máijá Tailfeathers (125 دقیقه)
تهیه کنندگی مشترک Seen Through Woman Productions و NFB
کیت مطبوعات: mediaspace.nfb.ca/epk/kimmapiiyipitssini- معنی-همدلی

Elle-Máijá Tailfeathers ، عضو اولین قوم Kainai و Sami در نروژ ، تصویری صمیمی از جامعه خود و تأثیرات همه گیری مصرف مواد و مصرف بیش از حد مواد مخدر ایجاد می کند. شاهد تغییراتی باشید که اعضای جامعه مبتلا به اختلال مصرف مواد ، اولین پاسخ دهندگان و متخصصان پزشکی در تلاش برای کاهش آسیب در قوم اول Kainai تلاش می کنند.

جوایز:

  • جایزه فیلمساز نوظهور کانادایی و جایزه تماشاگران راجرز برای مستند بلند کانادایی ، اسناد داغ 2021
  • جایزه کالین لو برای بهترین کارگردان کانادایی ، DOXA 2021

مری دو تبر ارلی: من دوباره هندی هستم توسط کورتنی مونتور (34 دقیقه)
کیت مطبوعات: mediaspace.nfb.ca/epk/mary-two-axe-earley-i-am-india-aindian

مری دو تبر ارلی: من دوباره هندی هستم داستان قدرتمند مری دو تبر ارلی را به اشتراک می گذارد ، که بیش از دو دهه برای به چالش کشیدن تبعیض جنسیتی علیه زنان ملل اول که در قانون سرخپوستی کانادا گنجانده شده بود مبارزه کرد و به شخصیتی کلیدی در جنبش حقوق زنان کانادا تبدیل شد. با استفاده از فیلم های آرشیوی و ضبط های صوتی که تا به حال دیده نشده است ، کورتنی مونتور فیلمساز موهوک در گفتگویی عمیقاً شخصی با زن فقید موهاوک ، که سیاست های جنسیتی و نسل کشی دولت را که زنان و کودکان ملل اول را از زندگی هندی خود در هنگام ازدواج با غیر همسران سلب کرد ، به چالش کشید. -مردان هندی

جایزه: بهترین کارگردانی ، جشنواره بین المللی فیلم Weengushk 2021

– 30 –

در ارتباط باش

اتاق نمایش آنلاین: NFB.ca
NFB فیس بوک | توییتر NFB | NFB اینستاگرام | وبلاگ NFB | NFB YouTube | NFB Vimeo
دیدگاه کیوریتور | یادداشت های کارگردان

در مورد NFB

بهلینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.