چشم انداز فنی KOSPI و NIFTY 50: ضعف در پیش رو؟

KOSPI، KOSPI Composite Index، NIFTY، NIFTY 50 Index – Technical Outlook: KOSPI امکان کاهش بیشتر دارد فشار صعودی کوتاه مدت NIFTY ممکن است در شرف محو شدن باشد چشم انداز چیست و سطوح کلیدی برای تماشا کدامند؟ توصیه شده توسط تیم DailyFX پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید پیش بینی فنی KOSPI –

کد خبر : 261730
تاریخ انتشار : شنبه 1 اکتبر 2022 - 6:47
چشم انداز فنی KOSPI و NIFTY 50: ضعف در پیش رو؟


KOSPI، KOSPI Composite Index، NIFTY، NIFTY 50 Index – Technical Outlook:

  • KOSPI امکان کاهش بیشتر دارد
  • فشار صعودی کوتاه مدت NIFTY ممکن است در شرف محو شدن باشد
  • چشم انداز چیست و سطوح کلیدی برای تماشا کدامند؟

توصیه شده توسط تیم DailyFX

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی فنی KOSPI – نزولی

شکست شاخص ترکیبی KOSPI در این هفته به زیر سطح حمایت کلیدی، نشان دهنده نزولی بیشتر در روزها و هفته های آینده است.

شاخص سهام کره جنوبی ماه ها در روند نزولی بوده است و اقدام قیمت این هفته دوباره چشم انداز نزولی را تایید می کند. این شاخص به زیر سطح 2277 جولای که همزمان با حمایت نسبتا قوی در بالاترین سطح ژانویه 2020 است، رسیده است. در گذشته اخیر، شکست زیر سطح حمایت قابل توجه مشابه منجر به کاهش طولانی مدت حداقل برای چند روز/چند هفته قبل از شروع یکپارچگی شده است.

از نظر کوانتوم نزول، دو نوسان نزولی گذشته پس از یک آزمون ناموفق مقاومت حدود 16 تا 17 درصد بوده است (نمودار را ببینید). با فرض اینکه نزول فعلی در اواسط آگوست شروع شده باشد، اگر تاریخ راهنما باشد، ممکن است 3 تا 4 درصد دیگر وجود داشته باشد. پشتیبانی فوری در 2150 است (61.8% اصلاحی افزایش 2020-2021)، حمایت قوی تر در میانگین متحرک 200 ماهه (اکنون در حدود 2000) قرار دارد.

در روند صعودی، 2277 اکنون مقاومت اولیه است. KOSPI حداقل باید این سطح را بشکند تا فشار نزولی کوتاه مدت کاهش یابد. یک شکست قاطع بالاتر از میانگین متحرک 89 روزه برای کاهش فشار نزولی میان مدت مورد نیاز است – آخرین باری که شاخص بالاتر از این میانگین بود در آگوست 2021 بود.

توصیه شده توسط تیم DailyFX

مبانی تجارت روند

نمودار روزانه KOSPI COMPOSITE INDEX

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

پیش بینی فنی خوب – کمی نزولی

به نظر می رسد روند صعودی سه ماهه شاخص NIFTY 50 هند به دنبال یک سری تحولات نزولی در نمودارهای روزانه در روزهای اخیر در حال از دست دادن است.

شاخص به زیر ناحیه حمایت کلیدی سقوط کرده است – خط روند داخلی یک کانال رو به رشد از ژوئن و پایین ترین سطح پایان اوت 17,166 (نمودار را ببینید). در مجموع، این نشان می‌دهد که شاخص به «دنده پایین‌تر» تغییر کرده است. اجازه دهید این را بیشتر بررسی کنیم. یک کانال صعودی نشان دهنده یک روند صعودی است. با این حال، در داخل کانال، می توان به طور شهودی قدرت روند صعودی را ارزیابی کرد. اگر قیمت ها در اطراف لبه بالایی کانال شناور باشند، به معنای حرکت قوی است، در حالی که مدت زمان بیشتری که در لبه پایینی کانال صرف می شود می تواند حاکی از یک روند صعودی ضعیف باشد که آن را آسیب پذیر می کند.

NIFTY اکنون به لبه پایینی کانال نزدیک می شود و به نظر آسیب پذیر به شکستگی زیر است. سقوط قاطع به زیر 16700 که تقریباً همزمان با بالاترین نرخ ژوئن 16794 است، تأیید می کند که فشار صعودی سه ماهه کمرنگ شده است و راه را به سمت 16300 باز می کند (61.8% اصلاحی رالی ژوئن-سپتامبر). حمایت قوی در پایین ترین سطح ژوئن 15183 قرار دارد. اگر روند صعودی دست نخورده باقی بماند، حداقل در جهت صعودی، شاخص باید شکاف نزولی ایجاد شده در آخر هفته گذشته را پر کند.

توصیه شده توسط تیم DailyFX

مبانی تجارت محدوده

نمودار روزانه NIFTY 50 INDEX

نمودار روزانه NIFTY 50 INDEX

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.