چشم انداز دلار استرالیا همچنان ناهموار است: AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD

دلار استرالیا، AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD – چشم انداز فنی هفتگی AUD/USD – نزولی دلار استرالیا سال جدید را با نرخ ترش در برابر دلار آمریکا آغاز کرد و AUD/USD زیر یک نزول شکست. در حال افزایش گوه الگوی نمودار در نمودار روزانه زیر. این ممکن است راه را برای از سرگیری روند نزولی از

کد خبر : 153338
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 ژانویه 2022 - 13:00
چشم انداز دلار استرالیا همچنان ناهموار است: AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD


دلار استرالیا، AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD – چشم انداز فنی هفتگی

AUD/USD – نزولی

دلار استرالیا سال جدید را با نرخ ترش در برابر دلار آمریکا آغاز کرد و AUD/USD زیر یک نزول شکست. در حال افزایش گوه الگوی نمودار در نمودار روزانه زیر. این ممکن است راه را برای از سرگیری روند نزولی از اواخر اکتبر تا نوامبر باز کند. با این حال، قیمت ها برای پایان هفته با احتیاط بالاتر رفتند. با این حال، به نظر می رسد میانگین متحرک ساده 50 روزه به عنوان مقاومت کلیدی باقی بماند و تمرکز نزولی گسترده تری را که در طول سال گذشته مشاهده شد، حفظ کند.

افزایش تلفات تمرکز را روی منطقه حمایتی 0.6991 – 0.7016 قرار می دهد. حذف دومی پایین‌ترین قیمت را از ژوئن 2020 نشان می‌دهد و دامنه دیگری از حمایت بین 0.6777 و 0.6840 را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر، بسته شدن تاییدی روزانه بالاتر از بالاترین رقم دسامبر در 0.7278 ممکن است چشم انداز فنی را صعودی تغییر دهد و فیبوناچی اصلاحی 61.8% را در 0.7341 نشان دهد.

نمودار ایجاد شده در TradingView

AUD/JPY – صعودی

دلار استرالیا علیرغم برخی تثبیت ها در هفته گذشته، همچنان در حالت تهاجمی در برابر ین ژاپن قرار دارد. AUD/JPY در نمودار روزانه زیر به تجارت در محدوده شکل گیری گوه صعودی ادامه می دهد. از آنجایی که قیمت ها در الگو باقی می مانند، چشم انداز به سمت بالا متمایل می شود. در همین حال، صعودی صلیب طلایی بین میانگین متحرک ساده 20 و 50 روزه تشکیل شده است.

این خطوط ممکن است به عنوان پشتیبان در صورت چرخش پایین تر باقی بمانند و از دسامبر تمرکز صعودی کوتاه مدت را حفظ کنند. افزایش افزایش قیمت ها ممکن است منجر به افزایش قیمت ها به سمت سقف گوه شود، با 78.6% اصلاح فیبوناچی نه چندان دور در 84.662. فراتر از آن، بالاترین میزان در سال 2021 در 86.261 قرار دارد. در صورت شکست گوه پایین تر، احتمالاً نزولی چشم انداز را تغییر می دهد. به نظر می رسد حمایت کلیدی منطقه عطف 82.028 – 81.657 قبل از سطح 23.6% در 80.553 باشد.

چشم انداز دلار استرالیا همچنان ناهموار است: AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD

نمودار ایجاد شده در TradingView

AUD/CAD – نزولی

دلار استرالیا همچنان در برابر دلار کانادا تحت فشار است و AUD/CAD در هفته گذشته به شدت فروخته شد. این در راستای روند نزولی غالب از سال 2021 بود. کاهش مقاومت از جولای اخیراً تقویت شده است که از طریق خطوط موازی قرمز در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است. این جفت از محدوده عطف 0.9146 – 0.9114 عبور کرد و پایین ترین سطح دسامبر را در 0.8972 نزدیک کرد.

با این حال، رسیدن به آنجا مستلزم پاک کردن نقطه میانی پسوند فیبوناچی در 0.9054 است. افزایش زیان به پایین‌ترین سطح سال گذشته، متعاقباً نقطه 78.6% را در 0.8870 نشان می‌دهد. از سوی دیگر، بالا رفتن از بالاترین رقم دسامبر در 0.9303 به طور فزاینده ای چشم انداز صعودی را تغییر می دهد. چنین نتیجه ای اوج ماه سپتامبر را روی 0.9377 متمرکز می کند.

چشم انداز دلار استرالیا همچنان ناهموار است: AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD

نمودار ایجاد شده در TradingView

EUR/AUD – خنثی

دلار استرالیا نیز در هفته گذشته تسلیم فشار فروش در برابر یورو شد. با این حال، EUR/AUD از سال گذشته در نمودار روزانه زیر در وضعیت تلفیقی باقی مانده است. قیمت ها در محدوده یک معامله می شوند الگوی نمودار مثلث متقارن، که به طور معمول یک سازند خنثی است. تا زمان شکست، قیمت ها ممکن است در محدوده الگو باقی بمانند و در تجارت بدون جهت به تثبیت ادامه دهند.

با توجه به آخرین جهش از کف مثلث، ناحیه عطف 1.5865 – 1.5947 به عنوان مقاومت فوری در کانون توجه قرار دارد. پاک کردن این محدوده، سقف مثلث را که ممکن است به عنوان مقاومت حفظ شود، آشکار می کند. در سمت دیگر، یک چرخش پایین تر و شکست در زیر الگو، پایین ترین سطح دسامبر را در 1.5562 به عنوان حمایت کلیدی قرار می دهد. شکست در زیر دومی ممکن است شکست مثلث را تایید کند، و دری را برای تلفات بیشتر باز کند.

چشم انداز دلار استرالیا همچنان ناهموار است: AUD/USD، AUD/JPY، AUD/CAD، EUR/AUD

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته دانیل دوبروفسکی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @ddubrovskyFX در توییتر

لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.