پیگیری اجرای ملی برنامه پزشک خانواده از سوی وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با استاندار فارس از پیگیری اجرای ملی برنامه پزشک خانواده از سوی دولت و وزارت بهداشت خبر داد. به گزارش هوشمند نیوز دکتر «حسین فرشیدی» در ادامه سفر به شیراز، با استاندار فارس و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار کرد. وی اظهار کرد:

کد خبر : 288165
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 1 دسامبر 2022 - 14:08
پیگیری اجرای ملی برنامه پزشک خانواده از سوی وزارت بهداشتمعاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با استاندار فارس از پیگیری اجرای ملی برنامه پزشک خانواده از سوی دولت و وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش هوشمند نیوز دکتر «حسین فرشیدی» در ادامه سفر به شیراز، با استاندار فارس و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار کرد.

وی اظهار کرد: تجربیات استان های فارس و مازندران در اجرای برنامه پزشک خانواده برای ملی شدن این برنامه مورد استفاده قرار می گیرد اما این امر نیازمند تقویت برنامه و رفع چالش های آن است.

فرشیدی افزود: برای ملی شدن برنامه پزشک خانواده باید زیرساخت های لازم فراهم و تقویت شود که مهمترین آن موضوع تامین اعتبار و رفع دغدغه های پزشکان و مراقبان سلامت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: مراقبان سلامت پا به پای پزشکان خانواده در حال ارایه خدمت سلامت به جمعیت تحت پوشش هستند.

اجرای ملی برنامه پزشک خانواده، نیاز به عزم و اراده جدی دارد

استاندار فارس نیز در این نشست اجرای برنامه پزشک خانواده در سطح ملی را نیازمند عزم و اراده جدی دانست و گفت: تقویت نظام سلامت نیازمند اجرای نظام ارجاع و راهکار آن اجرای برنامه پزشک خانواده است.

دکتر «محمدهادی ایمانیه» اظهار کرد: از جمله مسایل تاثیرگذار در این زمینه، تامین اعتبار و رفع دغدغه های پزشکان خانواده و مراقبان سلامت است که موجب تشویق و افزایش انگیزه آنان می شود.

وی ارایه خدمات سلامت ‌به نیازمندان در مناطق محروم کشور را از افتخارات دولت و نظام سلامت برشمرد و گفت: تنها راه نجات سلامت کشور اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع است.

استاندار فارس همچنین بر ضرورت ارتقای جایگاه پزشکان خانواده و رفع دغدغه‌های مراقبان سلامت با توجه به نقش ارزنده آنان در نظام سلامت تاکید کرد.

دکتر «مصطفی رضایی» – رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت – نیز در این نشست توضیحاتی در خصوص مهمترین چالش های اجرای برنامه پزشک خانواده، اهمیت همکاری بیش از پیش سازمان های بیمه‌گر و پیش بینی منابع و اعتبار لازم برای این برنامه ارایه داد و گفت: امیدواریم با فراهم سازی زیرساخت ها و تامین اعتبارات لازم، فاز نخست برنامه پزشک خانواده در کشور اجرا شود.

به گزارش وبدا، دکتر «سید وحید حسینی» – رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز – نیز اجرای برنامه پزشک خانواده در سطح ملی را نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان کشوری دانست و گفت: باید چالش های برنامه پزشک خانواده بررسی و رفع شود تا به صورت صحیح و منطقی در سطح ملی اجرا شود.

انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.