پلتیکو: اوکراین دریافت پاتریوت و اف-۱۶ در آمریکا را در پشت صحنه پیگیری می‌کند

پایگاه اینترنتی پلتیکو نوشت، اوکراین طرح علنی درخواست برای دریافت تسلیحات پیشرفته از آمریکا مانند سیستم‌های دفاع هوایی پاتریوت، جت‌های جنگنده اف-۱۶ و هواپیماهای بدون سرنشین گری ایگل را متوقف کرده اما در پشت صحنه، فشار این کشور برای دریافت این چنین سلاح هایی که می توانند جریان جنگ را تغییر دهند متوقف نشده است.

کد خبر : 257078
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 سپتامبر 2022 - 22:20
پلتیکو: اوکراین دریافت پاتریوت و اف-۱۶ در آمریکا را در پشت صحنه پیگیری می‌کندپایگاه اینترنتی پلتیکو نوشت، اوکراین طرح علنی درخواست برای دریافت تسلیحات پیشرفته از آمریکا مانند سیستم‌های دفاع هوایی پاتریوت، جت‌های جنگنده اف-۱۶ و هواپیماهای بدون سرنشین گری ایگل را متوقف کرده اما در پشت صحنه، فشار این کشور برای دریافت این چنین سلاح هایی که می توانند جریان جنگ را تغییر دهند متوقف نشده است. کی‌یف اخیرا در قبال طرح این درخواست هایش هوشمندانه تر عمل می کند.

پلتیکو به نقل از مشاوران دولت اوکراین، مقامات پنتاگون و مدیران صنایع دفاعی نوشت، هر دو طرف در حال بحث در مورد ارسال هر سه مورد در ضمن انعقاد قراردادهای مالی بلندمدت هستند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در طرح درخواستهای خود از دولتهای غربی برای دریافت تسلیحات مورد نیاز کشورخجالتی نبوده و خواستار دریافت توپخانه ها، موشک انداز ها و تسلیحات دقیق بیشتری شده است که آمریکا و متحدان غربی اوکراین در تابستان امسال در حجم بالا به اوکراین ارائه کردند.

با این حال در هفته های اخیر رویکرد اوکراین از اینکه درخواستش برای دریافت سامانه های دفاع هوایی و جنگنده ها را با سر و صدا اعلام کند به رفتن به سراغ مذاکرات بی سر و صدا در این زمینه تغییر کرده است.

منابع خبری گفتند، مشاوران زلنسکی در کی‌یف و طرفهای کلیدی مذاکرات در واشنگتن کمپین روی آوردن به مذکراتی بی سروصدا را به پیش برده اند در حالی که دولت بایدن نیز در توصیه‌ای دوستانه کی‌یف را به تمرکز بیشتر بر آنچه که هم اکنون برای دفع نیروهای روسیه از مواضع تحکیم شده اش در شرق و جنوب اوکراین نیاز دارد، تشویق کرده است.

کمپین کاهش تنش توسط مشاوران زلنسکی در کیف و مصاحبه‌کنندگان کلیدی در واشنگتن، همراه با توصیه‌های دوستانه از خود دولت بایدن، رهبری شده است، که کیف را تشویق کرد تا با جدیت بیشتری بر آنچه در حال حاضر برای بیرون راندن نیروهای روسیه از پایگاه‌های مستقر نیاز دارد تمرکز کند.

این تغییر رویکرد از یک کمپین عمومی به یک مذاکرات خصوصی زمانی رخ داد که مشاوران نگران شدند درخواست‌ها برای دریافت سلاح‌های پیشرفته باعث غفلت از نیازهای فوری‌تر کی یف در میدان نبرد و مخدوش شدن پیامهای به دقت طراحی شده آن شود.

در طی ماه‌ها پس از حمله روسیه در اواخر فوریه به اوکراین، رهبران اوکراین خواستار دریافت سامانه‌های پاتریوت و سایر فناوری‌های پیشرفته بوده و آن را در صدر فهرست مطالباتی که به واشنگتن ارسال و در مطبوعات منتشر شد، قرار میدادند. اما بر اساس گزارش پلتیکو، در فهرست‌های جدید اقلام درخواستی اوکراین صرفا بر دریافت گلوله‌های توپخانه و راکت‌های بیشتر برای موشک اندازهای هیمارس تمرکز شده و سلاحهای رده بالاتر حذف شده اند.

با این حال، به گفته سه منبع صنعتی و افرادی که با دولت کی یف در ارتباط هستند، مذاکرات در مورد خرید سامانه های پاتریوت ، جنگنده‌های اف-۱۶ و پهپادهای گری ایگلز در سطحی پایین تر ادامه دارد.

نگرانی‌ها در این زمینه مربوط به این نیست که این تسلیحات با فناوری پیشرفته برای مسکو تحریک‌آمیز باشد، بلکه چالش فعلی این است که فرآیند پیچیده تعمیر و نگهداری و پشتیبانی از این سیستم‌ها اوکراین را در میانه جنگ به چالش می‌کشد.

همچنین یک مشکل دیگر نیز مساله اولویت بندی برای در اختیار قرار دادن این تسلیحات و اینکه برخی متحدان فعلی ناتو نیز این سیستم ها را می خواهند است. با توجه به اینکه بیشتر کشورهای اروپای شرقی هواپیماهای قدیمی روسیه یا حتی دوران شوروی خود را کنار می گذارند، به دنبال این هستند که آمریکا به آنها جنگنده های اف-۱۶ بفروشد.

310310لینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.