پاسپورت هلند – موسسه حقوقی سام

[ad_1] اروپا شامل کشورهای پیشرفته‌ای است که می­تواند به شما زندگی متفاوت و با کیفیتی را تقدیم کند و پاسپورت کشورهای اروپایی مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. داشتن گذرنامه یکی از این کشورها مانند پاسپورت هلند به شما کمک می‌کند تا از مزایای شهروندی اتحادیه اروپا بهره ببرید و در کنار

کد خبر : 422959
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
پاسپورت هلند – موسسه حقوقی سام

[ad_1]

اروپا شامل کشورهای پیشرفته‌ای است که می­تواند به شما زندگی متفاوت و با کیفیتی را تقدیم کند و پاسپورت کشورهای اروپایی مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. داشتن گذرنامه یکی از این کشورها مانند پاسپورت هلند به شما کمک می‌کند تا از مزایای شهروندی اتحادیه اروپا بهره ببرید و در کنار این موضوع بتوانید از ویژگی ‌های دیگر آن نیز استفاده کنید.

به ‌دست‌ آوردن پاسپورت قدرتمندی مانند پاسپورت کشورهای اروپایی با داشتن ویژگی ‌های خاص، کار ساده‌ای نیست و نیاز به فردی دارید که بتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند؛ به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم تا با مشاوران مجموعه حقوقی و بین‌المللی سام تماس بگیرید و در این زمینه از آن‌ها راهنمایی بخواهید. قبل از آن بیایید با هم مزایای داشتن پاسپورت این کشور را بشناسیم.

با پاسپورت هلند به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

هلند یکی از کشورهای بسیار پرقدرت در اتحادیه اروپا بوده که استاندارد زندگی در آن بسیار بالا است؛ به همین دلیل افراد بسیاری تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند تا بتوانند شرایط بهتری را برای خود و خانواده­شان رقم بزنند. البته این سطح از زندگی، کار و درآمد تنها مزایای مهاجرت و اقامت در این کشور نیست؛ زیرا شما اگر بتوانید پاسپورت هلند را به دست آورید، از مزایای دیگری نیز بهره خواهید برد. اولین و مهم‌ترین امتیاز شهروندی این کشور، سفر به‌ تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای ترکیه و گرجستان بدون نیاز به ویزا است، البته برای سفر به کشورهایی غیر از موارد ذکر شده، نیاز دارید تا ویزا تهیه کنید.

بیشتر بخوانید:  اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

شرایط اخذ پاسپورت هلند چیست؟

برای اینکه بتوانید پاسپورت هلند را دریافت کرده و شهروند این کشور محسوب شوید، باید شرایط مدنظر دولت آن را فراهم کنید. به‌ عبارت‌ دیگر تنها افرادی می‌توانند برای دریافت این مجوز درخواست دهند که برخی شرایط را احراز کنند. این شرایط عبارت­اند از:

 • با یک تبعه اهل هلند ازدواج کرده و حداقل سه سال زندگی کرده باشید. در زمان ارسال درخواست باید همسر یک فرد هلندی بوده و جدا نشده باشید.
 • قبلاً اقامت هلند را به ‌صورت موقت کسب کرده باشید.
 • این پاسپورت به افراد زیر 18 سال تعلق نمی‌گیرد. پس اگر بالای 18 سال سن دارید، می­توانید برای درخواست اقدام کنید.
 • در آزمونی که برای تابعیت است، قبول شوید.
 • در 5 سال گذشته هیچ جرمی مرتکب نشده باشید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تابعیت هلند

اگر موفق به اخذ پاسپورت شوید، می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز درخواست دهید و فرزند و همسر خود را نیز با خود را به هلند ببرید. برای بردن اعضای خانواده یا برای اثبات ازدواج با همسر هلندی خود باید مدارک معتبری را مبنی بر این ازدواج، به همراه پاسپورت کنونی و شناسنامه همراه داشته باشید. داشتن مدرکی مبنی بر اینکه اکنون در کشوری که تابعیت آن را دارید، زندگی نمی‌کنید نیز لازم است. در ضمن باید ثابت کنید که در آزمون تابعیت نیز قبول شده‌اید.

هر کدام از انواع پاسپورت‌های هلند چقدر اعتبار دارند؟

اگر نیاز به دریافت پاسپورت هلند دارید، لازم است بدانید که این پاسپورت انواع مختلفی داشته که هر نوع بسته به ویژگی­ های خاصی که دارد، دارای مدت ‌زمان اعتبار متفاوت بوده و تنها برای گروه خاصی قابل دریافت است. انواع پاسپورت‌ های این کشور عبارت هستند از:

 • پاسپورت اعتباری هلند: این پاسپورت 34 صفحه‌ای برای تعطیلات و سفرهای کاری و صادر می­شود و از تاریخ صدور ده سال اعتبار دارد.
 • پاسپورت دوم: تنها برای مقاصد تجاری صادر شده و به افرادی داده می‌شود که مکرراً در حال سفر به این کشور هستند و داشتن پاسپورت معمولی در ورود و خروج آنان را با مشکل روبه‌رو می‌کند. این پاسپورت تا دو سال مشکل سفرهای شما را رفع خواهد کرد.
 • پاسپورت تجاری: این پاسپورت دارای صفحات اضافی است و تعداد آن به 66 صفحه می‌رسد. احتمال نیاز به دریافت ویزا برای این پاسپورت در نظر گرفته شده و تا ده سال قابل ‌استفاده است.
 • پاسپورت دیپلماتیک: برای افرادی که نماینده دولت در امور رسمی هستند و یا در روابط دیپلماتیک فعالیت می‌کنند، این گذرنامه صادر می‌شود.
 • پاسپورت خدماتی: این پاسپورت نیز برای افرادی که نماینده دولت در امور رسمی هستند، صادر می‌شود و امور دیپلماتیک در این زمینه جایی ندارد.
 • پاسپورت بیگانگان (جلد سبز): این گزینه برای افراد مقیم غیر هلندی است که کشور خودشان به آن‌ها پاسپورت نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید:  اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

آیا می‌توان از کشور خود درخواست پاسپورت را ارسال کرد؟

برای اینکه از کشور خود برای درخواست پاسپورت اقدام کنید، راه نزدیک رفتن به کنسولگری کشور هلند در محل اقامت شما است. البته قبل از آن باید وقت ملاقات بگیرید و فرم درخواست پاسپورت را پر کنید. سپس فرم و مدارک را برای دریافت وقت، تحویل سرکنسولگری بدهید.

در این صورت باید چندین هفته منتظر بمانید تا پاسپورت در اختیار شما قرار بگیرد. دلیل آن نیز این است که مدارک باید از کشور هلند به دست شما برسد. درصورتی‌که مدارک ناقص باشد یا نیاز به اطلاعات تکمیلی از سمت دولت احساس شود، این روند طولانی‌تر نیز خواهد شد. اگر والدین شما هلندی باشند یا با یک فرد هلندی ازدواج کرده و زندگی کرده باشید و یا سایر شرایط دو تابعیتی بودن را داشته باشید، می‌توانید هم‌ زمان دو پاسپورت با دو تابعیت جدا را در اختیار داشته باشید، در غیر این صورت این امکان مهیا نخواهد بود.

جمع بندی

داشتن پاسپورت کشورهای دیگر به شما امکان می‌دهد مانند اتباع آن کشور از برخی مزایا بهره‌مند شوید. حق سفر به برخی کشورها، ورود و خروج بدون داشتن پاسپورت یا ویزا و همچنین حق اشتغال و زندگی در آن کشور از آن جمله است.

پاسپورت هلند از آن دست پاسپورت هایی است که به شما اجازه می‌دهد در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون داشتن ویزا سفر کنید و از مزایای دیگری که به اتباع این کشورها تعلق می­گیرد، شما نیز بهره ببرید. اما لازم به ذکر است بدانید اخذ تابعیت هلند زمان بر می باشد و پیشنهاد می شود اگر متقاضی اخذ پاسپورت دوم در کوتاه ترین زمان ممکن می باشید، می توانید پاسپورت دومینیکا را دریافت نمائید. با این‌ وجود حتماً سعی کنید با کمک متخصصان مجموعه حقوقی و بین‌المللی سام اقدام به دریافت ویزا کرده تا با هیچ مشکلی روبه‌رو نشوید.

بیشتر بخوانید:  اقامت تمکن مالی هلند

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

[ad_2]

لینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.