ولز فارگو – بازار کار همچنان در حد باورنکردنی تنگ است

اشتراک گذاری: داده های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه فوریه 311 هزار شغل جدید ایجاد کرد که فراتر از انتظارات بود. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می‌کنند که در حالی که استخدام همچنان رو به افزایش است، نکاتی وجود دارد که رشد قوی شغل لزوماً به

کد خبر : 332523
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 مارس 2023 - 19:12
ولز فارگو – بازار کار همچنان در حد باورنکردنی تنگ استاشتراک گذاری:

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه فوریه 311 هزار شغل جدید ایجاد کرد که فراتر از انتظارات بود. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می‌کنند که در حالی که استخدام همچنان رو به افزایش است، نکاتی وجود دارد که رشد قوی شغل لزوماً به قیمت تشدید فشارهای تورمی تمام نمی‌شود. آنها می بینند که فدرال رزرو در حالت انقباض باقی می ماند.

استخدام ثابت در ماه فوریه ادامه یافت، اما کاهش سرعت در فروشگاه مشاهده شد

اما با 3.6 درصد بیکاری، بازار کار به طرز باورنکردنی تنگ است. بنابراین، ما نسبت به برون یابی میزان کاهش رشد درآمد در سال گذشته محتاط هستیم، که احتمالاً با ایجاد شور و هیجان مجدد کارکنان و تغییر شغل پس از پایان مرحله اولیه کووید، کمک شده است. با توجه به کمبود نیروی کار، فشار دستمزدها احتمالاً در کوتاه مدت بالا خواهد ماند.

«حتی با افزایش نرخ بیکاری در ماه فوریه، بازار کار به طرز باورنکردنی تنگ است. در حالی که ما انتظار داریم استخدام از اینجا به میزان قابل توجهی کاهش یابد، فرصت زیادی برای تضعیف بازار کار قبل از رسیدگی به فدرال رزرو وجود دارد.

“ما انتظار داریم که FOMC برای مدتی در حالت انقباض باقی بماند، به طوری که میله برای افزایش 50 واحدی در نشست ماه مارس پس از گزارش امروز که نشان دهنده کاهش فشارهای تورمی ناشی از بازار کار است، کمی بالاتر به نظر می رسد.”لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.