وزیر دفاع سجاد در نشست وزرای دفاع ناتو شرکت کرد

22 اکتبر 2021 – بروکسل، بلژیک – دفاع ملی / نیروهای مسلح کانادا وزیر دفاع هارجیت سججان امروز نشست وزیران دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را در بروکسل بلژیک به پایان رساند. این نشست دو روزه و حضوری امکان گفتگوهای مفصل و گسترده با متحدان و شرکای کانادا را فراهم کرد و به گفتگوی

کد خبر : 119787
تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 14:17
وزیر دفاع سجاد در نشست وزرای دفاع ناتو شرکت کرد


22 اکتبر 2021 – بروکسل، بلژیک – دفاع ملی / نیروهای مسلح کانادا

وزیر دفاع هارجیت سججان امروز نشست وزیران دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را در بروکسل بلژیک به پایان رساند. این نشست دو روزه و حضوری امکان گفتگوهای مفصل و گسترده با متحدان و شرکای کانادا را فراهم کرد و به گفتگوی مستمری که برای موفقیت پایدار اتحاد ضروری است کمک کرد.

اظهارات وزیر ساجان به عملیات ALLIED SOLACE، ماموریت ناتو برای تخلیه بیش از 1000 قراردادی افغان وابسته به ناتو و اعضای نزدیک خانواده آنها از کویت و قطر به اردوگاه های موقت در کوزوو و لهستان و اسکان مجدد این افراد در کشورهای متفقین پرداخت. وزیر سججان اعلام کرد که کانادا حداکثر 322 افغان وابسته به ناتو و اعضای نزدیک خانواده آنها را که باید شرایط پذیرش کانادا را برآورده کنند ، اسکان می دهد. این تعهد علاوه بر 150 افغان وابسته به ناتو است که در حال اسکان مجدد در کانادا هستیم.

در طول این دیدارها، وزیر ساجان بر تعهد کانادا به ناتو در چند موضوع کلیدی از جمله:

  • با تاکید مجدد بر تعهد کانادا به تلاش‌های مستمر اتحاد برای تقویت بازدارندگی و موقعیت دفاعی خود با توجه به محیط امنیتی در حال تحول؛
  • تأیید ابتکارات مهمی که برای ایجاد زمینه برای نشست سران مادرید 2022 و تضمین موفقیت اتحاد در دهه آینده طراحی شده است.
  • ادامه حمایت قوی از تلاش های جاری برای هماهنگی تخلیه امن افغان های وابسته به ناتو؛ و
  • استقبال از تعامل با شرکای کلیدی مانند سوئد، فنلاند و اتحادیه اروپا برای پیشبرد همکاری و هماهنگی با ناتو در پاسخ به چالش های کلیدی ژئواستراتژیک، که همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

وزیر با ینس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو ملاقات کرد و درباره وضعیت بازدارندگی و دفاعی ناتو ، افغانستان ، ماموریت ناتو در عراق و همکاری با شرکا بحث کرد. وزیر همچنین میزبان نشست وزرای دفاع متفقینی بود که در گروه نبرد افزایش حضور ناتو (eFP) در لتونی مشارکت داشتند. این جلسه فرصتی برای نشان دادن همبستگی گروه نبرد و تاکید مجدد بر اهمیت ماموریت بود. علاوه بر این، وزیر با اود راجر انوکسن، وزیر دفاع جدید نروژ دیدار کرد. در این دیدار وزیر انتصاب وزیر انوکسن را تبریک گفت و در مورد موضوعات مورد علاقه همکاری دوجانبه از جمله قطب شمال گفتگو کرد. در نهایت، وزیر با وزیر دفاع دانمارک، ترینه برامسن، برای بحث در مورد همکاری های دفاعی دوجانبه و حوزه های دفاعی متقابل مورد علاقه از جمله ماموریت قطب شمال و ناتو در عراق (NMI) ملاقات کرد.

ناتو سنگ بنای سیاست امنیتی بین المللی کانادا است و ما متعهد به تقویت روابط خود با متحدان و شرکای ناتو هستیم. اتحاد فراآتلانتیک برای تضمین ایمنی و امنیت کانادا و کشورهای متحد و مقابله جمعی با تهدیدات نوظهور کلیدی است.

.لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.