هوای تهران «ناسالم برای گروه‌های حساس»

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۸ اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروه های حساس» قرار دارد. به گزارش هوشمند نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۰۳ و در شرایط ناسالم برای

کد خبر : 331289
تاریخ انتشار : جمعه 10 مارس 2023 - 2:37
هوای تهران «ناسالم برای گروه‌های حساس»براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۸ اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروه های حساس» قرار دارد.

به گزارش هوشمند نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۰۳ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از  ساعت ۲۲ روز دوشنبه (۱۵ اسفند) تا ساعت ۴ صبح روز سه‌شنبه (۱۶ اسفند) برای گروه‌های حساس ناسالم بود، اما از ساعت ۵ با رسیدن به عدد ۱۰۰ قابل قبول شد و این وضعیت تا روز گذشته ادامه داشت. در عین حال از ساعت ۱۱ امروز پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۳ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.