نیروهای مقاومت در منطقه از ایران دستور نمی گیرند / لندن ،واقع بین باشد

به گزارش هوشمند نیوز، در گفت‌وگوی تلفنی جیمز کلورلی وزیر امور خارجه انگلیس و حسین امیرعبداللهیان، در خصوص تحولات غزه و برخی موضوعات دوجانبه بحث و تبادل نظر شد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : در هر گونه رویکردی باید دانست که ریشه بحران فلسطین به اشغالگری رژیم اسراییل باز می گردد.

کد خبر : 424950
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲:۳۸
نیروهای مقاومت در منطقه از ایران دستور نمی گیرند / لندن ،واقع بین باشدبه گزارش هوشمند نیوز، در گفت‌وگوی تلفنی جیمز کلورلی وزیر امور خارجه انگلیس و حسین امیرعبداللهیان، در خصوص تحولات غزه و برخی موضوعات دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : در هر گونه رویکردی باید دانست که ریشه بحران فلسطین به اشغالگری رژیم اسراییل باز می گردد.

امیرعبداللهیان افزود: از منظر حقوق بین الملل، مردمان کشور تحت اشغال از حق دفاع مشروع برخوردارند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: همچنین در چارچوب اصول حقوق بین الملل، در هر جنگی می بایست به اصل تناسب نیز توجه شود. در این راستا قتل عام بیش از 9000 فلسطینی غیرنظامی، در یک عمل انتقام جویی و نسل کشی آشکارا اعلام شده توسط رژیم صهیونیستی، با هیچ معیاری قابل قبول نیست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور در پاسخ به اظهارات حمایتی وزیر خارجه انگلیس از رژیم اسرائیل، ضمن توصیه به اینکه انگلیس باید تحولات منطقه را با رویکردی واقع بینانه بنگرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره مبارزه با پدیده اشغالگری را بر مبنای اصول شناخته شده و قوانین بین المللی، یک حق می داند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: باید نسل کشی رژیم اسراییل در غزه فورا متوقف گردد و کمک های انسان دوستانه بصورت گسترده وارد غزه شود.

امیرعبداللهیان، حمایت گسترده دولت آمریکا از تل آویو را، عامل افزایش شدت جنگ در این منطقه دانست و در پاسخ تصریح کرد: نیروهای مقاومت در منطقه از ایران دستور نمی گیرند بلکه آنها بر اساس ملاحظات و شرایط و نیز در راستای امنیت ملی کشورشان و امنیت منطقه تصمیم گیری می کنند.

در ادامه، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر احترام متقابل، بر اهمیت تمرکز بر دیپلماسی و گفتگو بعنوان گزینه ای مناسب در مسیر همکاریهای تهران و لندن و دوری از طرح اتهامات بی‌اساس تاکید کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در این گفتگوی تلفنی ضمن اشاره به مواضع کشورش در خصوص تحولات فلسطین و تصریح بر دیرینگی روابط میان انگلیس و ایران، خواستار تلاش جمهوری‌اسلامی ایران برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ در منطقه شد.

وزیر خارجه انگلیس ،روند همکاری های دو کشور را در چارچوب کنوانسیون‌های دیپلماتیک حائز اهمیت خواند.

در این گفتگو آخرین وضعیت روابط دوجانبه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

310310لینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.