نظریه بازی بیت کوین

تئوری بازی چیست؟ به زبان ساده ، اگر شما در حال انجام هر گونه بازی استراتژی مانند شطرنج هستید ، هر حرکتی که در بازی انجام دهید باید توسط حریف شما مقابله شود. تصمیمات استراتژیکی که شما و حریف خود می گیرید در نهایت تعیین می کند که چه کسی برنده و چه کسی بازی

کد خبر : 104107
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021 - 8:00
نظریه بازی بیت کوینتئوری بازی چیست؟ به زبان ساده ، اگر شما در حال انجام هر گونه بازی استراتژی مانند شطرنج هستید ، هر حرکتی که در بازی انجام دهید باید توسط حریف شما مقابله شود. تصمیمات استراتژیکی که شما و حریف خود می گیرید در نهایت تعیین می کند که چه کسی برنده و چه کسی بازی را باخته است.

بنابراین این موضوع چگونه با بیت کوین ارتباط دارد؟ بیت کوین بزرگترین اختراع از زمان مطبوعات گوتنبرگ است. مطبوعات گوتنبرگ بر نظریه بازی نحوه عملکرد کلیسا و دولت و نحوه اشتراک اطلاعات با جهان تأثیر گذاشت. وقتی یوهانس گوتنبرگ پرس خود را اختراع کرد ، او در اصل مهره شطرنج خود را برای مات کردن کلیسا حرکت می داد. در بیشتر موارد ، تا زمان اختراع مطبوعات گوتنبرگ ، کلیسا و افرادی که دارای قدرت یا تحصیلات عالی بودند می توانستند هرگونه اطلاعاتی را که می خواستند بخوانند ، بنویسند و پخش کنند. قبل از چاپخانه ، نسخه های محدودی از نوشته های مهم مانند کتاب مقدس وجود داشت. هر گونه آگاهی در مورد جهان بیشتر از آنچه شهر محلی شما برای خواندن یک شخص باسواد در کلیسا یا مدرسه در اختیار داشت ، ناشی می شد. اکثر مردم قادر به خواندن یا نوشتن نیستند ، بنابراین برای به دست آوردن دانش خود از جهان باید به دیگران وابسته باشند. به مردم گفته شد که چه چیزی یاد بگیرند ، باور کنند و چگونه زندگی کنند توسط کلیسا. تا زمانی که دولت و کلیسا آنچه را که مردم به آنها آموخته بودند کنترل می کردند ، می توانستند ایدئولوژی های مردم را کنترل کنند.

بهلینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.