نشست خبری جعفری‌ جوزانی / عوامل «بهشت تبهکاران» از حس و حالشان در این فیلم می‌گویند

به گزارش راهبرد معاصر؛ سومین نشست خبری روز پنجم این دوره از جشنواره پس از اکران فیلم بهشت تبهکاران با حضور اصحاب رسانه و برخی از عوامل فیلم طبق روال برگزاری جشنواره برگزار شد. در این نشست خبری، مسعود جعفری‌جوزانی (کارگردان)، علی قائم مقامی و فتح‌الله جعفری‌جوزانی (تهیه‌کنندگان)، مهدی حسینی‌وند (تدوینگر)، محمود موسوی‌نژاد (صداگذار)، آرش

کد خبر : 463376
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
نشست خبری جعفری‌ جوزانی / عوامل «بهشت تبهکاران» از حس و حالشان در این فیلم می‌گویند


به گزارش راهبرد معاصر؛ سومین نشست خبری روز پنجم این دوره از جشنواره پس از اکران فیلم بهشت تبهکاران با حضور اصحاب رسانه و برخی از عوامل فیلم طبق روال برگزاری جشنواره برگزار شد.

در این نشست خبری، مسعود جعفری‌جوزانی (کارگردان)، علی قائم مقامی و فتح‌الله جعفری‌جوزانی (تهیه‌کنندگان)، مهدی حسینی‌وند (تدوینگر)، محمود موسوی‌نژاد (صداگذار)، آرش برومند (صدابردار)، امیرحسین آرمان، سحر جعفری‌جوزانی، رضا یزدانی، حسام منظور و بهنام تشکر از جمله بازیگران این فیلم حضور داشتند.

مسعود جعفری‌جوزانی کارگردان این فیلم در ابتدای این نشست گفت: به دنبال کیسی بودم که همیشگی باشد، در مورد اینکه آدم‌هایی که دفاع می‌کنند، چرا اعدام می‌شوند؟

جعفری جوزانی در ادامه افزود:، اما اگر قرار بود در مورد یک مسئله فیلم بسازیم، تبدیل به کلیشه فیلمسازی در حوزه قصاص می‌شد. در نهایت با دوستانم در انجمن حقوق‌شناسان مشورت کرده و تصمیم گرفتیم که یک مسئله ریشه‌ای را در تاریخ بررسی کردیم.

به گفته وی کتابی درباره کاراکتر اصلی فیلم؛ حسن جعفری نوشته نوشته شده که قطعی ثابت کرده این فرد بی‌گناه است. اسم کتاب «بی‌گناهی که بر دار شد» است. این که این فرد قاتل نبوده و، چون سیاسی و اهل قلم بوده، اعدامش کرده‌اند.

این‌کارگردان تاکید کرد: البته این فیلم اقتباسی به حساب نمی‌آید؛ بلکه اثری پژوهشی است. زیرا من تمام پرونده‌ها و اسناد مربوطه را مطالعه کردم. «بهشت تبهکاران» درباره اهمیت استقلال قوه قضاییه است، چراکه در هر سرزمین و کشوری اگر قوه قضاییه مستقل نباشد، بهشت تبهکاران است و جهنم انسان.

وی ادامه داد: زندگی حسن جعفری به‌واقع فیلم است و من همواره دوست دارم در ژانر‌های مختلف فیلم‌هایی بسازم که بتواند رد پایی از من و علایقم باشد. این قصه می‌تواند و قابلیت سریال شدن هم دارد.

سحر جعفری‌جوزانی بازیگر بهشت تبهکاران گفت: باعث افتخارم است که در فیلم‌های پدرم بازی کنم.

امیرحسین آرمان بازیگر نقش اصلی فیلم «بهشت تبهکاران» اظهار داشت: باعث خوش‌شانسی من بود که بازی در نقش حسن جعفری به من رسید. از لحظه لحظه بازی کردن این نقش در این فیلم لذت بردم و سعی کردم چیزی از شخصیت بسازم که واقعی باشد. من با براردزاده و خانواده این شخص صحبت‌های بسیاری کردم تا قصه را طبق واقعیت‌ها، روایت کنیم.

رضا یزدانی دیگر بازیگر این فیلم بیان کرد: من خواننده‌ای هستم که چند سالی است بازیگری را هم تجربه می‌کنم. به واسطه چهره و صدایی که دارم، بیشتر نقش‌های منفی به من پیشنهاد می‌شود.

یزدانی اضافه کرد: زمانی که فیلمنامه را خواندم، از این نقش منفی بسیار خوشم آمد و نمی‌دانم که توانسته‌ام از پس آن بربیام یا خیر. اما باید بگویم مسعود جعفری‌جوزانی از آن دسته کارگردانانی است که بازیگرش را خوب هدایت می‌کند.

مسعود جعفرجوزانی در ادامه نشست اظهار داشت: دوست ندارم کاراکتر‌ها به طور صددرصد مابه‌ازای بیرونی داشته باشند. باید بگویم که شانسی تک‌تک بازیگران شبیه به کاراکتر‌های واقعی تاریخ درآمده‌اند.

حسام منظور دیگر بازیگر این فیلم گفت: زمانی که اسم آقای جعفری‌جوزانی پشت کاری باشد، بازیگر بدون فکر کردن آن را انتخاب می‌کند. متاسفانه فیلم‌های تاریخی خیلی کمتر ساخته می‌شود. تجربه نشان داده مردم هم آثار تاریخی-ملی را بسیار دوست دارند و این آثار علاوه بر این که سینمایی است، پژوهشی هم هست.

قائم‌مقامی تهیه‌کننده بهشت تبهکاران در ادامه گفت: فیلم «بهشت تبهکاران» از لحاظ پروداکشن پروژه سنگینی بود. چند روز قبل از شروع جشنواره فیلم فجر، با مدیران صحبت کردم که چند روزی برای رساندن نسخه نهایی صبر کنند، منتها گفتند قانون برای همه یکسان است و بلیت‌فروشی انجام شده است. پس آن ماجرایی در روز‌های ابتدایی جشنواره اتفاق افتاد و در آن روز‌ها نسخه فیلم ما که روی پرده رفت، ناقص بود.

مسعود جعفری‌جوزانی با اشاره به موضوع اکران فیلم کامل نشده تصریح کرد: نشان دادن فیلم خام و ناقص، کار بسیار خطایی است و چیزی نیست که بتوانیم توجهیش کنیم.

کارگردان این فیلم تاکید کرد: تدوین فیلم اکنون کاملا و درست است و هیچ اصلاحیه‌ای در آن اعمال نمی‌شود.

این کارگردان ضمن اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در پروژه‌ها اضافه کرد: اگر کسی به خودش احترام می‌گذارد، کار اشتباهی نمی‌کند. همان‌طور که در طراحی صحنه و لباس فیلم نگاه کردید، حتی رنگ کراوات هم با تحقیق و طراحی همراه بوده است.

محمود موسوی‌نژاد صداگذار فیلم «بهشت تبهکاران» بیان داشت: همان‌طور که آقای حسینی‌وند اشاره کرد، کار کردن با آقای جعفری‌جوزانی سخت است و نظرات دقیقی می‌دهد؛ گویی که صداگذار حرفه‌ای است.

امیرحسین آرمان بازیگر این فیلم گفت: تک‌تک تصاویری که در فیلم می‌بینید، پشتش فکر است و ساعت‌ها درباره آن صحبت شده است. در کمتر فیلمی، این میزان از دقت کارگردان را دیده‌ام.

کارگردان بهشت تبهکاران به تفاوت سریال با فیلم اشاره کرد و گفت: سریال‌ها معمولا خطی هستند، اما در سینما خیلی نمی‌توانیم خطی نشان دهیم و پرش زمانی وجود دارد.

مسعود جعفری جوزانی همچنین درباره پروانه تولید فیلم تصریح کرد: برای این فیلم در ابتدا پروانه تولید ندادند و پس از آن به دوران کرونا خوردیم. به دلیل اینکه ما دکور‌ها را از قبل ساخته بودم، باید حتما فیلم را تولید می‌کردیم.

وی تاکید کرد: بهترین کسی که می‌توانست نقش فروغ را بازی کند، دخترم سحر بوده است.

رضا یزدانی خواننده و بازیگر فیلم «بهشت تبهکاران» درباره پیشنهاد نقش‌هایش گفت: بواسطه چهره‌ای که دارم نقش‌های منفی به من پیشنهاد می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: من خواننده‌ای هستم که چند سالی است بازیگری را هم تجربه می‌کنم. به واسطه چهره و صدایی که دارم، بیشتر نقش‌های منفی به من پیشنهاد می‌شود.

یزدانی در پایان گفت زمانی که فیلمنامه را خواندم، از این نقش منفی بسیار خوشم آمد و نمی‌دانم که توانسته‌ام از پس آن بربیام یا خیر. اما باید بگویم مسعود جعفری‌جوزانی از آن دسته کارگردانانی است که بازیگرش را خوب هدایت می‌کند. / تسنیملینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.