نحوه سوار شدن بر نوسان قیمت یا موج فراکتال در فارکس – باید بخوانید – سیستم های معاملاتی – 14 اکتبر 2021

در این مقاله کوتاه ، ما نکات کاربردی برای سوار شدن بر نوسانات قیمت (یا موج فراکتال) در بازار فارکس و بورس را به اشتراک می گذاریم. لطفاً این مقاله را به نفع خود بخوانید زیرا هیچ هزینه ای برای شما ندارد. تجارت فارکس اساساً فرایند تصمیم گیری در مورد ورود و خروج از بازار

کد خبر : 116972
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 14 اکتبر 2021 - 16:15
نحوه سوار شدن بر نوسان قیمت یا موج فراکتال در فارکس – باید بخوانید – سیستم های معاملاتی – 14 اکتبر 2021


در این مقاله کوتاه ، ما نکات کاربردی برای سوار شدن بر نوسانات قیمت (یا موج فراکتال) در بازار فارکس و بورس را به اشتراک می گذاریم. لطفاً این مقاله را به نفع خود بخوانید زیرا هیچ هزینه ای برای شما ندارد. تجارت فارکس اساساً فرایند تصمیم گیری در مورد ورود و خروج از بازار است. مهمترین متغیری که باید تماشا کنید قیمت است. شما باید ببینید چگونه قیمت با گذشت زمان تغییر می کند. بنابراین ، ما بهترین روش برای محاسبه زمان بازار را به اشتراک می گذاریم.

مرحله 1: نمودار را باز کنید. این اولین شرط برای هر معامله است. برای اطلاع از آنچه در بازار اتفاق می افتد ، باید قیمت را ببینید. به ویژه ، هنگامی که تجزیه و تحلیل پیک را در نمودار خود اعمال می کنید ، پایین ترین و بالاترین نقاط را به طور خودکار علامت گذاری می کنید. این پایین ترین و بالاترین نقاط اساساً نوسانات قیمت در گذشته است. برای خواندن ریتم بازار قبل از تصمیم گیری در مورد معامله ، باید از این نوسانات قیمت استفاده کنید.

مرحله 2: به دنبال پشتیبانی و مقاومت مهم افقی یا پشتیبانی و مقاومت مورب باشید. در این مثال ، ما خط حمایت افقی را برای تصویر بصری این فرایند ترسیم کرده ایم. علامت گذاری حمایت و مقاومت یک کار ساده با تجزیه و تحلیل حداکثر در نمودار شما است. هرگز آنها را دست کم نگیرید. رسم یک یا دو خط مهم به اندازه 2 تا 3 دقیقه زمان می برد.

مرحله 3: در اینجا مهمترین بخش است. همانطور که در مثال ما ، قیمت در حال حرکت به سمت خط حمایت افقی است ، ما باید ارزیابی کنیم که معامله معکوس یا شکست در اطراف این خط حمایت افقی چقدر خطرناک است. اکنون از نمودار احتمال نقطه عطف خود برای ارزیابی فرصت خود برای برگشت یا شکست استفاده می کنیم. احتمال نقطه عطف بین نقطه A و نقطه B اندازه گیری می شود. این یک نوسان قیمت یا موج فراکتال است. حالا اجازه دهید نگاهی به شماره بیاندازیم.

از نمودار احتمال نقطه عطف ، در نقطه B ، می توان موارد زیر را تشخیص داد:

  • احتمال نقطه عطف در قیمت 38٪ است
  • احتمال نقطه عطف در زمان 37٪ است

به عبارت دیگر ، در نقطه B ، می توان موارد زیر را بیان کرد:

  • احتمال روند در قیمت 62 (است (1 – 38)
  • احتمال روند در زمان 63 (است (1 – 37)

با تفسیر این احتمال ، می توان گفت که سطح فعلی قیمت برای رشد معکوس کمی ناپخته است. اگر قیمت بیشتر پایین بیاید و خط حمایت افقی را لمس کند ، می توان موارد زیر را گفت:

  • احتمال نقطه عطف در قیمت 45 است
  • در حال حاضر احتمال نقطه عطف در زمان مشخص نیست. بسته به سرعت یا آهستگی کاهش قیمت ، ممکن است بیش از 50 باشد.

در تجزیه و تحلیل مرحله 3 ، دو نکته مهم برای درک وجود دارد. اولاً ، این فرصت معاملاتی کاملاً به نفع معاملات معکوس نیست. مواردی وجود دارد که شانس شما برای معاملات معکوس در مقایسه با شانس شکست معامله بسیار بیشتر است. تجزیه و تحلیل مرحله 3 معمولاً به شما در یافتن آن کمک می کند. ثانیاً ، از آنجا که اطمینان زیاد زیاد نیست ، این امر به شما توصیه می کند که اندازه را با دقت تعیین کنید. به عبارت دیگر ، شما باید به اندازه موقعیت ملایم فکر کنید تا اندازه موقعیت بزرگ. حتی ساده تر ، اندازه لات را برای معاملات فارکس خود کاهش دهید. سپس بسته به شرایط بازار اطراف ، می توانید به طور مشروط اندازه موقعیت را افزایش یا کاهش دهید. بررسی وضعیت بازار اطراف آخرین بررسی است. اگر شرایط بازار اطراف به نفع جهت معاملات شما نیست ، خوب است از این فرصت صرفنظر کنید.

در دراز مدت ، ما به شما توصیه می کنیم که مرحله 1 ، مرحله 2 و مرحله 3 را دنبال کنید. به ویژه ، مرحله 3 مهمترین تجزیه و تحلیل است زیرا شما فرصت دسترسی به ریسک خود را در معاملات خود دارید. به طور معمول ، تجسم تصمیم گیری تجاری کار ساده ای نیست. بنابراین ، این مقاله به منظور ارائه لیست کامل مراحل تجزیه و تحلیل نیست ، بلکه فقط به عنوان برخی از دستورالعمل های اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. امیدواریم از این دستورالعمل عملی کوتاه لذت ببرید. در این لینک زیر مقالات آموزشی بیشتری وجود دارد.

در حال حاضر ، تنها دو ابزار وجود دارد که می توانند احتمال نقطه عطف را در قیمت و زمان اندازه گیری کنند. اول اسکنر الگوی فراکتال برای MetaTrader 4 و MetaTrader 5 است. دومی نمودار بهینه است.

در زیر صفحه فرود اسکنر الگوی فراکتال در نسخه MetaTrader است.

https://www.mql5.com/fa/market/product/49170

https://www.mql5.com/fa/market/product/49169

https://algotrading-investment.com/portfolio-item/fractal-pattern-scanner/

علاوه بر این ، برای انجام این مقاله. شما می توانید این ویدئوی YouTube را با عنوان “معامله شکست در برابر معامله معکوس (پشتیبانی و مقاومت در برابر استراتژی قاتل)” را در این پیوند زیر مشاهده کنید تا با تجزیه و تحلیل فنی پشتیبانی و مقاومت ، در تمرین با شکستن و معامله معکوس آشنا شوید. به عبارت دیگر ، می توانید پشتیبانی و مقاومت ساده را به استراتژی قاتل برای معاملات فارکس تبدیل کنید.

پیوند ویدیوی YouTube: https://youtu.be/UbORmOacKIQ

https://www.youtube.com/watch؟v=UbORmOacKIQلینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.