ناوگان کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟/ عکس

[ad_1] کره شمای روز جمعه از جدیدترین زیردریایی خود با نام Hero Kim Kun Ok رونمایی کرد. به گفته رئیس جمهور کیم جونگ اون، این کشتی که به عنوان یک “زیردریایی حمله هسته ای تاکتیکی” توصیف می شود، بازسازی یک زیردریایی موجود به زیردریایی است که قادر به حمل سلاح های هسته ای تاکتیکی است.

کد خبر : 400383
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲
ناوگان کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟/ عکس

[ad_1]

کره شمای روز جمعه از جدیدترین زیردریایی خود با نام Hero Kim Kun Ok رونمایی کرد.

به گفته رئیس جمهور کیم جونگ اون، این کشتی که به عنوان یک “زیردریایی حمله هسته ای تاکتیکی” توصیف می شود، بازسازی یک زیردریایی موجود به زیردریایی است که قادر به حمل سلاح های هسته ای تاکتیکی است. اطلاعات کمی درباره این کشتی، از جمله جابجایی، تسلیحات کامل، یا جزئیات دیگر در دست است. برخی ناظران غربی پیشنهاد کرده‌اند که این زیردریایی می‌تواند بر اساس یک زیردریایی پروژه 633 (نام گزارش ناتو رومئو) متعلق به دوران شوروی باشد، اما مقامات کره شمالی این موضوع را تایید نکرده‌اند.

کیم گفت: زیردریایی حمله اتمی که برای دهه ها نماد تجاوز به جمهوری ما بود، اکنون به نمادی از قدرت انقلابی ما برای ایجاد ترس در قلب دشمنان نفرت انگیزمان تبدیل شده است.

زیردریایی Hero Kim Kun Ok به نیروی دریایی کره شمالی با ده ها زیردریایی دیگر از چهار کلاس متمایز می پیوندد

زیردریایی کلاس Sinpo

زیردریایی کره شمالی کلاس - سینپو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023

این زیردریایی که به آن کلاس Gorae (کلاس نهنگ) یا کلاس Pongdae نیز می‌گویند، جدیدترین و بزرگترین زیردریایی در خدمت کره شمالی است. تنها یکی از آنها تاکنون وجود دارد: 8.24 Yongung (قهرمان 24 آگوست)، و مشخص نیست که آیا پیونگ یانگ قصد دارد بیشتر بسازد یا از این زیردریایی به عنوان یک کشتی آزمایشی استفاده کند. برخی گزارش‌های غربی حاکی از آن است که در حال حاضر شش قایق در حال ساخت هستند.

اندازه آن حدود 70 متر طول و وزن آن نزدیک به 2000 تن تخمین زده می شود که از نظر اندازه تقریباً با زیردریایی های نوع 212 آلمان قابل مقایسه است. یونگ‌انگ 8.24 موتور دیزلی-الکتریکی با برد تخمینی 1500 مایل دریایی است.

مشاهده شده است که موشک بالستیک پرتاب شده از زیردریایی Pukguksong-1 و یک موشک کروز پرتاب شده از زیردریایی با نام نامشخص شلیک شده است.

زیردریایی کلاس Sang-O

زیردریایی کلاس Sang-O کره شمالی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023

اولین زیردریایی Sang-O یا “کلاس کوسه” در سال 1991 به عنوان یک زیردریایی تهاجمی کوچک دیزلی-الکتریکی معرفی شد، اگرچه برای زیردریایی های ساخت بومی کره شمالی یکی از بزرگترین زیردریایی ها است.

طول این زیرزمین حدود 34 متر با جابجایی 370 تن است. دارای چهار لوله اژدر است و می تواند 16 مین را حمل کند، اگرچه برخی از آنها غیر مسلح هستند و برای استقرار کماندوهای آبی خاکی استفاده می شوند.

زیردریایی Sang-O دارای 40 در خدمت است که برخی از آنها از انواع کشیده هستند و طول آنها به 40 متر می رسد.

زیر دریایی کلاس Yono

زیردریایی کلاس یونو ارتش ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023

یکی دیگر از قایق های کوچک KPN، Yono-class (کلاس Salmon) است که یک شناور زیردریایی 29 متری و 130 تنی است که در سال 1965 معرفی شد.

این زیردریایی کوچک تنها برای دو خدمه جا دارد و ظاهراً قادر به بارگیری مجدد دو لوله اژدر خود نیست. با این حال، مانند Sang-O، می تواند هفت کماندو را برای استقرار مخفی حمل کند.

به گفته ناظران غربی، KPN ممکن است دارای پنج شناور زیردریایی کلاس Yono باشد که هنوز در خدمت هستند.

زیر دریایی Type 033

زیر دریایی type 033 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023

تایپ 033 که با نام ناتو “کلاس رومئو” شناخته می شود، بر اساس زیردریایی پروژه 633 اتحاد جماهیر شوروی است که برای اولین بار در سال 1957 معرفی شد. و 76.6 متر طول دارد.

کره شمالی دارای 20 قایق نوع 033 است. پیونگ یانگ هفت قایق از جمهوری خلق چین را بین سال‌های 1973 و 1975 دریافت کرد و بقیه را از قطعات خریداری‌شده از جمهوری خلق چین ساخت و نام چینی نوع 033 را حفظ کرد. جمهوری خلق چین زیردریایی‌های پروژه 633/نوع 033 خود را پس از به دست آوردن نقشه‌ها ساخت. از اتحاد جماهیر شوروی قبل از انشعاب چین و شوروی در اوایل دهه 1960 – انشعابی که در آن پیونگ یانگ با احتیاط از جانبداری اجتناب کرد.

علاوه بر اینکه تایپ 033ها بزرگترین هستند، همچنین سریعترین و دورترین برد کره شمالی هستند و قادرند 3820 مایل دریایی را با نیروی دیزل یا 260 مایل دریایی را در حالی که زیر آب هستند و با باتری کار می کنند، طی کنند. آنها می توانند به سرعت 15.3 گره در سطح یا 13.18 گره در زیر آب برسند. تایپ 033 دارای شش لوله اژدر در قسمت کمان و دو لوله دیگر در قسمت عقب است که می توان از آنها برای شلیک اژدرهای سنتی یا موشک های ضد کشتی افقی استفاده کرد. همچنین می توان از آنها برای استقرار 28 مین دریایی استفاده کرد.

227227

[ad_2]

لینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.