منطقه ادامه بالقوه با الگوی هارمونیک – سیستم‌های معاملاتی – 11 اوت 2022

منطقه ادامه بالقوه یک مفهوم قدرتمند برای معاملات الگوی هارمونیک است. منطقه ادامه بالقوه برای اولین بار در کتاب: راهنمای معاملات الگوی هارمونیک دقیق معرفی شد. به زبان ساده، منطقه ادامه بالقوه مفهوم مخالف منطقه برگشت بالقوه (PRZ) است. به طور معمول، منطقه ادامه بالقوه بالای نقطه D الگوی هارمونیک صعودی قرار می گیرد. به

کد خبر : 241082
تاریخ انتشار : شنبه 13 آگوست 2022 - 13:12
منطقه ادامه بالقوه با الگوی هارمونیک – سیستم‌های معاملاتی – 11 اوت 2022


منطقه ادامه بالقوه یک مفهوم قدرتمند برای معاملات الگوی هارمونیک است. منطقه ادامه بالقوه برای اولین بار در کتاب: راهنمای معاملات الگوی هارمونیک دقیق معرفی شد. به زبان ساده، منطقه ادامه بالقوه مفهوم مخالف منطقه برگشت بالقوه (PRZ) است. به طور معمول، منطقه ادامه بالقوه بالای نقطه D الگوی هارمونیک صعودی قرار می گیرد. به همین ترتیب، زیر نقطه D الگوی هارمونیک نزولی قرار می گیرد. در ساده‌ترین سطح، می‌توانید از Potential Continuation Zone مانند پشتیبانی و مقاومت استفاده کنید. در اینجا به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از این مفهوم قدرتمند PCZ، معاملات هارمونیک خود را تا حدی بهبود بخشید.

همانطور که در کتاب نشان داده شد، الگوهای هارمونیک خوب برای معاملات شما دارای یک منطقه ادامه بالقوه و منطقه برگشت بالقوه متعادل هستند. به طور معمول الگوهای هارمونیک با گسترش خوب سطوح PCZ به تجارت شما کمک زیادی می کند. در این تکنیک، ابتدا به آن الگوهای هارمونیک در بازه زمانی بالاتر نگاه خواهید کرد. سپس الگو را در نمودار خود قفل کنید. اکنون تایم فریم خود را به پایین تر مانند M30 یا H1 یا H4 و غیره تغییر دهید.

شما منتظر تشکیل الگوی هارمونیک در نزدیکی سطح PCZ بازه زمانی بالاتر خواهید بود. هنگامی که الگوی هارمونیک را در نزدیکی سطح PCZ پیدا کردید، ورود بالقوه ای برای شما وجود دارد. زمانی که قیمت از سطح PCZ عبور کند فعال می شوید و در جهت الگوی هارمونیک در بازه زمانی پایین تر معامله می کنید.

این یکی از تکنیک هایی است که می توانید با منطقه ادامه بالقوه معامله کنید. اگر شکل‌گیری الگوی هارمونیک در بازه زمانی پایین‌تر با منطقه برگشت بالقوه بازه زمانی بالاتر همزمان باشد، همچنان می‌توانید همان تصمیم معاملاتی را که قبلاً توضیح دادم اتخاذ کنید.

با استفاده از این تکنیک، دقت شما در معاملات هارمونیک به حدی افزایش می یابد. این تکنیک به خوبی کار می کند زیرا شما در بازه زمانی بالاتر و پایین تر از بینش بازار خوبی برخوردار هستید.

در اینجا نکته دیگری وجود دارد که از برنامه ریز سناریو الگوی هارمونیک استفاده می کنید. در این صورت مراحل 1، 2 و 3 را در اسکرین شات دنبال خواهید کرد. با برنامه‌ریز سناریو الگوی هارمونیک، می‌توانید شکل‌گیری الگوی هارمونیک بالقوه را از قبل در بازه زمانی پایین‌تر پیش‌بینی کنید. بنابراین می توانید پیش بینی کنید که در چه سطحی قبل از معامله گران دیگر معامله می کنید. پیش‌بینی الگوی هارمونیک آینده چیزهای خوبی از برنامه‌ریز سناریو الگوی هارمونیک است.

همانطور که در کتاب: راهنمای معاملات الگوی هارمونیک دقیق ذکر شد، بهترین فرصت معاملاتی الگوی هارمونیک شما زمانی ظاهر می شود که سه مفهوم را به خوبی در معاملات خود ترکیب کنید، از جمله منطقه معکوس بالقوه، منطقه ادامه بالقوه و منطقه تکمیل الگو (یا فاصله تکمیل الگو) ).

ما امیدواریم که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته معاملاتی ما به یک تاجر واقعاً باورنکردنی تبدیل شوید. در اینجا چند شاخص الگوی هارمونیک عالی برای معاملات شما آورده شده است. ما پیوندهای صفحه فرود این شاخص های الگوی هارمونیک را به اشتراک خواهیم گذاشت. هر دو نشانگر الگوی هارمونیک برای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در دسترس هستند.

هارمونیک الگوی پلاس

https://www.mql5.com/fa/market/product/4488

https://www.mql5.com/fa/market/product/4475

https://algotrading-investment.com/portfolio-item/harmonic-pattern-plus/

برنامه ریز سناریو الگوی هارمونیک

https://www.mql5.com/fa/market/product/6101

https://www.mql5.com/fa/market/product/6240

https://algotrading-investment.com/portfolio-item/harmonic-pattern-scenario-planner/لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.