معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار |طالع

کانادا برای سال های متوالی رتبه اول را در رتبه بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کسب کرده است. در این کشور می توانید روح فرانسه و بریتانیا، مشاغل بسیار، سطح بالایی از ایمنی و محیط زیست عالی را احساس کنید. در هر شهر بزرگ تعداد زیادی مناطق جنگلی و بناهای تاریخی وجود دارد و خود

کد خبر : 307774
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 17 ژانویه 2023 - 13:23
معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار |طالع


کانادا برای سال های متوالی رتبه اول را در رتبه بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کسب کرده است. در این کشور می توانید روح فرانسه و بریتانیا، مشاغل بسیار، سطح بالایی از ایمنی و محیط زیست عالی را احساس کنید. در هر شهر بزرگ تعداد زیادی مناطق جنگلی و بناهای تاریخی وجود دارد و خود کانادایی ها نیز مردمی دوستانه و مترقی هستند. هر کسی که تصمیم بگیرد به اینجا نقل مکان کند راحت خواهد بود. زیرا در کانادا از هر ۵ نفر یکی مهاجر است و همین نیز از دلایلی است که سبب شده تا متخصصان از همه زمینه ها و هر کشوری به کانادا مهاجرت کنند. همچنین با وجود اینکه معمولا از شهرهای ونکوور، اتاوا، تورنتو، کلگری و مونترال به عنوان بهترین شهرهای کانادا یاد می شود، اما ما قصد داریم در ادامه به شکل تخصصی به معرفی برترین شهرهای کانادا و میزان مهاجرپذیری هر کدام بپردازیم.

اتاوا (Ottawa) جذاب ترین شهر کانادا

تقریبا یک میلیون نفر در اتاوا زندگی میکنند. این شهر در مجاورت گتینو Gatineau قرار دارد. علیرغم مقیاس بزرگ، اتاوا به گونه ای طراحی شده است که به نظر میرسد شما در شهری کوچک هستید که برای زندگی خانوادگی ایجاد شده است. بیش از ۱۵۰ روز در سال خورشید در اینجا میتابد، اما حتی تابستان نیز خنک است. در زمستان به طور کلی یخبندان رخ میدهد و دمای هوا میتواند تا منفی ۳۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد. همچنین مهاجران زیادی در اتاوا زندگی میکنند که اکثر آنها آسیایی هستند. بخصوص چینی ها که حضورشان در این شهر محسوس است. به علاوه سطح مراقبت های بهداشتی بالا و برعکس نرخ جرم و جنایت پایین است.

اصولا در اتاوا درآمد بالاتر از حد متوسط است و در سال میتواند ۹۰ هزار دلار کانادا باشد. به همین دلیل مسکن در این شهر گران است. اگرچه نسبت به ونکوور یا تورنتو ارزان تر است. اتاوا همینطور از نظر جای خالی پذیرش مهاجر غنی است. هر سال ۵ تا ۱۰ هزار جای خالی میتواند در اینجا باز شود. پزشکان، معلمان و راهنمایان گردشگری مورد تقاضا هستند. این کلان شهر همچنین متخصصان فناوری اطلاعات زیادی را جذب میکند. در اینجا میتوانید تحصیلات خوبی را در یک موسسه معتبر آموزش عالی دریافت کنید. دانشگاه کارلتون متخصصان مهندسی را در موثرترین برنامه ها در آمریکای شمالی آموزش میدهند. سیستم حمل و نقل عمومی نیز توسعه یافته است. مسیرهای دوچرخه سواری زیادی به طول ۱۷۰ کیلومتر وجود دارد. اسکی، کایاک سواری و یوگا در میان مردم محلی محبوب هستند. لذا شهروندان همیشه یک زندگی فرهنگی غنی دارند.

گتینو (Gatineau) زیبا و جذاب در بین مهاجران

گتینو (Gatineau) در استان کبک واقع شده است که به دلیل طبیعت زیبایش متمایز است. در اینجا دریاچه ها و آبشارهای زیادی وجود دارد. بنابراین ساکنان شهر تمایل دارند تعطیلات آخر هفته را به طبیعت نزدیکتر کنند. بسیاری فرانسوی صحبت میکنند که تعداد کل آنها از ۳۰۰ هزار نفر تجاوز نمی کند. بیشتر مهاجران از آفریقا و چین به گتینو نقل مکان میکنند. اغلب به عنوان حومه اتاوا درک می شود. زندگی در این شهر واقعا ارزان تر است و این نه تنها در مورد مسکن، بلکه در مورد مهد کودک ها نیز صدق میکند. یک مزیت بسیار مهم برای یک مهاجر، امکان کار از راه دور و دریافت درآمد از خارج از کشور است که مشمول مالیات و سایر هزینه ها نخواهد بود.

واترلو (waterloo) شهر کوچک با مسکن مقرون به صرفه

به لطف بیکاری کم و مسکن مقرون به صرفه، بسیاری به دنبال اقامت دائم در واترلو در جنوب استان انتاریو هستند. اکثر آنها آلمانی هایی هستند که آنقدر در این شهر ریشه دوانده اند که حتی هر سال جشنواره oktoberfest معروف خود را برگزار میکنند. سهم کل مهاجران ۲۵ درصد از کل جمعیت است. بیشتر برای تحصیل می آیند و بسیاری تخصص های خلاقانه را انتخاب میکنند که با حضور دانشگاهی با فعالیت های فوق برنامه مناسب توضیح داده میشود. همچنین شرایط آب و هوایی واترلو تا حد امکان برای همه راحت است. زمستان ها کاملا گرم است و این در حالی است که ماه‌های تابستان گرم نیستند.

شهرهای کانادا

بروسارد (Brossard) شهری برای افراد موفق

بروسارد شهری در ناحیه مونترژی استان کبک است که به‌ دلیل وجود فرصت های گسترده برای ایجاد یک حرفه محبوبیت پیدا کرده است. بیکاری در اینجا کم است و مسکن کاملا مقرون به صرفه است که منجر به هجوم زیادی از مهاجران به این شهر شده است. سهم آنها در جمعیت بیش از ۳۵ درصد است. امروز بروسارد به یک مرکز تجاری تبدیل شده است و با افتخار عنوان یکی از پیشرفته ترین شهرهای کانادا را یدک میکشد. با وجود زندگی تجاری شلوغ، مردم فعالیت های بیرون از خانه، اسکیت بورد و دوچرخه سواری را فراموش نمی کنند. اسکیت های غلتکی محبوب هستند. زبان رسمی در بروسارد فرانسوی است و دانش چینی، اسپانیایی و عربی در اینجا مورد تقاضا است.

دلتا (DELTA) شهری مناسب برای توسعه کسب و کار و ایجاد شغل

دلتا شهری در بریتیش کلمبیا و بخشی از ونکوور بزرگ است که توسط کوه ها احاطه شده است و در مجاورت رودخانه فریزر قرار دارد. پارک های زیادی در شهر هست و همه شرایط برای پیاده روی و دوچرخه سواری ایجاد شده است. دلتا زمستان های کوتاه و معتدلی را تجربه می کند. تنها ۱۰۰ هزار نفر در اینجا زندگی می کنند، در حالی که سطح درآمد سالانه تقریبا ۳۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است. همسایگی با شهرهای دیگر که فقط ۱۰ دقیقه با شما فاصله دارد، فرصت های بیشتری را ایجاد می کند.

دلتا برای توسعه کسب و کار و ایجاد شغل عالی است. مردم سعی میکنند بر کشاورزی تمرکز کنند. بنابراین محصولات کشاورزی با کیفیت بالا در این شهر رشد میکنند. گردشگری، لجستیک حمل و نقل و انرژی در اینجا توسعه یافته است. یک بندر بسیار بزرگ وجود دارد. ضرر اصلی برای مهاجرت هزینه بالای املاک و مستغلات است. به طور متوسط یک خانه ۴۰۰ هزار دلار کانادا قیمت دارد.

سانیچ (Saanich) شهری برای دانشجویان  

سانیچ شهری در جزیره ونکوور است که دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. این شهر با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر، شهری پویا و زنده است. این به دلیل این است که هنرمندان، کارآفرینان و دانشمندان به این شهر می آیند. رصدخانه اخترفیزیکی در سانیچ قرار دارد. همچنین هرکسی که می خواهد در لجستیک حمل و نقل کار کند و شهری با مسکن ارزان قیمت پیدا کند، باید به سانیچ بیاید. هرچند یافتن مسکن در اینجا آسان نیست. به علاوه در همه جای این شهر مسیرهای دوچرخه سواری با مناظر طبیعی زیبا وجود دارد. همینطور درآمد مردم در این شهر در سطح متوسطی قرار دارد.

رجینا (Regina) پایتخت تجاری فرهنگی ساسکاچوان

در زمستان رجینا بسیار سرد است. دما می تواند تا منفی ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش یابد. همچنین تابستان ها خنک است و به بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد نمی رسد. جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر دارد و تقریبا همه در این شهر انگلیسی می دانند. دارو ارزان و مالیات فروش در این شهر پایین است. رجینا همچنین در مجاورت شهرک های بزرگتر است که تنها در ۲۰ دقیقه میتوان به آنها رسید. شهری تمیز و ایده آل برای زندگی دائم است و وجود درختان زیاد، حال و هوای خاصی به این شهر بخشیده است.

شهرهای کانادا

گوئلف (Guelph) بهترین شهر کانادا برای یافتن شغل

گوئلف یکی از شهرهای استان انتاریو است که جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر که در ۹۰ کیلومتری تورنتو قرار دارد، بسیاری از بریتانیایی ها را به خود جذب کرده است. زمستان بسیار سردی داشته و در تابستان بارندگی زیادی دارد. اصولا شهر گوئلف را میتوان شهری برای دوستداران آب و هوای خنک نامید. به علاوه برای شرکت های تورنتو ارزان تر است که شعبه های جدیدی در این شهر باز کنند. که رشد سریع اقتصادی را توضیح می دهد و در حال حاضر دارای یکی از سریع ترین رشدها در کانادا است. همین شعبه های جدید و رشد اقتصادی خوب به یافتن راحت شغل در این شهر کمک کرده است. همینطور مسکن از نظر ارزش همچنان در سطح پایینی قرار دارد.

برلینگتون (burlington) یکی از امن ترین شهرهای کانادا

شهر برلینگتون در استان انتاریو، چهار بار متوالی در صدر امن ترین شهرهای کانادا قرار گرفته است. در کنار دریاچه قرار دارد و تورنتو تنها ۵۰ کیلومتر با آن فاصله دارد که آن را برای اقامت دائم بسیار جذاب می کند. در انتاریو که شامل برلینگتون می شود، تقریبا ۳۰ درصد از مهاجران حضور دارند. همچنین مکان های دیدنی طبیعی همچون آبشار نیاگارا علاقه مندان به فضای باز را به خود جلب می کند. بارندگی در تابستان زیاد است و زمستان ها نسبتا سرد و خشک است. شرایط زندگی راحت بر هزینه مسکن تاثیر می گذارد که در محدوده قیمتی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار کانادا قرار دارد. با اینحال همیشه گزینه های گران تر وجود دارد. اما یافتن مسکن ارزان تر بسیار دشوار است. در این شهر اساسا جمعیت در بخش تولید شاغل هستند.

شهرهای کانادا

سنت آلبرت (St.Albert) شهری برای خانواده

سنت آلبرت شهری در ایالت آلبرتا است که بسیاری از خانواده ها این شهر را برای اقامت انتخاب می کنند. همچنین به لطف مجلاتی که این‌ شهر را در بالای لیست بهترین شهرهای خانوادگی خود قرار می دهند، با جمعیت تنها ۷۰ هزار نفر، همه چیز در اینجا به سطح بالایی از شهرنشینی اشاره دارد. علاوه بر این، نرخ بیکاری با دستمزدهای بسیار بالا از ۴ درصد تجاوز نمی کند. همینطور درآمد متوسط به شما امکان می دهد مسکن خوبی اجاره کنید و برای خرید ملک پس انداز کنید.

شهر سنت آلبرت یکی از راحت ترین شهرهای کانادا برای یک زندگی فعال است. تقریبا اینجا همه برای ورزش می روند. همچنین برای چندین ماه از سال نمایشگاه بزرگی برگزار می شود که در آن می توانید محصولات کشاورزی را خریداری کنید. همینطور به دلیل وجود تعداد زیادی از پزشکان واجد شرایط، مراقبت های بهداشتی در سطح بالایی وجود دارد. در زمستان هوا به کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد نمی رسد و در تابستان خنک است. در این شهر تقریبا همه درها به روی متخصصان فناوری باز است.

ادمونتون (Edmonton) پایتخت صنعتی کانادا

ادمونتون مرکز ایالت آلبرتا است که اقتصاد متنوعی دارد. علاوه بر شرکت هایی که در زمینه تولید نفت و گاز فعالیت میکنند، شرکت های مالی و همچنین موسساتی در زمینه تحقیقات فناوری نانو و استودیوهای فناوری اطلاعات وجود دارند. با اینحال جذابیت ادمونتون به علاقه در سرمایه گذاری در آن نهفته است. از نظر اقتصادی این شهر برای زندگی بسیار امیدوارکننده است. جمعیت در حدود یک میلیون نفر است که بیشتر آنها افراد میانسال هستند. سیستم حمل و نقل توسعه یافته است و شامل یک فرودگاه بین المللی، شبکه راه آهن سبک است که به طور مداوم در حال توسعه است و بیش از ۲۰ ایستگاه دارد. از ادمونتون می توانید با استفاده از قطار مسافربری به راحتی به تورنتو یا ونکوور بروید. آب و هوا نیز معتدل است.

شهرهای کانادا

کلگری (Calgary) توسعه یافته و دنج  

کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا است که در بخش صنعت نفت و گاز و همچنین در بخش خدمات تجاری از جمله مشاوره در جایگاه خوبی قرار دارد. با اینحال کلگری را می توان از پایتخت های نفتی اصلی کشور کانادا قلمداد کرد. شرکت های بزرگی چون شل، بریتیش، پترولیوم در این شهر جمع شده اند. نرخ بیکاری در سطح پایینی قرار دارد و از ۲ درصد فرا نمی رود. حتی مبتدیان در صنعت خدمات در موقعیت خوبی قرار دارند. زیرا کارفرمایان پاداش های خوبی می دهند. ایجاد شغل در کلگری نه تنها راحت است، بلکه سودآور نیز می باشد.

البته چنین سیاستی با کمبود طولانی مدت پرسنل خدماتی در مجموعه هتل ها و کافه تریاها همراه است. بویژه آموزش نقش بسیار مهمی برای مهاجران هنگام جابجایی دارد. بیش از ۲۰۰ مدرسه در کلگری وجود دارد که در آن دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. همینطور موسسات دولتی بزرگ کلگری بیش از ۱۴ هزار دانشجو دارد که برای آموزش حرفه ای و پلی تکنیک به این شهر آمده اند.

جمعیت ایرانیان به تفکیک شهرهای کانادا

آمارهای اخیر در سال ۲۰۲۱ نشان میدهد که کشور کانادا چیزی در حدود ۴۰۰ هزار نفر مهاجر ایرانی در خود جای داده است. لذا اگر بخواهیم تراکم جمعیتی ایرانیان در شهرها و مناطق کانادا را ارائه بدهیم باید گفت که طی آماری در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۶۰۰ نفر مهاجر ایرانی در ادمونتون و بیش از ۵۶۰۰ نفر مهاجر ایرانی در کلگری ساکن بوده اند. با اینحال به طور کلی آمارها نشان میدهد که بخش اعظم ایرانیان مقیم کانادا به ترتیب در جنوب استان انتاریو(۵۸ درصد)، بریتیش کلمبیا(۲۵ درصد)، کبک (۱۱ درصد) و آلبرتا (۴ درصد) ساکن هستند. همچنین باید به این نکته اذعان کنیم که مهاجران جدید ایرانی به کانادا معمولا استان های انتاریو و بریتیش کلمبیا را برای اقامت انتخاب می کنند.لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.