مشکلی در تامین ارز کالاهای اساسی وجود ندارد-راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر؛ حسین فرهیدزاده امروز در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل کالا که در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال به عنوان مهار تورم و رشد تولید، گفت: آنچه در حوزه تولید بسیار حائز اهمیت است موضوع تامین کالا است زیرا هر جا تولید کاهش

کد خبر : 461919
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۳
مشکلی در تامین ارز کالاهای اساسی وجود ندارد-راهبرد معاصر


به گزارش راهبرد معاصر؛ حسین فرهیدزاده امروز در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل کالا که در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال به عنوان مهار تورم و رشد تولید، گفت: آنچه در حوزه تولید بسیار حائز اهمیت است موضوع تامین کالا است زیرا هر جا تولید کاهش می یابد گرفتاری و وابستگی ایجاد می شود.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان اظهار داشت: در بحث مهار تورم نیز بخشی از آن به حوزه بازرسی و نظارت مرتبط می شود.

وی با بیان اینکه نگرش ما در سازمان حمایت پیشگیری و نظارت است، گفت: براساس تغییراتی که اخیرا در وظایف سازمان حمایت صورت گرفته نظارت بر بازار به سازمان حمایت واگذار شده اما در واقع این موضوع اتفاق جدیدی نیست و همان کارهای قدیمی سازمان با استانداردهای جدید است.

فرهیدزاده بیان داشت: در واقع مسئولیت تامین اغلب کالاها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و نظارت بر توزیع بر عهده سازمان حمایت است و در بخش عرضه نیز مسئولیت بر عهده اصناف است لذا با توجه به مسئولیت سازمان حمایت معاونت های نظارت و بازرسی سازمان های صمت اگر کمبودی در کالایی وجود داشته باشد را باید گزارش داهند.

وی بیان داشت: در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار تاکید شد که رئیس اتاق اصناف ایران باید در جلسات حضور داشته باشد لذا این موضوع در خصوص جلسات ستاد تنظیم بازار استان ها نیز صادق خواهد بود.

فرهیدزاده با تاکید بر اینکه در خصوص تامین ارز کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد گفت: ممکن است در تامین برخی کالاها از جمله گوشت مشکلاتی وجود داشته باشد زیرا حتی اگر ارز وارد این کالا موجود باشد ممکن است فصل واردات نباشد و یا برخی مسائل دیگر ممکن است در واردات آن تاثیر گذار باشد.

رئیس سازمان حمایت بیان داشت: برای تامین مواد اولیه لاستیک مشکل تامین ارز و به اندازه کافی ارز وجود دارد.

رئیس سازمان حمایت بیان داشت: لذا در کالاهای مختلف نباید با کمبود تولید و عرضه مواجه باشیم و کمبود تولید و عرضه از نظر ما تخلف است لذا باید به این موضوعات در بخش جهاد و صنعت به این موضوعات توجه شود زیرا اگر کسی کمبود تولید و عرضه انجام دهد یا مشغول احتکار است یا کم فروشی و لذا باید به این موارد دقت کافی داشت.

وی بیان داشت: البته براساس وظایف نظارتی که سازمان حمایت بر عهده دارد اگر کمبود در تولید و عرضه براثر کمبود ارز بوجود آید آن را نیز بررسی می اید و قائل به اجحاف به تولید کننده نیستیم.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان اظهار داشت: ما پیگیری وظایف سایر دستگاه در بحث تنظیم بازار هستیم به عنوان مثال سازمان برنامه و بودجه ، سازمان امور استخدامی و وزارت خانه های مختلف در این رابطه وظیفه بر عهده دارند.

وی بیان داشت: اولین نظارت مردمی در بازار اصناف هستند زیرا اصناف جز مردم هستند اما برای نظارت ابزارهایی لازم است که نرم افزاری در زمینه نظارت طراحی شده که امروز از آن رونمایی شد./فارسلینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.