مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

لحظه‌ای که منتظرش بودید رسیده است و شما در یک کالج یا دانشگاه آمریکایی پذیرفته شده‌اید. شما خوشحال و هیجان زده هستید و باید هم باشید! یک قدم کوچک باقی مانده است که باید بردارید. اخذ ویزای دانشجویی آمریکا! احتمالاً داستان‌های زیادی در مورد اینکه روند درخواست ویزا چقدر سخت و دلهره آور است شنیده‌اید.

کد خبر : 153112
تاریخ انتشار : شنبه 8 ژانویه 2022 - 23:31
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا


لحظه‌ای که منتظرش بودید رسیده است و شما در یک کالج یا دانشگاه آمریکایی پذیرفته شده‌اید. شما خوشحال و هیجان زده هستید و باید هم باشید! یک قدم کوچک باقی مانده است که باید بردارید. اخذ ویزای دانشجویی آمریکا! احتمالاً داستان‌های زیادی در مورد اینکه روند درخواست ویزا چقدر سخت و دلهره آور است شنیده‌اید. باید بگوییم اخذ ویزای تحصیلی سخت است ولی نگران نباشید! فقط کافیست با کسب اطلاعات درست اقدام به اخذ ویزا کنید. ویزای تحصیلی بسیاری از متقاضیان به علت نقص در مدارک یا عدم ارائه مدارک درست ریجکت می‌شود. پس تصمیم گرفتیم در این مقاله راهنمای کاملی درباره مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا برای شما آماده کنیم. با ما همراه باشید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا

در کشور آمریکا دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو شرایط و قوانین متفاوتی از یکدیگر دارند. اما به طور کلی برای پذیرش دانشجو در همه دانشگاه‌های آمریکا باید مدارک زیر را تحویل دهید.

1 ـ  ارائه تمامی مدارک دیپلم ـ پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

2 ـ  ارائه مدارک آزمون زبان انگلیسی

3 ـ  ارائه انگیزه نامه تحصیلی دانشجو

4 ـ  ارائه رسید پرداخت هزینه اخذ پذیرش تحصیلی

5 ـ  ارائه یک قطعه عکس

6 ـ  تکمیل نمودن فرم درخواست پذیرش

 

پس از ارائه مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه‌ها و پذیرش متقاضی در دانشگاه، دانشجو می‌تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند. هر فرد برای ورود به خاک آمریکا باید ویزا دریافت کند. ویزا در واقع اجازه ورود به آمریکاست. دانشجویان بین‌المللی نیز با اخذ ویزای دانشجویی به اندازه طول مدت دوره پذیرش شده اجازه ورود به آمریکا و تحصیل و کار در این کشور را خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر می باشد:

1 ـ دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP که مخفف جمله (Student and Exchange Visitor Program  ) به معنای برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگران است.

2 ـ ثبت اطلاعات در سامانه SEVIS و پرداخت کارمزد آن، این سامانه مخفف جمله (  Student and Exchange Visitor Information System ) است که به معنای سامانه ثبت اطلاعات دانشجویان و گردشگران آمریکا است.

3 ـ درخواست ویزا و تکمیل مراحل تشکیل پرونده

4 ـ دریافت نوبت از سفارت و آماده شدن برای مصاحبه

5 ـ شرکت در مصاحبه حضوری

به دلیل این که آمریکا در کشور ایران سفارت خانه ندارد برای مصاحبه ویزا باید به سفارت آمریکا در کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات مراجعه کنید. در هنگام مصاحبه حضوری باید مدارک زیر را ارائه دهید:

1 ـ به همراه داشتن فرم چاپ شده

2 ـ رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS

3 ـ رسید ثبت پرونده

4 ـ پاسپورت با تاریخ اعتبار حداقل 6ماه بیشتر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت

5 ـ تمام پاسپورت‌های قدیمی

6 ـ مدارکی که وضعیت مالی شما را در دوران تحصیلیتان گواهی می‌کند.

7 ـ دو عکس رنگی جدید

8 ـ مدارک تحصیلی، نمرات آزمون و مدارکی که از مدارس تحصیلی خود دریافت کرده‌اید .

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی امریکا

کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آمریکا باید دیپلم 12 ساله داشته باشید و برای پذیرش در اکثر دانشگاه‌های آمریکا باید معدل بالای 13 داشته باشید و داشتن نمره بالای 6 در آزمون تافل ضروری است. مدارک لازم برای کارشناسی به شرح زیر است:

1 ـ کپی از صفحه اول پاسپورت

2 ـ رزومه شخصی به زبان انگلیسی

3 ـ ترجمه رسمی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

بیشتر بخوانید:
 بهترین دانشگاه های امریکا در مقطع کارشناسی

 

 

کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آمریکا به معدل بالای 14 در مقطع کارشناسی و داشتن مدرک زبان نیاز دارید. البته ممکن است شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها متفاوت باشد و بهتر است این موضوع را از طریق سایت دانشگاه مورد نظر پیگیری کنید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

1 ـ کپی از صفحه اول پاسپورت

2 ـ ترجمه رسمی مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات

3 ـ ترجمه از صفحه آخر پایان نامه

4 ـ کپی مدارک تافل

5 ـ رزومه شخصی به زبان انگلیسی

دکتری

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کشور آمریکا به شرح زیر است:

1 ـ کپی از صفحه اول پاسپورت

2 ـ ترجمه رسمی از تمامی مدارک دانشگاهی

3 ـ ترجمه رسمی از صفحه آخر پایان نامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد

4 ـ کپی از مدرک تافل

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی امریکا

ویزای همراه تحصیلی در کشور آمریکا

ویزای همراه تحصیلی به همسر و فرزندان شخص تحصیل کننده در آمریکا تعلق می‌گیرد. فرزندان تا 21 سال صلاحیت اخذ ویزای همراه آمریکا را دارند. افرادی که ویزای همراه آمریکا دریافت می‌کنند اجازه زندگی یا کار و تحصیل در آمریکا را خواهند داشت.

ویزای همراه تحصیلی آمریکا در دو نوع F2  و M2 قابل اخذ است. با این ویزا امکان کار در آمریکا وجود ندارد، اما همراه پس از مدتی می‌تواند با دریافت پیشنهاد کار از کارفرما ویزای همراه تحصیلی خود را به ویزای کاری H1-B تبدیل کرده و در آمریکا به کار مشغول شود.

مراحل دریافت ویزای همراه تحصیلی آمریکا:

1 ـ دریافت فرم I_20 از طریق اطلاع رسانی دارنده ویزای F1 به موسسه SEVP

2 ـ تکمیل تمامی فرم‌های آنلاین

3 ـ پرداخت هزینه درخواست ویزا

4 ـ مصاحبه، که این کار را می‌توان همزمان با متقاضی F1 و یا به طور جداگانه  برنامه ریزی کرد.

5 ـ گردآوری مدارک لازم برای دریافت ویزا F2 که همزمان با مصاحبه صورت می‌گیرد مانند: پاسپورت و کپی آن، مدرک تمکن مالی، عکس، دعوت نامه مصاحبه، رسید پرداخت هزینه ویزا، اصل و کپی فرم I_20، اصل و کپی دارنده ویزا F1، سند ازدواج و شناسنامه

کلام آخر

تحصیل در کشور آمریکا می تواند موقعیت خوبی برای علاقمندان به تحصیل و زندگی در آمریکا باشد. از مزایای تحصیل در آمریکا می‌توان به روز بودن تکنولوژی در این کشور و رشد کاری و تنوع موقعیت‌های آموزشی نام برد. با توجه به سیاست‌های موجود بین کشور ایران و آمریکا، سفارت آمریکا در سراسر دنیا برای پذیرش دانشجویان ایرانی بسیار سخت گیری می‌کند، مخصوصا در سال‌های اخیر، دانشجو برای تحصیل در آمریکا باید دارای شرایط تمکن مالی بسیار خوبی باشد تا بتواند از پس هزینه‌های خود بربیاید. البته دانشجو این امکان را دارد تا در کنار تحصیل به کار هم مشغول شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله اخذ ویزای کاری آمریکا از سایت اسکورایز را نیز مطالعه کنید.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.