فصل سود چیست و در گزارش سود باید به دنبال چه چیزی باشید؟

فصل سود ، فرصتی عالی را برای معامله گران خزانه داری فراهم می کند تا نسبت به سهامی که در آن سرمایه گذاری کرده اند ، بینش پیدا کنند ، در عین حال زمینه ای برای حرکت احتمالی قیمت سهام فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فصل درآمد ، تاریخ اعلام سود

کد خبر : 115889
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 12 اکتبر 2021 - 7:00
فصل سود چیست و در گزارش سود باید به دنبال چه چیزی باشید؟


فصل سود ، فرصتی عالی را برای معامله گران خزانه داری فراهم می کند تا نسبت به سهامی که در آن سرمایه گذاری کرده اند ، بینش پیدا کنند ، در عین حال زمینه ای برای حرکت احتمالی قیمت سهام فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فصل درآمد ، تاریخ اعلام سود و اطلاع از آنچه در گزارش درآمد باید بخوانید ، مطالعه کنید.

فصل درآمد چیست و چرا مهم است؟

فصل درآمد دوره ای در هر سه ماهه مالی است که معمولاً چند هفته طول می کشد ، جایی که بسیاری از بزرگترین شرکت های فهرست شده آخرین حساب های مالی خود را اعلام می کنند. گزارش سود شامل درآمد ، درآمد خالص ، سود هر سهم (EPS) و چشم انداز آینده ، از جمله سایر نقاط داده است که می تواند به سرمایه گذاران بصیرت مجدد ارائه دهدlating به وضعیت و چشم انداز فعلی شرکت. این اطلاعات را می توان در sec.gov، نشریات مختلف مالی و وب سایت های شرکت های جداگانه.

هفصل آرنینگ مهم است زیرا به شرکت کنندگان در بازار کمک می کند تا اطلاعاتی را از شرکت هایی که به همراه فهرست گسترده تری آنها را زیر نظر دارند ، جمع آوری کنند. به عنوان مثال ، الف گزارش سود قوی اپل (AAPL) ممکن است باعث صعود سرمایه گذاران شود نزدک 100 معاملات آتی ، مفهومی که در زیر به بررسی سهام بلتر می پردازیم.

مورد دیگری که می تواند با انتشار درآمد همراه باشد ، فراخوان درآمد است. این کنفرانسی بین شرکت و تحلیلگران ، مطبوعات و سرمایه گذاران است که نتیجه گزارش سود را مورد بحث قرار می دهد و در بسیاری موارد ، زمینه را برای پرسش از مدیران شرکت باز می کند. چنین بررسی گزارش ها می تواند معامله گران را قادر سازد تا برای اطلاع بیشتر از تصمیمات خود به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشند ، اگرچه همه شرکت ها تماس درآمد ندارند.

فصل سود دهی کی است و گزارش ها کی منتشر می شود؟

فصل درآمد معمولاً چند هفته پس از پایان هر سه ماهه (دسامبر ، مارس ، ژوئن ، سپتامبر) اتفاق می افتد. به عبارت دیگر ، فصل های درآمد از حدود ژانویه تا فوریه (نتایج Q4) ، آوریل-می (نتایج Q1) ، جولای-آگوست (نتایج Q2) و اکتبر-نوامبر (نتایج Q3) شروع می شود ، با شروع غیر رسمی فصل درآمد معمولاً با زمانی که نتایج گزارش بانک های بزرگ آمریکایی منتشر می شود.

این معمولاً همزمان با افزایش تعداد درآمدهای منتشر شده است ، در حالی که پایان غیر رسمی فصل درآمد معمولاً در زمانی است که Walmart (WMT) گزارش درآمد خود را اعلام می کند.

3 مورد که باید در گزارش سود شرکت جستجو شود

عوامل متعددی را باید در گزارش سود شرکت جستجو کرد. معامله گران باید بیشترین توجه را به عملکرد بزرگترین سهام “bellwether” داشته باشند ، اهمیت رکود سود را در یک سهام معین درک کنند و درک کنند که چگونه ممکن است اعلام سود سهام بر شاخص مربوطه ، بسته به وزن اوراق بهادار ، تأثیر بگذارد.

1) عملکرد سهام زنگوله

هنگام تجزیه و تحلیل درآمد شرکت ، توجه به آن بسیار مهم است زنگ زن سهام که می تواند به عنوان معیاری برای عملکرد اقتصاد کلان تلقی شود. در حالی که وضعیت سهام زنگوله می تواند تغییر کند زمان ، بزرگترین و اکثر-شرکتهای تأسیس شده معمولاً سهام ناقل محسوب می شوند.

نمونه هایی از سهام Bellwether هستند:

  • FedEx (FDX): کالاها را برای مصرف کنندگان و مشاغل در سراسر جهان ارسال می کند
  • کاترپیلار (CAT): بزرگترین سازنده ماشین آلات سنگین جهان با توجه به قرار گرفتن در معرض وسعت زیاد در صنایع ساختمانی ، تولیدی و کشاورزی ، به ویژه در چین ، به عنوان یک ناقل زنگ در نظر گرفته شده است.
  • 3M (MMM): اندازه گیری برای سلامت بخش تولید
  • اپل (AAPL): در میان بزرگترین شرکت های جهان. برای تامین کنندگان اصلی ، به ویژه تولیدکنندگان تراشه ، مهم است.

2) رکود سود

رکود درآمد به عنوان دو چهارم متوالی y مشخص می شودسال به سال کاهش سود شرکت با این حال ، در حالی که درآمد هستند یک عامل مهم در بازده بازار سهام در بلند مدت ، رکود سود لزوماً با رکود اقتصادی منطبق نیست.

نمودار زیر نشان می دهد که در گذشته شش رکودهای درآمد در ایالات متحده مشاهده شد ، تنها دو مورد با رکود اقتصادی همزمان شده بود. دایره های آبی جایی را نشان می دهد که رکود درآمد بدون رکود اقتصادی وجود داشته باشد ، در حالی که دایره های قرمز نشان دهنده جایی است که هم درآمد و هم رکود اقتصادی رخ داده است.

3) سود و وزن سهام شاخص

معامله گران باید بدانند که وقتی سود معاملاتی، برخی از سهام با توجه به وزن شاخص خود تأثیر بیشتری بر شاخص گسترده تر خواهند داشت. به عنوان مثال ، هنگام معامله داو جونز ، انتشار درآمدهای بوئینگ بر شاخص بسیار تأثیرگذار خواهد بود ، در حالی که ویزا احتمالاً چندان تأثیرگذار نخواهد بود ، زیرا وزن اولی 9.49 former در مقایسه با 4.41 the دوم ، همانطور که در جدول نشان داده شده است. در زیر این امر اهمیت توجه زیاد به سهام سهام دار و چگونگی تأثیر آنها بر شاخص حقوق صاحبان سهام را برجسته می کند.

جدول وزن دهی سهام برای کمک به تجارت سود

تجارت در فصل سود: نکات مهم

ما یک راهنمای عمیق در مورد آن داریم چگونه می توان فصل سود را معامله کرد، اما موارد مهمی که باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

1) نتایج “مورد انتظار” را بدانید

آگاه بودن از چیست انتظار می رود با توجه به ارقام درآمد/فروش و درآمد هر سهم (EPS) مهم هستند زیرا الف واکنش قیمت سهام شرکت اغلب می تواند توسط مقدار که توسط آن آنها مجموع انتظارات تحلیلگران را شکست دادند/از دست دادند.

2) در برابر اعلان های غافلگیر کننده هوشیار باشید

هرگونه اعلان غافلگیر کننده منطبق با گزارش سود نیز می تواند بر قیمت سهام یک شرکت تأثیر بگذاردبه اینها ممکن است شامل بازخرید سهام/برنامه های بازخرید سهام و همچنین راهنمایی شرکت می شود.

3) از اثرات سرریز بین سهام آگاه باشید

اگر سرمایه گذار دارای سهام تراشه ساز در سبد سهام خود باشد ، می تواند یک مثال از اثرات سرریز باشد (به عنوان مثال Dialog Semiconductor) ، درآمد اپل می تواند تأثیر قابل توجهی بر سهام داشته باشد. در نتیجه ، ارزیابی سهام مربوطه ، با توجه به اینکه ممکن است چشم انداز یک بخش را نشان دهند ، مهم است و در نتیجه باعث چرخش احتمالی بخش می شود.

4) نوسانات ناشی از تحمل یک حرکت مورد انتظار را در نظر بگیرید

انجام “حرکت مورد انتظار” به صورت جهت دار برای سهام در واکنش به رویداد سود دوتایی می تواند یک تلاش مضاعف باشد. متناوباً ، دیدگاهی که با در نظر گرفتن نوسانات در نظر گرفته شود ، می تواند سرمایه گذاران را برای حرکت قابل توجهی آماده کند بدون آنکه در سمت اشتباه نتیجه نهایی قرار گیرد.

فصل سود: نکات کلیدی برای سرمایه گذاران و معامله گران سهام

به طور خلاصه ، فصل درآمد می تواند یک راننده تأثیرگذار در تجربه یک معامله گر باشد. اطمینان حاصل کنید که در هنگام انتشار درآمدهای کلیدی برای شرکت های جداگانه به منظور برنامه ریزی فعال ، به روز باشید. آگاه باشید که چگونه سهام های نازک ، رکودهای احتمالی سود و شاخص های سهام می توانند بر حرکت قیمت ها تأثیر بگذارند. نتایج مورد انتظار برای هر سهم را در دست داشته باشید ، از نوسانات احتمالی بیشتر برای اهداف تحلیلی یا استراتژیک مطلع باشید و درک کنید که چگونه عملکرد یک سهم می تواند بر سهام دیگر (یا کل شاخص) تأثیر بگذارد.

رعایت این نکات کلیدی می تواند به معامله گر کمک کند تا فصل درآمد را پیش ببرد و دوره را با ثبات بیشتری طی کند.

سوالات متداول فصل درآمد

فصل درآمد در مورد اقتصاد جهانی به ما چه می گوید؟

تأثیر فصل سود بر اقتصاد جهانی به طیف وسیعی از عوامل بستگی دارد ، از عملکرد بخشهای مختلف گرفته تا عوامل مختلف اساسی. در حالی که شرکت های ناسازگار که بیش از حد انتظارات را برآورده می کنند می توانند یک محیط قوی شرکت را منعکس کنند ، بازار سهام با اقتصاد تعامل دارد به طرق مختلف – بنابراین همیشه یک رابطه قابل پیش بینی بین این دو وجود ندارد.

فصل سود چگونه تحت تأثیر رکودهای مالی قرار می گیرد؟

رکودهای مالی ممکن است به طور قابل توجهی بر فصل سود تأثیر بگذارد – کاهش تقاضا برای محصولات و خدمات ناشی از رکود یا طولانی تر رکود اقتصادی می تواند به طور طبیعی به معنای شکست سود در برآوردن انتظارات در بخش های مختلف باشد. با این حال ، درک شده است سهام دفاعیمانند آنهایی که در کالاهای اساسی مصرف کننده یا مراقبت های بهداشتی هستند ممکن است وضعیت رکود را بهتر پیش ببرند یا حتی در چنین زمینه ای جذاب تر شوند.

آیا فصل درآمد در ایالات متحده و بریتانیا یکسان است؟

وقتی نوبت به فصل درآمد آمریکا/بریتانیا می رسد ، شرکت های بریتانیایی و اروپایی تمایل دارند بخش عمده ای از درآمد خود را حدود دو تا سه هفته پس از ایالات متحده دریافت کنند.

بیشتر در مورد سهام

آیا می خواهید دانش سهام خود را بیشتر بسازید؟ مطمئن شوید که مقالات بازار سهام ما را بررسی می کنید ، با بینش مفید و مستقیم در تجزیه و تحلیل متداول ترین دارایی های بازار سرمایه. در اینجا چند مقاله برای شروع کار آورده شده است.

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.