فدرال رزرو برای جلوگیری از خطرات سیستمیک پس از سقوط SVB وارد عمل می شود. آیا S&P 500 ایمن است؟

چشم انداز بازار سهام: S&P 500 هفته را با یک سوگیری مثبت پس از حرکت بانک مرکزی ایالات متحده برای بازگرداندن اعتماد به سیستم بانکی آغاز کرد فدرال رزرو پس از فروپاشی SVB یک تسهیلات وام برای بانک های آمریکایی که به نقدینگی نیاز دارند ایجاد می کند. چه اتفاقی برای بانک سیلیکون ولی افتاد

کد خبر : 333004
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مارس 2023 - 19:58
فدرال رزرو برای جلوگیری از خطرات سیستمیک پس از سقوط SVB وارد عمل می شود.  آیا S&P 500 ایمن است؟


چشم انداز بازار سهام:

  • S&P 500 هفته را با یک سوگیری مثبت پس از حرکت بانک مرکزی ایالات متحده برای بازگرداندن اعتماد به سیستم بانکی آغاز کرد
  • فدرال رزرو پس از فروپاشی SVB یک تسهیلات وام برای بانک های آمریکایی که به نقدینگی نیاز دارند ایجاد می کند.
  • چه اتفاقی برای بانک سیلیکون ولی افتاد و چگونه بحران از کنترل خارج شد؟

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا با کاهش بازدهی دلار آمریکا از SVB Bailout می درخشد. XAU/USD بالاتر؟

S&P 500 در روز دوشنبه با کاهش بازدهی خزانه داری به دنبال تصمیم فدرال رزرو برای رونمایی از یک طرح وام بزرگ برای تامین منابع مالی برای بانک های درگیر در پی سقوط شدید بانک سیلیکون ولی (SVB) در هفته گذشته، تقویت شد.

قبل از بحث در مورد اقدامات فدرال رزرو، مهم است که بدانیم چه اتفاقی برای SVB افتاد و چگونه به اینجا رسیدیم.

چی شد؟

SVB’s جمعه گذشته توسط رگولاتورها تعطیل شد و به دلیل ورشکستگی در اختیار صندوق قرار گرفت. قبل از مرگ، وام دهنده مستقر در کالیفرنیا حدود 40 سال بود که در تجارت بود و به مشتریان بسیار خاصی خدمات می داد: استارت آپ های فناوری و مراقبت های بهداشتی با حمایت سرمایه گذاری خطرپذیر و شرکت های سهام خصوصی. این به معنای وابستگی غیرمعمول زیاد به بودجه از یک بخش خاص بود: اولین پرچم قرمز.

پس از همه‌گیری، زمانی که نرخ‌های بهره برای حمایت از بهبود اقتصادی نزدیک به صفر درصد بود و جهان غرق در محرک‌های مالی و پولی بود، SVB رشد تصاعدی را تجربه کرد. در واقع، سوابق مالی نشان می دهد که سپرده های آن از 61.76 میلیارد دلار در پایان سال 2019 به 189.2 میلیارد دلار در پایان سال 2021 افزایش یافته است.

از آنجایی که سپرده‌ها از صدور وام پیشی گرفتند، SVB نقدینگی اضافی را در اوراق قرضه (خزانه‌داری، اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن، و غیره) ذخیره کرد تا بازده سرمایه، یک مدل تجاری رایج در صنعت، را به دست آورد. با این حال، بانک این رویه را به سطح کاملاً جدیدی برد، شاید با این فرض که هزینه های استقراض برای مدت طولانی کاهش می یابد و اجازه می دهد پرتفوی سرمایه گذاری آن به 57٪ از کل دارایی ها افزایش یابد که بسیار بالاتر از میانگین 24٪ در میان وام دهندگان ایالات متحده است.

هنگامی که تورم در سال گذشته ظاهر غیرمنتظره ای پیدا کرد و با سرعت سرسام آوری شروع به صعود کرد، فدرال رزرو با قاطعیت واکنش نشان داد و تهاجمی ترین کمپین انقباضی خود را در دهه های اخیر آغاز کرد. افزایش سریع نرخ‌های بهره باعث شد قیمت اوراق قرضه با توجه به رابطه معکوس آن‌ها سقوط کند و SVB را که مقادیر زیادی از اوراق بهادار با درآمد ثابت را به اشتباه گرفته بود، گرفتار کرد. زیان های تحقق نیافته.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

اگر اوراق قرضه تا مدت دار نگهداری شوند، کاهش قیمت آنها به دلیل تغییرات نامطلوب نرخ در طول عمر آنها بی معنی است، آنها فقط زیان های موقتی غیر واقعی هستند، زیرا در صورت عدم وجود نکول، ارزش اسمی سرمایه گذاری در سررسید به طور کامل بازیابی می شود. مشکل برای بانک‌ها زمانی به وجود می‌آید که به دلیل نیاز فوری به افزایش سرمایه، مجبور می‌شوند دارایی‌های خود را با زیان تخلیه کنند. این امر سرنوشت SVB را رقم زد.

با وضعیت ضعیف اقتصاد و نرخ بهره در بالاترین سطح خود در 15 سال اخیر، استارت آپ ها با یک کلیپ سریع پول نقد می سوزانند و به طور پیوسته از سپرده های خود استفاده می کنند تا کسب و کار خود را در مواجهه با محیط جمع آوری کمک های مالی خصمانه و سرد به طور فزاینده ای حفظ کنند. این شرکت ها بزرگترین مشتریان SVB بودند، بنابراین وضعیت به وضوح مشکل ساز بود.

با تسریع برداشت ها در آستانه شکست هفته گذشته، SVB مجبور شد به سرعت منابع مالی خود را تقویت کند تا خونریزی را متوقف کند. به همین دلیل، مدیریت مجبور شد بخش بزرگی از پرتفوی با درآمد ثابت را با زیان سنگین کنار بگذارد و اعلام کرد که فروش 21 میلیارد دلاری اوراق بهادار را 1.8 میلیارد دلار کاهش می دهد و اعلام می کند که ممکن است اقدامات بیشتری برای افزایش سرمایه لازم باشد. .

اقدامات SVB اعتماد به نفس را از بین برد و در اواخر هفته گذشته باعث وحشت شد و راه را برای یک بانک بزرگ باز کرد. زمانی که همه چیز گفته شد و انجام شد، سپرده گذاران تا پایان روز پنجشنبه اقدام به برداشت 42.0 میلیارد دلاری از مؤسسه کرده بودند که تراز نقدی منفی نزدیک به 1.0 میلیارد دلار ایجاد کرد و منجر به ورشکستگی شد. این دومین ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ ایالات متحده بود.

سرنوشت مشابهی در روز یکشنبه به بانک Signature رخ داد و تنظیم‌کننده‌ها وام‌دهنده تجاری را پس از سیلی از خروج سپرده‌ها بستند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

آیا بحران بانکی گسترش خواهد یافت؟

انفجار SVB تا حد زیادی خاص بود: مدیریت ضعیف ریسک و پایگاه سپرده گذاران بسیار متمرکز به سقوط بانک کمک کرده است. با این حال، چرخه پیاده‌روی سریع فدرال رزرو نیز تا حدودی مسئولیت دارد، زیرا باعث افزایش هزینه‌های تامین مالی شد و موسسات را مجبور به افزایش سرمایه کرد. از این نظر، اوضاع در حال تبدیل شدن به سیستمی بود و دولت را به مداخله سوق داد.

فدرال رزرو چه کرد و آیا کافی است؟

فدرال رزرو روز یکشنبه اقدامات اضطراری را برای تقویت سیستم بانکی ایالات متحده و جلوگیری از یک بحران گسترده تر پس از دومین ورشکستگی بانک در تاریخ ایالات متحده اتخاذ کرد. برای رفع ترس از سرایت، بانک مرکزی به برکت وزارت خزانه داری آمریکا، برنامه تامین مالی 25 میلیارد دلاری را برای حمایت از موسسات سپرده گذاری که با مشکلات نقدینگی و مشکلات در انجام تعهدات خود در قبال مشتریان مواجه هستند، ایجاد کرد.

پاسخ فدرال رزرو برخی اعصاب را آرام کرده است، اما اندازه بسته وام ممکن است بسیار کوچک باشد. بانک‌های ایالات متحده که با زیان 620 میلیارد دلاری در پرتفوی با درآمد ثابت خود مواجه هستند، ممکن است نیاز به افزایش نقدینگی بیشتری داشته باشند در صورتی که جریان خروجی سپرده‌ها افزایش یابد، بنابراین سیستم آسیب‌پذیر باقی می‌ماند.

در سوی دیگر سکه، استرس مالی ممکن است FOMC را وادار کند که موضع کمتر جنگ طلبانه ای اتخاذ کند و احتمالاً چرخه پیاده روی خود را برای جلوگیری از یک “رویداد اعتباری” متوقف کند. در روزها و هفته‌های آینده بیشتر متوجه خواهیم شد، اما در حال حاضر، نوسانات احتمالاً بالا خواهد ماند. در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 در وضعیت ضعیفی باقی می‌ماند و شاخص به سمت نزول سوق پیدا می‌کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار آتی صندوق های فدرال رزرو در مقابل بازدهی

لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.