ضدشکننده: سرهی ترون برای آوردن بیت کوین به اوکراین مبارزه می کند

سرهی ترون، بوکسور سابق، یک کارآفرین پیگیر و ناشر مجله بیت کوین اوکراین، برای ثبات در دنیایی بی ثبات مبارزه می کند. نسخه ای از این مقاله در ابتدا در اولین شماره مجله بیت کوین به زبان اوکراینی چاپ شد که را می توان از اینجا خریداری کرد. زمانی که سرهی ترون در سال 1984

کد خبر : 333943
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 مارس 2023 - 23:42
ضدشکننده: سرهی ترون برای آوردن بیت کوین به اوکراین مبارزه می کند


سرهی ترون، بوکسور سابق، یک کارآفرین پیگیر و ناشر مجله بیت کوین اوکراین، برای ثبات در دنیایی بی ثبات مبارزه می کند.

نسخه ای از این مقاله در ابتدا در اولین شماره مجله بیت کوین به زبان اوکراینی چاپ شد که را می توان از اینجا خریداری کرد.

زمانی که سرهی ترون در سال 1984 به دنیا آمد، شهر زادگاهش به نام دنیپروردزرژینسک شناخته می شد که به نام بنیانگذار پلیس مخفی بلشویک در دهه 30 نامگذاری شد. در سال 2016، پس از رد سرکوب کمونیست ها در سراسر کشور، به نام تاریخی خود یعنی کامیانسک بازگشت، اما مهم نیست که شهر چه نامیده می شود، این شهر نوعی مرکز صنعتی بوده است که به یک کشور قدرت می بخشد و مردم مقاوم و سخت کوش را می سازد.

مادر ترون یک حسابدار بود، در حالی که پدرش قبل از کار با قربانیان فاجعه نیروگاه هسته ای چرنوبیل، 25 سال را در خدمت سربازی گذراند. وقتی از ترون خواسته می شود پدرش را توصیف کند، ساکت می شود و رشته افکار خود را از دست می دهد – او می خواهد دوباره این سوال را بشنود قبل از اینکه او را به عنوان یک مرد نظامی سخت گیر و با اراده توصیف کند که ویژگی های فرماندهی و کنترل را نشان می دهد.

ترون در ده سالگی، با استفاده از درس‌های شهر سخت‌کوش و پدر مستحکم‌اش، بوکس را شروع کرد، کاری را آغاز کرد که به یک عمر طفره رفتن از ضربات، مبارزه با بحران‌های شخصی و مالی و در نهایت، مبارزه برای یک پروژه نرم‌افزاری متن‌باز تبدیل شد. بر این باور است که ثبات بسیار مورد نیاز را برای جهانی درگیر رکود و تورم به ارمغان خواهد آورد.

سوخت سنگین

در سن 16 سالگی، ترون سرسختی و اراده ای را که به عنوان یک بوکسور جوان پرورش می داد، هدایت کرد و با راه اندازی یک شرکت تامین نفت سنگین، سفری کارآفرینانه را آغاز کرد. او شب‌ها هنگام شرکت در کلاس‌های دانشگاهی، جلسات آموزشی و خواسته‌های تجاری را انجام می‌داد، اما درست قبل از 19 سالگی، رویای او برای بوکس حرفه‌ای به پایان رسید. یک تصادف او را به مدت هشت ماه به بیمارستان فرستاد و در آنجا مجبور شد دوباره راه رفتن را یاد بگیرد. او از بوکس خداحافظی کرد و تصمیم گرفت تمام انرژی خود را در کسب و کارش بگذارد.

وقتی ترون 22 ساله بود، پدرش درگذشت و او را نان آور اصلی خانواده اش گذاشت. تا سال 2010، شرکت او دارای 120 پمپ بنزین و پنج انبار نفت در نزدیکی لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین بود. او روی فناوری هایی سرمایه گذاری کرد که قادر به تمیز کردن مخازن نفت بود و رسوب استخراج شده را فروخت. با رشد عملیات مالی، او خود را به سمت بانکداری کشاند و در سال 2011 در بانک تجارت سیتی سرمایه گذاری کرد و به سرعت ردپای آن را از 40 به 185 شعبه افزایش داد. در آن زمان، سرمایه تمام مشاغل او تقریباً یک میلیارد دلار بود.

سپس، مبارزه تعیین کننده بعدی او آغاز شد.

در فوریه 2014، انقلاب میدان که به انقلاب کرامت نیز معروف است، با درگیری های مرگبار بین معترضان در کیف و نیروهای دولتی آغاز شد. ترون با 80 درصد فعالیت های تجاری خود در سرزمین های اشغالی، با خطر از دست دادن تقریباً همه چیز روبرو شد. اما یک بوکسور می‌داند که چگونه ضربه بخورد و روی پای خود بماند و ترون تصمیم گرفت خانه و عملیات خود را در شرق اوکراین رها کند و خانواده‌اش را به کیف منتقل کند و هر کارمندی را که مایل به جابجایی است همراه خود بیاورد.

ترون در مورد تأکید خود بر ارتباطات، به جای نهادها، توضیح می دهد: «سودآورترین سرمایه گذاری شخصی که می توانید انجام دهید، در روابط با مردم است. اما شما باید گیرندگان مناسبی را برای این سرمایه گذاری انتخاب کنید. صادقانه بگویم، فکر می‌کنم تمام پولم را به لطف شهود، تجربیات متنوع، دانش انباشته و روابطم با مردم به دست آورده‌ام.»

از آنجا، اما، وقایع در اوکراین به سرعت آشکار شد. با فرار سرمایه گذاری های بین المللی از کشور، تورم به 25 درصد رسید که بالاترین رقم در 14 سال گذشته بود. واحد پول اوکراین، گریونا، 60 درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داد. بانک تجارت سیتی با عجله مردم برای برداشت سپرده ها شروع به خونریزی کرد. ترون با دو گزینه زشت روبرو شد: نجات بانک با عدم انجام تعهداتش یا پرداخت به مشتریانش با کاهش نقدینگی آن.

مثل همیشه، او از مبارزه بزرگتر و بهتر ابایی نداشت و ترجیح داد پول بدهد. پس از شش ماه تقلا برای سرپا نگه داشتن بانکش، بانک سیتی کامرس به یک دلار و براق فروخته شد.

استخراج پتانسیل بیت کوین

ترون که در سال 2015 خود را در دوراهی دیگری یافت، دوباره بر علاقه خود به صنعت فناوری تمرکز کرد. او که در طول زندگی خود تحت تأثیر بحران‌های فراوان قرار داشت، به سرعت در بیت کوین نوید ثبات برای دنیایی از عدم قطعیت را دید. استخراج دو ارز دیجیتال برجسته در اوایل تاریخچه آنها، هم بیت کوین و هم اتریوم، برای او واضح بود که یکی از آنها برتری های ذاتی نسبت به دیگری دارد.

او می‌گوید: «با استخراج اتر و بیت‌کوین، به این نتیجه رسیدم که اصول بنیادی بیت‌کوین غیرقابل رقیب هستند. به نظر می رسد اتریوم در برابر تغییرات و فساد انسانی آسیب پذیر است.

او پس از سفری به چین برای بررسی دست اول تجهیزات استخراج بیت کوین، اولین ماشین های استخراج خود را با ظرفیت 2 مگاوات (MW) خریداری کرد و آنها را در رومانی نصب کرد. این قمار اکتشافی به اندازه کافی خوب کار کرد تا او را متقاعد کرد که یک مرکز داده مدرن در کشور خود بسازد. او 40 میلیون دلار برای یک عملیات معدنی با ظرفیت 10.5 مگاوات در محوطه ایستگاه برق آبی دنیستر در چرنیوتسی، یک استان یا منطقه غربی، که کوچکترین منطقه کشور است، ریخت.

تقریباً در همان زمان، شهر کوچک زوگ، یک ساعت بیرون از زوریخ در سوئیس، به سرعت در حال تبدیل شدن به «دره رمزنگاری» خود کشور بود – مکانی که حتی در آن زمان می‌توانستید به راحتی با علاقه‌مندان به بیت کوین و سرمایه‌گذاران مشتاق فناوری روبرو شوید. در سال 2018، ترون، با شرط بندی بر روی قوانین بیت کوین دوستانه سوئیس، شرکت هلدینگ خود White Rock Management را در شهر سوئیس تأسیس کرد.

محبوبیت بیت کوین در حال افزایش بود، سرمایه گذاری های تجاری او موفقیت آمیز بود و تا آن زمان، ترون یک ماکسیمالیست قطعی بیت کوین بود. او در سرمایه گذاری بعدی خود برای راه اندازی یک مرکز داده 30 مگاواتی در قزاقستان سرمایه گذاری کرد، اما به دلیل شرایط دشوار، در سال 2021 از این کشور خارج شد. روی این موضوع سرپوش بگذارید.)

به دنبال آن سرمایه گذاری معدنی، ترون شروع به فکر کردن در مورد اینکه کجا توسعه دهد. او با درک انگیزه‌های منحصربه‌فردی که استخراج بیت‌کوین را به چنین صنعت قدرتمندی تبدیل می‌کند، روی قیمت برق و ثبات حوزه قضایی متمرکز شد و منطقه‌ای از شمال سوئد را انتخاب کرد که توسط ایستگاه‌های برق آبی احاطه شده بود و تجهیزاتی به ارزش ۸۵ میلیون دلار در آنجا نصب کرد.

در سال 2022، این شرکت در سراسر اقیانوس اطلس تا دره برازوس تگزاس گسترش یافت تا با یک جایگزین بالقوه برای برق آبی: گاز طبیعی کار کند. این گاز که در حین استخراج نفت آشکار می‌شود، اغلب یا تخلیه می‌شود یا «شعله‌ور می‌شود» – سوزانده می‌شود – و ترون تصمیم گرفت با ایجاد یک مرکز داده در آنجا، فرصت استفاده از آن برای استخراج بیت‌کوین را کشف کند.

ترون بر اساس تخصص صنعتی خود این نظریه را مطرح می کند که شرکت های بزرگ نفت و گاز به زودی با صنعت بیت کوین همکاری نزدیک خواهند داشت، زیرا آخرین فناوری استخراج به آنها اجازه می دهد تا به استخراج سود از سایت های نفتی فرسوده ادامه دهند. او همچنین مطمئن است که عملیات استخراج کل نگر برای ایجاد نسل بعدی موفقیت صنعتی آماده شده است.

او توضیح می دهد: “در سال 2023، ممکن است شاهد کاهش تعداد ارائه دهندگان میزبانی باشیم زیرا آنها همچنان مشتریان خود را از دست خواهند داد.” تنها شرکت‌هایی که به صورت عمودی یکپارچه شده‌اند، با تجهیزات، مراکز داده و کنترل کامل فرآیند، احتمالاً از بازار نزولی فعلی جان سالم به در خواهند برد.»

و در حال حاضر، ترون در حال کار بر روی آخرین پروژه خود، واقع در نزدیکی آبشار نیاگارا در ایالت نیویورک است. اما به نظر می رسد که روزهای جنگ او هنوز به پایان نرسیده است – در ماه نوامبر، ایالت نیویورک یک تعلیق دو ساله برای مجوزهای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال که به دنبال مقاوم سازی کارخانه های سوخت فسیلی هستند، تصویب کرد.

در حالی که برخی از علاقه مندان بیت کوین نسبت به این سیاست ناراضی هستند، ترون همچنان خوش بین است. او معتقد است که جامعه بیت کوین عاقلانه است که استانداردهای زیست محیطی جدید را اتخاذ کند و این تعلیق را فرصتی برای انجام این کار می داند. این چشم انداز مثبت است که به او کمک کرده تا در بسیاری از نبردها، از جمله آخرین زمستان کریپتو، غلبه کند.

ترون توضیح می دهد: “من فکر می کنم که هر بحرانی یک فرصت تجاری است زیرا بازار در حال تغییر است.” «قیمت بالای بیت کوین که منجر به آخرین افت شد، سرمایه‌گذاری‌های سریع و انتظارات غیرواقع‌بینانه زیادی را جذب کرد. ورشکستگی هایی که در اکوسیستم می بینیم پروژه های آسیب پذیر را در برابر نوسانات قیمت بیت کوین و برق نشان داده است.

انتشار پیام بیت کوین به اوکراین

تربیت ترون و چالش‌هایی که در زندگی با آن روبرو بوده است، به او توانایی منحصربه‌فردی برای یافتن دلایل خوش‌بینی داده و در عین حال یک واقع‌گرا و منتقدی خشن باقی می‌ماند. او مطمئن است که گذشته اتحاد جماهیر شوروی اوکراین باعث شده است که این کشور با یک سیستم فاسد مواجه شود که همچنان توسعه تجارت را متوقف می کند. تاجر در او متقاعد شده است که بزرگترین پیروزی برای اوکراینی ها بر روی جنبه های تاریک خود خواهد بود.

به نظر او رسانه ها بخشی از این مشکل هستند. ترون به عنوان گامی در تغییر آن، شاید بزرگترین مبارزه زندگی خود را انجام دهد، ترون در سال 2020 با مجله بیت کوین شریک شد و درباره انتشار آن در اوکراین، اروپای شرقی و آسیای مرکزی مذاکره کرد. هدف او ایجاد رسانه ای است که در آن جدیدترین نوآوری های بیت کوین به سرعت با خوانندگان به اشتراک گذاشته شود و بهترین استعدادهای بومی در آن مورد حمایت و تجلیل قرار گیرند.

او می‌گوید: سرمایه‌گذاری در چیزهایی که آینده را پشتیبانی می‌کنند، مانند فناوری، علم و ابتکارات آموزشی، بازدهی جادویی بی‌نظیری دارد.

تحت نظارت او، مجله بیت کوین مستقل از نفوذ فاسد بازیگران سیاسی باقی خواهد ماند. ترون معتقد است که فلسفه بیت کوین بهترین راه برای پایان دادن به فساد باقی مانده از گذشته آشفته کشورش است. برای او، سرنوشت بیت کوین بسیار بزرگتر از این است که به عنوان یک ذخیره ارزش یا وسیله مبادله عمل کند. او آینده‌ای را می‌بیند که در آن دارایی‌های دیجیتال بخش جدیدی از بازار را همتراز با امور مالی یا انرژی تشکیل می‌دهند.

و بیت‌کوین با پایه‌های بی‌رقیب و مستحکم خود پیشرو در این زمینه خواهد بود که تضمین می‌کند همچنان پرچم‌دار بازار دارایی‌های دیجیتال است. و شاید به گفته تاجر، این ارز به یک ارز ذخیره و شاخصی برای سایر ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

ترون فکر می کند که قدم بعدی پس از انقلاب بلاک چین، یک انقلاب مالی قانونی است. سرنوشت بشریت در مسیر تکاملی خود این است که خود را از اعتیاد و تبعیت از پول های بیهوده دور کند. برای او، اصول آزادی انتخاب و شفافیت بیت کوین، روزی پایه جدیدی برای تعامل انسانی خواهد بود.

اعتقاد او به پتانسیل بیت کوین در بشارت هایی که در سرتاسر منطقه اطراف کشورش انجام می دهد مشهود است، اگرچه پیشرفت در برخی جاها سریعتر از جاهای دیگر است.

ترون به یاد می آورد: «در سفر اخیرم به ازبکستان، گفتگوهایم با برخی از مقامات دولتی مرا متحیر کرد. من پیشنهاد کردم که محتوای باکیفیت بیت کوین و سرمایه گذاری های آموزشی را به کشور بیاورم و پاسخی دریافت کردم که اگر دنیا درباره ازبکستان نشنود بهتر است. آن‌ها می‌ترسیدند که خارجی‌ها بیایند و اکوسیستم کوچک بیت کوین بزرگی را که در راه است خراب کنند. اما من این منطق را درک نمی کنم. باز هم با نوعی از ذهنیت کمال گرایی پس از شوروی مواجه می شویم. من ناامید شدم، اما توافق کردیم که روابط خود را به آرامی تقویت کنیم، اگر این چیزی است که لازم است.”

مبارزه به پایان نمی رسد

بنابراین، پس از شنیدن داستان بوکسور جوانی که طعم هوای کثیف زادگاهش را در دهانش چشید، که زمانی از یک تجارت میلیارد دلاری توسط جنگ غارت شد، او عاشق کشور خود و مردم آن است اما فساد را در آنجا می بیند. ، کسی که هرگز از مبارزه عقب نشینی نمی کند، اما امیدوار است که دیگران را از آنها نجات دهد – ما از ترون چه کنیم؟

امروزه زندگی ترون توسط همسر، سه فرزند، کارمندان و شرکای تجاری او پر شده است. اما حتی به عنوان یک مرد دائماً پرمشغله، او همیشه در جستجوی فرصت های جدید است. و با این حال، او این تصور را به جا می گذارد که در جایی، در اعماق ذهنش، به تنهایی ایستاده است. به نظر می رسد که او هنوز در رینگ بوکس است، قد بلند و سینه پهن، روی پاهای چابک، هوشیار و بی اعتماد، ذهنش همیشه معطوف به یک بازی طولانی است، همیشه آماده برای کشیدن و اردک، باب و بافت.لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.