سهام‌های فناوری با اطمینان سرمایه‌گذاران وال استریت را بالاتر می‌برند

هفته گذشته، فدرال رزرو صورتجلسه نشست سیاستگذاری خود در ماه دسامبر را منتشر کرد، که نشان می دهد ممکن است زودتر و تهاجمی تر از آنچه که بازارها قبلاً پیش بینی کرده بودند، برای مقابله با تورم فزاینده ایالات متحده اقدام کنند. این افشاگری منجر به کاهش گسترده سهام ایالات متحده به ویژه در زمینه

کد خبر : 154757
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 ژانویه 2022 - 17:03
سهام‌های فناوری با اطمینان سرمایه‌گذاران وال استریت را بالاتر می‌برندهفته گذشته، فدرال رزرو صورتجلسه نشست سیاستگذاری خود در ماه دسامبر را منتشر کرد، که نشان می دهد ممکن است زودتر و تهاجمی تر از آنچه که بازارها قبلاً پیش بینی کرده بودند، برای مقابله با تورم فزاینده ایالات متحده اقدام کنند.

این افشاگری منجر به کاهش گسترده سهام ایالات متحده به ویژه در زمینه فناوری شد که چندین روز به طول انجامید و شاخص های اصلی وال استریت را پایین آورد.

دیروز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در مقابل کمیته بانکی سنا در جلسه تایید صلاحیت خود سخنرانی کرد و اظهارات وی باعث اطمینان سرمایه گذاران شد. علیرغم تایید اینکه فدرال رزرو قبل از اینکه از کنترل خارج شود، اقداماتی را برای مهار تورم فزاینده انجام خواهد داد، احساس فوریت که بسیاری از صورتجلسه فدرال رزرو در دسامبر تفسیر کرده بودند چندان آشکار نبود. به عبارت دیگر، افزایش چشمگیر نرخ بهره ممکن است ضروری یا در آینده نباشد.

در واکنش به این خبر، سهام ایالات متحده با افزایش 0.51٪، 0.92٪ و 1.47٪، Dow Jones، S&P 500 و Nasdaq 100 رشد کردند.

پیشتاز این بازگشت، سهام فناوری بودند که همانطور که قبلاً ذکر شد، به ویژه تحت تأثیر فروش هفته گذشته قرار گرفتند. بزرگترین شرکت جهان، اپل، که تاریخ را به عنوان اولین شرکت در جهان ثبت کرد که در دو روز اول معاملات سال از ارزش بازار 3 تریلیون دلار فراتر رفت، هفته گذشته پس از انتشار صورتجلسه دسامبر فدرال رزرو، 7.5 درصد سقوط کرد. . با این حال، دیروز قیمت سهام این غول فناوری 1.68 درصد بهبود یافت.

نرخ بهره و سهام تمایل به رابطه معکوس دارند، به همین دلیل هفته گذشته کاهش یافتند، اما سهام های فناوری به ویژه نسبت به چشم انداز افزایش نرخ بهره حساس هستند. این به این دلیل است که ارزش‌گذاری سهام فناوری عمدتاً بر اساس چشم‌انداز سودهای آتی است که به طور منفی تحت تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر قرار می‌گیرد.

چرا این هست؟

اولاً، نرخ‌های بهره بالاتر هزینه وام را افزایش می‌دهد، به این معنی که کسب‌وکارها مجبور خواهند بود برای پرداخت بدهی‌های خود هزینه بیشتری بپردازند، که هزینه‌های عملیاتی آنها را افزایش می‌دهد و بر سودآوری آنها تأثیر می‌گذارد.

ثانیاً، نرخ‌های بهره بالاتر، میزان پولی را که مردم برای ذخیره کردن پول خود در بانک دریافت می‌کنند، افزایش می‌دهد و آنها را تشویق می‌کند تا پول خود را به جای خرج کردن، پس‌انداز کنند. به عبارت دیگر، نرخ بهره بالاتر منجر به کاهش مصرف و در نتیجه فروش کمتر برای شرکت ها می شود که طبیعتاً بر سود آنها تأثیر می گذارد.

سوم، و احتمالاً مهم‌تر از همه برای سهام‌های فناوری، رویه استاندارد در میان سرمایه‌گذاران حرفه‌ای این است که سودهای آتی را «تخفیف» کنند – زیرا سود یک دلار امروز ارزش بالاتری نسبت به سود دلار در سال‌های آینده دارد. در این محاسبه، نرخ بهره نقش مهمی ایفا می کند – و هر چه نرخ بهره بزرگتر باشد، سودهای آتی با ارزش کمتری در نظر گرفته می شود. از آنجایی که سهام‌های فناوری معمولاً امروزه سود کم یا بدون سود و سودهای بالقوه عظیم در آینده دارند، افزایش نرخ تأثیر بیشتری بر آنها دارد.

اگرچه اظهارات پاول فعلا به بازارها اطمینان داده است، امروز در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ آخرین داده های تورم از ایالات متحده منتشر می شود. پیش‌بینی می‌شود شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) 7 درصد گزارش شود، اما اگر بالاتر از این باشد، امروز بعدازظهر شاهد کاهش دیگری در سهام‌های فناوری مانند اپل خواهیم بود.

علاوه بر این، در حالی که عدم اطمینان در مورد برنامه های فدرال رزرو برای مقابله با تورم همچنان وجود دارد، ما احتمالاً همچنان شاهد نوسانات در وال استریت خواهیم بود.

تصویر شده: Admirals MetaTrader 5 – Apple Daily Chart. محدوده تاریخ: 12 مه 2021 – 11 ژانویه 2022. تاریخ ضبط: 12 ژانویه 2022. عملکرد گذشته شاخص قابل اعتمادی برای نتایج آینده نیست.

تصویر شده: Admirals MetaTrader 5 – نمودار هفتگی اپل. محدوده تاریخ: 12 ژوئیه 2015 – 11 ژانویه 2022. تاریخ ضبط: 12 ژانویه 2022. عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده نیست.

معاملات سهام CFD با آدمیرال ها

با یک حساب Trade.MT5 از Admirals، می توانید قراردادهای متفاوت (CFD) را در Dow، S&P 500، Nasdaq 100، Apple و بسیاری دیگر از شاخص های اصلی جهان و سهام فردی معامله کنید! CFD ها به معامله گران این امکان را می دهند که از افزایش و کاهش قیمت ها سود ببرند، در حالی که از استفاده از اهرم نیز سود می برند. برای ثبت نام برای حساب Trade.MT5 امروز روی بنر زیر کلیک کنید:

CFD های سهام و ETF

CFD ها را در سهام و ETF با آدمیرال ها معامله کنید

شروع به معامله کنید

اطلاعات در مورد مواد تحلیلی:

داده های داده شده اطلاعات بیشتری را در مورد تمام تحلیل ها، تخمین ها، پیش بینی ها، پیش بینی ها، بررسی های بازار، چشم انداز هفتگی یا سایر ارزیابی ها یا اطلاعات مشابه (از این پس “تحلیل”) منتشر شده در وب سایت های شرکت های سرمایه گذاری Admirals که تحت علامت تجاری Admirals (از این پس “Admirals” منتشر می شوند، ارائه می دهد. ”) قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

  1. این یک ارتباط بازاریابی است. محتوا فقط برای مقاصد اطلاع رسانی منتشر شده است و به هیچ وجه به عنوان توصیه یا توصیه سرمایه گذاری تلقی نمی شود. مطابق با الزامات قانونی طراحی شده برای ارتقای استقلال تحقیقات سرمایه گذاری تهیه نشده است، و مشمول هیچ گونه منع معامله قبل از انتشار تحقیقات سرمایه گذاری نیست.
  2. هر گونه تصمیم سرمایه گذاری توسط هر مشتری به تنهایی انجام می شود، در حالی که Admirals هیچ مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از چنین تصمیمی، خواه بر اساس محتوا یا نه، ندارد.
  3. با توجه به حفاظت از منافع مشتریان خود و عینیت تجزیه و تحلیل، Admirals رویه های داخلی مربوطه را برای پیشگیری و مدیریت تضاد منافع ایجاد کرده است.
  4. تجزیه و تحلیل توسط یک تحلیلگر مستقل روبرتو ریورو، مشارکت کننده آزاد (از این پس “نویسنده”) بر اساس برآوردهای شخصی تهیه شده است.
  5. در حالی که تمام تلاش منطقی برای اطمینان از قابل اعتماد بودن همه منابع محتوا و ارائه تمام اطلاعات، تا حد امکان، به صورت قابل فهم، به موقع، دقیق و کامل انجام می شود، Admirals صحت یا کامل بودن هیچ اطلاعاتی را تضمین نمی کند. موجود در تجزیه و تحلیل
  6. هر نوع عملکرد گذشته یا مدل‌سازی شده ابزارهای مالی که در محتوا ذکر شده است نباید به عنوان یک قول، تضمین یا ضمنی صریح یا ضمنی توسط Admirals برای عملکرد آینده تلقی شود. ارزش ابزار مالی ممکن است افزایش یا کاهش یابد و حفظ ارزش دارایی تضمین نمی شود.
  7. محصولات اهرمی (از جمله قراردادهای مابه التفاوت) ماهیت سفته بازی دارند و ممکن است منجر به زیان یا سود شوند. قبل از شروع معامله، لطفاً مطمئن شوید که به طور کامل آن را درک کرده اید خطرات درگیر.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.