زیدآبادی: هم اپوزیسیون هم افرادی که دفاع از روسیه در جنگ اوکراین را تبلیغ می کنند، هر دو بدنبال مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی اند

مخالفان جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر تمام قدرت تبلیغاتی خود را به سمت وابسته نشان دادن نظام به روسیه جهت داده‌اند تا از آن به‌طور کامل مشروعیت‌زدایی کنند. اینک اما جمعی از نیروهای دارای موقعیت در نظام سیاسی که احیای برجام را مغایر منافع خود می‌دانند، به منظور تخریب و نابودی تمام پل‌های بازگشت به

کد خبر : 234150
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 جولای 2022 - 8:08
زیدآبادی: هم اپوزیسیون هم افرادی که دفاع از روسیه در جنگ اوکراین را تبلیغ می کنند، هر دو بدنبال مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی اندمخالفان جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر تمام قدرت تبلیغاتی خود را به سمت وابسته نشان دادن نظام به روسیه جهت داده‌اند تا از آن به‌طور کامل مشروعیت‌زدایی کنند.

اینک اما جمعی از نیروهای دارای موقعیت در نظام سیاسی که احیای برجام را مغایر منافع خود می‌دانند، به منظور تخریب و نابودی تمام پل‌های بازگشت به توافق، آشکارا از لزوم حمایت جمهوری اسلامی از جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین سخن می‌گویند. چنین تحولی، علاوه بر مغایرت کامل آن با منشور ملل متحد و قواعد جهانی، نه فقط فشارهای بین‌المللی علیه ایران را تشدید می‌کند بلکه معنایی جز وابسته شدن به روسیه و تبدیل شدن به پادوی آن در نظام جهانی و بدنامی‌های متعاقب آن ندارد.

درست به همین علت، دعوت به هر گونه حمایت از تجاوز روسیه به خاک اوکراین ایجاد بحران برای جمهوری اسلامی و کوششی بی‌سابقه برای مشروعیت‌زدایی کامل از آن است. ظاهرا ارایه تصویری وابسته از جمهوری اسلامی به روسیه که نیروهای سرنگون‌طلب در جا انداختن آن در بین تمام اقشار مردم ایران موفق نبوده‌اند، قرار است از طریق پاره‌ای محافل درون قدرت کاملا جا انداخته شود!

تصویر وابستگی اگر بین افکار عمومی به‌طور فراگیر جا بیفتد، دیگر هیچ سطحی از مشروعیت برای نظام باقی نخواهد گذاشت. بنابراین اگر نهادهای مسوول با این نوع توصیه‌ها مخالفند لازم است هرچه سریع‌تر تکلیف خود را با این محافل روشن کنند و اگر با آنها موافقند، در آن صورت مسوولیت فجایع ناشی از درگیر شدن در جنگ اوکراین به نفع روسیه با همگی آنها خواهد بود.

23302لینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.