روسیه: گوترش از اختیاراتش فراتر رفته است

زاخارووا گفت: در این مورد (الحاق مناطق جدید به روسیه) گوترش ظاهرا نه تنها از اختیارات خود فراتر رفت، بلکه در واقع با غرب همسو شد و بار دیگر در تفسیر وقایع رخ داده به رویکردی گزینشی متوسل شد. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه افزود: حمله مستقیم دبیرکل سازمان ملل به حق اساسی

کد خبر : 261847
تاریخ انتشار : شنبه 1 اکتبر 2022 - 13:52
روسیه: گوترش از اختیاراتش فراتر رفته استزاخارووا گفت: در این مورد (الحاق مناطق جدید به روسیه) گوترش ظاهرا نه تنها از اختیارات خود فراتر رفت، بلکه در واقع با غرب همسو شد و بار دیگر در تفسیر وقایع رخ داده به رویکردی گزینشی متوسل شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه افزود: حمله مستقیم دبیرکل سازمان ملل به حق اساسی مردم مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیای برای تعیین سرنوشت، نمونه دیگری از ریاکاری و استانداردهای دوگانه آشکار است.

زاخارووا همچنین گفت: ما این واقعیت را غیرقابل قبول می دانیم که دبیرکل سازمان ملل به ابزاری برای تبلیغات و فشار بر کشورهای عضو تبدیل شده است در حالی که وی باید براساس منشور سازمان ملل متحد به عنوان نماینده کل اعضا باشد.

سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در حالی بیان می شود که گوترش دبیرکل سازمان ملل پیش از این در بیانیه ای در مورد همه پرسی انجام شده در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیای اعلام کرد که هر تصمیمی برای پیوستن به آنها بی اثر خواهد بود و مستحق محکومیت است.

به گفته دبیرکل سازمان ملل، این همه پرسی را نمی توان بیان واقعی اراده مردم نامید.

23311لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.