روبل روسیه در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد 7 سال گذشته رسید – اقتصاددان می گوید “نرخ ارز را نادیده نگیرید” – اقتصاد بیت کوین نیوز

گزارش‌های خبری اخیر به تفصیل بیان می‌کنند که ارز فیات روسیه، روبل، بهترین ارز در سراسر جهان بود و مقالات توضیح دادند که اقتصاددانان آمریکایی از این روند گیج شده‌اند. روز دوشنبه، روبل روسیه به 55.47 در هر دلار رسید که بالاترین افزایش از سال 2015 بود. در حالی که بسیاری نرخ روبل را نادیده

کد خبر : 219621
تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 ژوئن 2022 - 2:30
روبل روسیه در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد 7 سال گذشته رسید – اقتصاددان می گوید “نرخ ارز را نادیده نگیرید” – اقتصاد بیت کوین نیوز


گزارش‌های خبری اخیر به تفصیل بیان می‌کنند که ارز فیات روسیه، روبل، بهترین ارز در سراسر جهان بود و مقالات توضیح دادند که اقتصاددانان آمریکایی از این روند گیج شده‌اند. روز دوشنبه، روبل روسیه به 55.47 در هر دلار رسید که بالاترین افزایش از سال 2015 بود. در حالی که بسیاری نرخ روبل را نادیده گرفته اند، چارلز لیچفیلد، معاون مرکز ژئواکونومیک شورای آتلانتیک، سرمقاله ای منتشر کرد به نام: “نادیده نگیرید. نرخ ارز: چگونه یک روبل قوی می تواند از روسیه محافظت کند.

روبل روسیه بالاتر می رود – گزارش می گوید “پوتین آخرین خنده را دارد”

به نظر می رسد تحریم های مالی علیه روسیه آنقدر که رسانه های غربی در چند ماه گذشته به تصویر کشیده اند، بر این کشور بین قاره ای تأثیر نمی گذارد. روز دوشنبه، روبل روسیه در برابر دلار آمریکا از قیمت بالایی برخوردار شد و این بالاترین افزایش از سال 2015 بود. گزارش های زیادی از سوی اقتصاددانان و تحلیلگران وجود دارد که می گویند دفاتر مالی روسیه پخته شده است و بیشتر قدرت روبل صرفاً دود و دود است. آینه. یکی از کاربران یوتیوب ادعا می کند که در حالی که روبل قوی به نظر می رسد، بیشتر قدرت با دستکاری تقویت می شود.

روبل روسیه در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد خود در 7 سال گذشته رسید - اقتصاددان می گوید
نمودار USD/RUB در 21 ژوئن 2022. یک فتیله شمع نشان می دهد که روبل به خوبی بالاتر از 55.47 در هر دلار در محدوده 155 بوده است.

جیک برو، یوتیوب‌ساز به 146000 مشترک خود گفت: «اقتصاد روسیه در حال حاضر رو به افول است، تورم بالاست، بیکاری در حال افزایش است، دستمزدها در حال کاهش است، تولید ناخالص داخلی اقتصاد روسیه در حال فروپاشی است». با این حال، استدلال برو در مورد ایالات متحده نیز می توان گفت، زیرا به نظر می رسد اقتصاد آمریکا به سمت رکود پیش می رود، تورم بالاترین میزان در 40 سال گذشته است، ادعاهای بیکاری در ایالات متحده با کاهش بهره وری افزایش یافته است، و تولید ناخالص داخلی اقتصاد ایالات متحده کاهش یافته است. به طور قابل توجهی در سه ماهه اول 2022.

برو می گوید که دولت و بانک مرکزی روسیه در حال دستکاری چیزها هستند که باعث شده است روبل قوی به نظر برسد. با این حال، احتمالاً سیاستمداران ایالات متحده و فدرال رزرو نیز می توانند به دستکاری و انتشار اطلاعات غیر قابل اعتماد متهم شوند. گزارش‌های دیگری که از صحبت‌های مغرضانه برو استفاده نمی‌کنند، نشان می‌دهند که تحریم‌ها علیه روسیه به‌شدت شکست خورده‌اند. گزارشی که توسط armstrongeconomics.com منتشر شده است می گوید تحریم نفت روسیه کارساز نیست و “پوتین آخرین خنده را دارد زیرا اکنون نفت بیشتری را با قیمت بالاتر می فروشد.”

مارتین آرمسترانگ نویسنده Armstrongeconomics.com افزود:

در ماه آوریل، صادرات نفت روسیه 620 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 8.1 میلیون بشکه در روز رسید. هند (+730000 بشکه در روز) و ترکیه (+180000 بشکه در روز) به خنثی کردن تحریم بین المللی کمک کردند، در حالی که اتحادیه اروپا علیرغم کاهش شدید محموله ها، بزرگترین واردکننده باقی ماند. آژانس بین‌المللی انرژی گزارش داد که صادرات نفت روسیه در چهار ماه اول سال بیش از 50 درصد افزایش یافته است – تحریم‌ها به طور کامل برای غرب نتیجه معکوس داشته و به تقویت اقتصاد روسیه کمک کرده است.

گزارش نشان می‌دهد هند نفت از روسیه می‌خرد، آن را پالایش می‌کند و سپس برای سود به اروپا می‌فروشد – رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌بینی کرد که تحریم‌های نفتی می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

علاوه بر این، روسیه معاملات مالی خود را مبهم نگه داشته است زیرا این کشور اعلام کرد که ارقام ماهانه هزینه های دولت دیگر فاش نخواهد شد. وزارت دارایی روسیه به مطبوعات گفت که این کشور باید «خطر اعمال تحریم‌های اضافی را به حداقل برساند». Bitcoin.com News دو هفته پیش گزارش داد که بسیاری از کشورها به تحریم های غرب پایبند نیستند و از فدراسیون روسیه نفت می خرند. به عنوان مثال، هند در حال تهیه نفت از روسیه است و پس از پالایش نفت، این کشور آن را برای سود به اروپا می‌فروشد.

چین نیز از روسیه نفت می‌خرد و تعدادی از پالایشگاه‌های نفت مجبور به خرید نفت از این کشور بین قاره‌ای هستند. به عنوان مثال، بزرگترین پالایشگاه ISAB ایتالیا مجبور به تامین نفت خام از روسیه شده است، زیرا بانک ها اعتبار این شرکت را متوقف کردند. چین بزرگترین خریدار نفت روسیه است و از سال 2021 تاکنون بوده است و داده ها نشان می دهد که این کشور به طور متوسط ​​روزانه 1.6 میلیون بشکه نفت از روسیه دریافت می کند. در همین حال، نفت در اروپا کمیاب‌تر می‌شود، زیرا هشدارها می‌گویند بریتانیا ممکن است با خاموشی گسترده شبکه مواجه شود. روزنامه مالی اکونومیست اصرار دارد که اروپا از یک شوک شدید قیمت انرژی رنج می برد.

علاوه بر این، دو هفته پیش، چارلز لیچفیلد، معاون مرکز ژئواکونومیک شورای آتلانتیک، سرمقاله ای منتشر کرد که می گوید مردم نباید نرخ مبادله روبل را نادیده بگیرند. مقاله لیچفیلد می‌گوید که دولت‌های غربی مدعی شدند که در نهایت، اقتصاد روسیه در نهایت شکست خواهد خورد، اما او فکر می‌کند که اوضاع باید مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد. «سیستم مالی روسیه ممکن است در برابر شوک اولیه مقاومت کرده باشد – اما آنها ادعا کردند که کاهش تولید ناخالص داخلی (GDP) و کمبود نهاده فلج کننده، مسکو را مجبور می کند تا در نهایت با وارد شدن جنگ به مرحله بحرانی تنش زدایی کند – اما زمان آن فرا رسیده است که لیچفیلد نوشت: این موضع را دوباره ارزیابی کنید.

مقامات دولتی پیش بینی کردند که تحریم های انرژی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و ممکن است لزوما کارساز نباشد. در طی مصاحبه ای در ماه مه، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا توضیح داد که چگونه تحریم های انرژی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. فون در لاین گفت که اگر کشورها «فورا» واردات نفت روسیه را تحریم کنند، ولادیمیر پوتین «می‌تواند نفتی را که به اتحادیه اروپا نمی‌فروشد به بازار جهانی ببرد، جایی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد. [he will] آن را بیشتر بفروش.»

برچسب ها در این داستان

بانک روسیه، بانک مرکزی، چارلز لیچفیلد، چین، درگیری، نفت خام، کاهش نرخ، اقتصاد، اتحادیه اروپا، گاز، هند، نرخ بهره، مارتین آرمسترانگ، نفت، مذاکرات صلح، روبل، روبل، سقوط روبل، سقوط روبل، روبل سقوط روبل، افزایش روبل، قدرت روبل، روسیه، بانکداری روسیه، روبل روسیه، مدیریت بانکی روسیه، تحریم های روسیه، تحریم ها، اوکراین، اورسولا فون درلاین، ولادیمیر پوتین، جنگ، متحدان غربی، یوتیوبر جیک برو

نظر شما در مورد عملکرد بازار روبل روسیه و تئوری هایی در مورد اینکه چرا اینقدر خوب عمل می کند چیست؟ آیا فکر می کنید روبل روسیه توسط مقامات کشور حمایت می شود یا فکر می کنید ارز فیات قوی است؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 5000 مقاله برای Bitcoin.com News درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سیم کارت گرجستان ثبت آدرس شغلی در گوگل مپ مهاجرت سفارش موشن گرافیک دوره گلخانه