رازگشایی از معمای مومیایی‌های مصر باستان

به گزارش خبرگزاری هوشمند نیوز، سال‌ها است که باستان‌شناسان بر این باور بوده‌اند که مومیایی کردن اجساد در مصر باستان برای حفظ جسد بوده است اما یافته‌ای جدید این باور را زیر سوال می‌برد چرا که کل داستان را پوشش نمی‌دهد. موزه منچستر که در تدارک برپایی نمایشگاهی با عنوان «مومیایی‌های طلایی مصر»‌ است، بنا

کد خبر : 284869
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 24 نوامبر 2022 - 2:06
رازگشایی از معمای مومیایی‌های مصر باستانبه گزارش خبرگزاری هوشمند نیوز، سال‌ها است که باستان‌شناسان بر این باور بوده‌اند که مومیایی کردن اجساد در مصر باستان برای حفظ جسد بوده است اما یافته‌ای جدید این باور را زیر سوال می‌برد چرا که کل داستان را پوشش نمی‌دهد.

موزه منچستر که در تدارک برپایی نمایشگاهی با عنوان «مومیایی‌های طلایی مصر»‌ است، بنا دارد روایتی تازه از هدف مومیایی کردن اجساد ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

پسربچه و مار کبری همدیگر را گاز گرفتند؛‌ مار کشته شد!

بر اساس یافته‌های جدید قصد مصریان باستان از مومیایی کردن اجساد، سالم نگاه داشتن پیکر برای زندگی پس از مرگ نبوده، بلکه آن‌ها با این کار تلاش می‌کردند عزیزان درگذشته خود را در سفر ابدیت داشته‌اند.

پیش از این تصور می‌شد که مصریان باستان باور داشته‌اند که مردگان برای یک زندگی پس از مرگ موفق به بدن انسان خود نیاز دارند.

در فرایند مومیایی کردن همه ارگان‌های داخلی را بیرون می‌آوردند به جز قلب. قلب را خارج نمی‌کردند چرا که باور داشتند مرکز هوش است. کمپل پرایس متصدی موزه درباره یافته‌های تازه درباره مومیایی کردن اجساد در مصر باستان می‌گوید: «من فکر می‌کنم که معنای عمیق‌تری دارد پشت این کارها وجود داشته و اساساً در مورد تبدیل جسد به مجسمه‌ای آن‌جهانی است.»

از آنجایی که مومیایی ها اغلب در کنار یک تابوت سنگی یا تابوت سنگی آراسته که تا حدودی شبیه خود مردگان است کشف می شوند، نظریه پرایس اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

او می‌گوید: «ماسک چیزی است که هویت شما را مخفی می کند. آن اشیاء و ماسک ها تصویری ایده آل به شمایل آن‌جهانی فرد درگذشته می‌دهند.»

منبع:‌ سان

۵۸۵۸لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.