دویچه بانک برای 150 میلیون دلار در نیویورک توسط تاجر تبرئه شده که ادعا می کند پوشش داده است، شکایت کرد

در شکایتی که روز پنجشنبه در نیویورک ارائه شد، متیو کانولی بانک را به “تعقیب بدخواهانه” به دلیل اظهارات نادرست مادی به وزارت دادگستری ایالات متحده و هدایت یک کارمند به شهادت دروغ در دادگاه متهم کرد. کانولی گفت که وام دهنده آلمانی او را به عنوان “آدم پاییزی کامل” می بیند، اگرچه او “عملاً

کد خبر : 282551
تاریخ انتشار : شنبه 19 نوامبر 2022 - 1:36
دویچه بانک برای 150 میلیون دلار در نیویورک توسط تاجر تبرئه شده که ادعا می کند پوشش داده است، شکایت کرد


در شکایتی که روز پنجشنبه در نیویورک ارائه شد، متیو کانولی بانک را به “تعقیب بدخواهانه” به دلیل اظهارات نادرست مادی به وزارت دادگستری ایالات متحده و هدایت یک کارمند به شهادت دروغ در دادگاه متهم کرد.

کانولی گفت که وام دهنده آلمانی او را به عنوان “آدم پاییزی کامل” می بیند، اگرچه او “عملاً هیچ ارتباطی” با لیبور نداشت تا مدیرانی را که دستکاری لیبور را هدایت می کردند، منع کند.

در این شکایت آمده است که قربانی دویچه بانک، شهرت و حرفه کانولی، پدر متاهل دو فرزند، را از بین برد و باعث “ویرانی زندگی او” شد.

این بانک در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت از خود در برابر این ادعاها دفاع خواهیم کرد.

Libor مخفف نرخ پیشنهادی بین بانکی لندن است.

قبل از حذف تدریجی در ژانویه، صدها تریلیون دلار محصولات مالی از جمله کارت های اعتباری، وام مسکن و سایر وام ها را پشتیبانی می کرد.

تحقیقات در سرتاسر جهان در مورد دستکاری لیبور منجر به جریمه حدود 9 میلیارد دلاری برای بانک‌ها شد، از جمله 2.5 میلیارد دلار برای دویچه بانک در سال 2015.

کانولی پیش از ترک در سال 2008، اداره میز معاملات استخر دویچه بانک در نیویورک را بر عهده داشت.

او و همکارش در لندن، گاوین بلک، در سال 2016 متهم شدند و در سال 2018 به دلیل تقلب در لیبور محکوم شدند و کانولی به شش ماه حبس خانگی و 100 هزار دلار جریمه محکوم شد.

یک دادگاه استیناف ایالات متحده در ژانویه محکومیت آنها را لغو کرد، با این حال، به دلیل فقدان مدرکی که آنها مجرم بودند.

کانولی چهار هفته پس از آن که یک قاضی نیویورک کیفرخواست تقلب لیبور علیه تام هیز، تاجر سابق UBS و Citigroup و یک تاجر دیگر را مطرح کرد، از دویچه بانک شکایت کرد.

دادستان ها گفتند که لغو محکومیت های کانولی و بلک این پرونده ها را تضعیف کرده است. هیز پیش از این بیش از پنج سال را به دلیل تقلب در لیبور در بریتانیا سپری کرده بود.

سیتی گروپ با یک شکایت جداگانه 112 میلیون دلاری در نیویورک روبرو است که در آن، تاجر سابق، روهان رمچندانی، آن را متهم به قربانی کردن او در تحقیقات جنایی ایالات متحده در زمینه جعل ارز خارجی می کند.

پرونده Connolly v. Deutsche Bank AG، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه جنوبی نیویورک، شماره 22-09811 است.

(گزارش توسط جاناتان استمپل در نیویورک؛ ویرایش توسط متیو لوئیس)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.