دولت کانادا در دومین روز ملی یادبود قربانیان بلایای هوایی از قربانیان تجلیل می کند.

7 ژانویه 2022 – اتاوا، انتاریو – امور جهانی کانادا فردا دو سال از سرنگونی پرواز 752 خطوط هوایی بین المللی اوکراین (پرواز PS752) و همچنین دومین روز ملی یادبود قربانیان بلایای هوایی می گذرد. در این مناسبت بزرگ، قربانیان همه بلایای هوایی از جمله پرواز 302 خطوط هوایی اتیوپی (پرواز ET302)، پرواز 17 هواپیمایی

کد خبر : 152665
تاریخ انتشار : جمعه 7 ژانویه 2022 - 22:59
دولت کانادا در دومین روز ملی یادبود قربانیان بلایای هوایی از قربانیان تجلیل می کند.


7 ژانویه 2022 – اتاوا، انتاریو – امور جهانی کانادا

فردا دو سال از سرنگونی پرواز 752 خطوط هوایی بین المللی اوکراین (پرواز PS752) و همچنین دومین روز ملی یادبود قربانیان بلایای هوایی می گذرد. در این مناسبت بزرگ، قربانیان همه بلایای هوایی از جمله پرواز 302 خطوط هوایی اتیوپی (پرواز ET302)، پرواز 17 هواپیمایی مالزی و پرواز 182 ایر ایندیا را به یاد می آوریم و با همه کسانی که عزیزانشان را در بلایای هوایی از دست داده اند، همبستگی می کنیم.

کانادا به همکاری با شرکای خود در گروه هماهنگی و واکنش بین‌المللی – بریتانیا، سوئد و اوکراین – ادامه می‌دهد تا از عدالت و پاسخگویی برای قربانیان مسافران و خدمه پرواز PS752 اطمینان حاصل کند. ما در همبستگی با عزیزان قربانی ایستاده‌ایم و مصمم هستیم که ایران را در قبال سرنگونی توسط نیروهای نظامی خود پاسخگو کنیم و اطمینان حاصل کنیم که ایران برای اعمال و کوتاهی‌هایی که منجر به کشته شدن 176 انسان بی‌گناه شد، غرامت کامل می‌کند.

امروز، محترم ملانی جولی، وزیر امور خارجه؛ جناب عمر الغبره، وزیر حمل و نقل؛ شان فریزر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، به همراه نخست وزیر جاستین ترودو و کمیسر عالی رالف گودیل، با اعضای خانواده قربانیان پرواز PS752 دیدار کردند تا تعهد خود را به عدالت تکرار کنند و پیشرفت های انجام شده را به آنها اطلاع دهند.

در حمایت از خانواده های قربانیان بلایای هوایی، دولت کانادا چندین تعهد را انجام می دهد.

دولت با تکیه بر اقداماتی که قبلاً برای حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز ET302 و پرواز PS752 انجام شده بود، در حال توسعه مسیر جدیدی برای اقامت دائم برای اعضای خانواده خاصی است که خارج از کانادا هستند. ما می دانیم که قربانیانی که شهروند کانادا، مقیم دائم بوده و یا اقامت دائم آنها تایید شده است، این فرصت را داشته اند که در اینجا در کانادا با خانواده خود زندگی کنند. دو مسیر اقامت دائم یاد آنها را گرامی می دارد و از اعضای خانواده در کانادا که عزیزان خود را از دست داده اند حمایت می کند.

بر اساس بازخوردهای دریافتی در جریان مشاوره با اعضای خانواده و عزیزان، دولت اقدام به ایجاد رسمی برنامه بورسیه به یاد قربانیان پرواز PS752 خواهد کرد. انتظار می رود این برنامه 176 بورسیه تحصیلی به طور متوسط ​​​​25000 دلار برای هر ذینفع پرداخت کند. این برنامه همچنین پیوندهای بین مردم را از طریق مبادلات دانشگاهی بین المللی تقویت خواهد کرد. این برنامه برای دانشجویان بین‌المللی و کانادایی باز است، هدف این برنامه راه‌اندازی اولین فراخوان خود برای درخواست در پاییز/زمستان 2023 تا 2024 است. در هفته‌های آینده، دولت با اعضای خانواده پرواز ET302 در مورد دامنه و جزئیات پرواز مشابه مشورت خواهد کرد. طرح کمک هزینه تحصیلی برای احترام به کسانی که در این فاجعه هوایی از دست داده اند.

علاوه بر این، دولت کانادا در حال راه اندازی رایزنی عمومی در مورد بنای یادبود کسانی است که جان خود را در بلایای هوایی از دست داده اند. از خانواده ها و اعضای عمومی دعوت می شود تا نظرات خود را در مورد ایجاد یک ادای احترام فیزیکی برای بزرگداشت معنادار به اشتراک بگذارند.

در نهایت، دولت کانادا در حال پیشبرد ابتکار آسمان امن تر است و با شرکای بین المللی ما برای اطمینان از ایمنی هواپیماهای غیرنظامی در حال سفر در مناطق درگیری همکاری می کند. کانادا همچنین در حال کار با شرکای خود برای بازنگری چارچوب تحقیقات سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) در بررسی سوانح هواپیما است.

این اقدامات در کنار هم به قربانیان بلایای هوایی ادای احترام می کند و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس در آینده متحمل چنین خسارتی نخواهد شد. کانادا به یاد کسانی که از دست رفتند ادامه خواهد داد و با مردمی که دوستشان داشتند همبستگی خواهد کرد. آنها فراموش نخواهند شد.

.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.