دولت هند با به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان مخالف است

وزارت قانون معتقد است که در حالی که ممکن است اشکال مختلفی از روابط در جامعه وجود داشته باشد، به رسمیت شناختن قانونی ازدواج برای روابط دگرجنس گرا است و بر اساس پرونده ای که رویترز مشاهده کرده است، که انجام نشده است، دولت منافع مشروعی در حفظ آن دارد. عمومی. این وزارتخانه استدلال کرد:

کد خبر : 332564
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مارس 2023 - 0:22
دولت هند با به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان مخالف است


وزارت قانون معتقد است که در حالی که ممکن است اشکال مختلفی از روابط در جامعه وجود داشته باشد، به رسمیت شناختن قانونی ازدواج برای روابط دگرجنس گرا است و بر اساس پرونده ای که رویترز مشاهده کرده است، که انجام نشده است، دولت منافع مشروعی در حفظ آن دارد. عمومی.

این وزارتخانه استدلال کرد: “زندگی با هم به عنوان شریک زندگی و داشتن رابطه جنسی توسط افراد همجنس … قابل مقایسه با مفهوم واحد خانواده هندی از شوهر، زن و فرزندان نیست.”

در این بیانیه آمده است: نمی توان از دادگاه درخواست کرد که «کل سیاست قانونی کشور را که عمیقاً در هنجارهای مذهبی و اجتماعی جا افتاده است تغییر دهد».

یکی از طرفین دعوی در پرونده فعلی، تاجر عدی، گفت: «به عنوان متقاضیان، ما از همه اقشار جامعه حمایت وسیعی دریافت کرده‌ایم و به نظر نمی‌رسد که اکثر هندی‌ها از این فکر که برخی خانواده‌های دوست داشتنی حقوق قانونی دریافت می‌کنند، آسیب ببینند.» راج آناند پس از ارائه پاسخ دولت در دادگاه به رویترز گفت.

در حکمی تاریخی در سال 2018، دادگاه عالی هند با لغو ممنوعیت رابطه جنسی همجنس گرایان در دوران استعمار، همجنس گرایی را جرم زدایی کرد. پرونده فعلی به عنوان یک پیشرفت مهم دیگر در مورد حقوق دگرباشان جنسی در کشور تلقی می شود.

حداقل 15 درخواست، برخی از زوج‌های همجنس‌گرا، در ماه‌های اخیر با درخواست از دادگاه برای به رسمیت شناختن ازدواج‌های همجنس‌گرا ارائه شده است که زمینه را برای این رویارویی قانونی با دولت نخست وزیر نارندرا مودی فراهم می‌کند.

اونیر، فیلمساز و فعال حقوق برابر در توییتر نوشت: «متأسفم که مفهوم آنها از «هند» آنقدر غیرشامل و ساکن است که نمی‌خواهد بر اساس مفاهیم گسترده‌تر حقوق بشر تکامل یابد.

مورد نشانه نقطه عطف است

آسیا در پذیرش ازدواج همجنس گرایان تا حد زیادی از غرب عقب مانده است.

تایوان اولین کشوری در منطقه بود که چنین اتحادیه هایی را به رسمیت شناخت، در حالی که اعمال همجنس گرایان در برخی کشورها مانند مالزی غیرقانونی است. سنگاپور سال گذشته ممنوعیت رابطه جنسی همجنس گرایان را پایان داد اما اقداماتی را برای ممنوعیت ازدواج همجنس گرایان انجام داد.

ژاپن تنها کشوری در میان کشورهای گروه هفت است که اتحادیه های همجنس گرایان را به طور قانونی به رسمیت نمی شناسد، اگرچه عموم مردم به طور گسترده طرفدار به رسمیت شناختن آن هستند.

در هند، موضوع ازدواج همجنس‌گرایان حساس است: صحبت آشکار درباره همجنس‌گرایی برای بسیاری در این کشور محافظه‌کار اجتماعی با 1.4 میلیارد نفر تابو است.

این موضوع احساساتی را در رسانه ها و پارلمان برانگیخته است، جایی که یکی از اعضای حزب ملی گرای هندو حاکم مودی در ماه دسامبر از دولت خواست تا به شدت با دادخواست های ارائه شده در دادگاه عالی مخالفت کند.

فعالان دگرباشان جنسی می گویند که در حالی که حکم سال 2018 حقوق قانونی آنها را تایید کرد، ناعادلانه است که آنها همچنان فاقد پشتوانه قانونی برای اتحادیه های خود هستند، یک حق اساسی که زوج های متاهل دگرجنسگرا از آن برخوردارند.

در پرونده روز یکشنبه، دولت استدلال کرد که حکم 2018 نمی تواند به معنای به رسمیت شناختن یک حق قانونی اساسی برای ازدواج همجنس گرایان تحت قوانین کشور باشد.

هدف نظام حقوقی کنونی در مورد ازدواج «محدود به شناسایی رابطه حقوقی ازدواج بین زن و مرد بود که به عنوان زن و شوهر نمایندگی می‌شدند».

دولت استدلال کرده است که هرگونه تغییر در ساختار قانونی باید در حوزه مجلس منتخب باشد نه دادگاه.

قرار است این پرونده روز دوشنبه در دیوان عالی کشور بررسی شود.

(گزارش توسط Arpan Chaturvedi؛ ویرایش توسط Aditya Kalra، William Mallard و Sharon Singleton)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.