دولت ائتلافی اسپانیا بر سر حقوق بازنشستگی به توافق می رسد و هزینه ها را به افراد پردرآمد منتقل می کند

این اصلاحات شرط کلیدی مورد نیاز بروکسل برای اسپانیا برای دسترسی به چهارمین قسط از وجوه بازیابی پس از بیماری همه گیر اروپا است و محل مناقشه دولت ائتلافی بوده است زیرا به دنبال فرمولی است که درآمد را بدون جریمه بازنشستگان آینده افزایش دهد. . رهبر Podemos، وزیر Ione Belarra، این توافق را اوایل

کد خبر : 331501
تاریخ انتشار : جمعه 10 مارس 2023 - 17:36
دولت ائتلافی اسپانیا بر سر حقوق بازنشستگی به توافق می رسد و هزینه ها را به افراد پردرآمد منتقل می کند


این اصلاحات شرط کلیدی مورد نیاز بروکسل برای اسپانیا برای دسترسی به چهارمین قسط از وجوه بازیابی پس از بیماری همه گیر اروپا است و محل مناقشه دولت ائتلافی بوده است زیرا به دنبال فرمولی است که درآمد را بدون جریمه بازنشستگان آینده افزایش دهد. .

رهبر Podemos، وزیر Ione Belarra، این توافق را اوایل صبح اعلام کرد و گفت که دولت راهی برای افزایش درآمد بدون آسیب رساندن به بازنشستگان آینده پیدا کرده است.

یک منبع دولتی به رویترز گفت که مادرید بازخورد اولیه مثبتی از کمیسیون اروپا در مورد این پیشنهاد دریافت کرده است. سخنگوی کمیسیون اروپا گفت که به آنها اطلاع داده شده است اما نظر رسمی تا چند ماه اعلام نخواهد شد.

سایر کشورهای اروپایی نیز در حال تغییر سیستم بازنشستگی خود هستند. اعتراضات شدید و فرابخشی در هفته‌های اخیر در فرانسه به دلیل برنامه‌هایی برای کاهش مزایا یا افزایش سن بازنشستگی برای بازنشستگان به مدت دو سال به 64 سال به راه افتاده است.

اسپانیا در سال 2011 اصلاحات اساسی در بازنشستگی انجام داد، زمانی که سن بازنشستگی خود را به 67 سال افزایش داد، اما این اصلاحات برای جبران هزینه های بالای سیستم، که تحت فشار اقداماتی مانند افزایش بازنشستگی مطابق با میانگین تورم قرار گرفته، کافی نبود. از 8.5٪.

دولت قصد دارد به رغم مخالفت با پیشنهاد انجمن تجاری اصلی اسپانیا، مدیر عامل شرکت، ادامه دهد. این پیشنهاد روز جمعه با اتحادیه های اصلی کارگری و مدیرعامل مورد بحث قرار خواهد گرفت.

به اصطلاح “مالیات همبستگی” معافیت های مالیاتی از مشارکت های اجتماعی برای افراد پردرآمد را به طور موقت حذف می کند. اکثریت مالیات جدید توسط این کارفرمایان پرداخت خواهد شد.

دولت همچنین قصد دارد سهم اجتماعی که اخیراً معرفی شده است به نام «مکانیسم برابری بین نسلی» که برای ایجاد درآمد بیشتر طراحی شده است را از 0.6 درصد دو برابر کند. درآمدهای جمع آوری شده از این مکانیسم توسط دولت 2.8 میلیارد در سال 2023 برآورد شده است.

اگرچه دولت ائتلافی دارای اکثریت پارلمانی نیست، انتظار می‌رود که سایر احزاب چپ در صورت حمایت اتحادیه‌ها از اصلاحات حمایت کنند.

دولت باید اتحادیه‌ها را متقاعد کند که حداقل تعداد سال‌های مشارکت را از ۲۵ سال به ۲۹ سال افزایش دهند، که یکی از جنبه‌های کلیدی اصلاحات مورد نیاز برای تصویب بروکسل است. این کشور پیشنهاد می کند که این افزایش تا سال 2044 داوطلبانه شود.

(گزارش توسط Belén Carreño؛ نوشته توسط Charlie Devereux؛ ویرایش توسط Aislinn Laing و Angus MacSwan)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.