خزانه داری ایالات متحده، FDIC و فدرال رزرو همه سپرده ها را در SVB، بانک امضا در حرکتی بی سابقه تضمین خواهند کرد.

یک بیانیه مشترک تضمین کرد که تمام سپرده های مشتریان در بانک های مربوطه توسط دولت فدرال مورد احترام قرار خواهد گرفت. خزانه داری ایالات متحده، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) روز یکشنبه اعلام کردند که “اقدامات قاطعی” را برای تقویت اعتماد عمومی به سیستم بانکی ایالات متحده انجام خواهند داد. این

کد خبر : 332704
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مارس 2023 - 8:59
خزانه داری ایالات متحده، FDIC و فدرال رزرو همه سپرده ها را در SVB، بانک امضا در حرکتی بی سابقه تضمین خواهند کرد.یک بیانیه مشترک تضمین کرد که تمام سپرده های مشتریان در بانک های مربوطه توسط دولت فدرال مورد احترام قرار خواهد گرفت.

خزانه داری ایالات متحده، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) روز یکشنبه اعلام کردند که “اقدامات قاطعی” را برای تقویت اعتماد عمومی به سیستم بانکی ایالات متحده انجام خواهند داد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که FDIC و فدرال رزرو توصیه کردند بانک Silicon Valley و Signature Bank تحت استثناهای ریسک سیستمی قرار گیرند. این اقدام به FDIC اجازه می دهد تا بانک سیلیکون ولی مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا را به گونه ای حل کند که از پول سپرده گذاران “به طور کامل محافظت کند” و دسترسی آنها به اعتبار را تضمین کند. همین امر در مورد Signature Bank مستقر در نیویورک، نیویورک که امروز توسط مرجع چارتر ایالتی آن بسته شد، صدق می کند.

در بیانیه مشترک، جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری، جروم اچ پاول، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو، و مارتین جی. گرونبرگ، رئیس FDIC، گفتند: «این گام تضمین می کند که سیستم بانکی ایالات متحده به اجرای نقش حیاتی خود در حفاظت ادامه می دهد. سپرده گذاری و دسترسی خانوارها و مشاغل به اعتبار به گونه ای که باعث رشد اقتصادی قوی و پایدار شود.»

مدیریت ارشد هر دو بانک حذف شده است و از سهامداران و برخی از دارندگان بدهی بدون وثیقه حمایت نخواهند شد. با این حال، سپرده گذاران از 13 مارس به تمام پول خود دسترسی خواهند داشت و هیچ ضرری متوجه مالیات دهندگان نخواهد شد. هر گونه خسارتی که برای حمایت از سپرده گذاران بیمه نشده باشد، طبق قانون، با ارزیابی ویژه در بانک ها جبران خواهد شد.

هیئت فدرال رزرو همچنین روز یکشنبه اعلام کرد که بودجه بیشتری را در اختیار مؤسسات سپرده گذاری واجد شرایط قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که بانک ها توانایی برآورده کردن نیازهای تمام سپرده گذاران خود را دارند. در این بیانیه آمده است: «سیستم بانکی ایالات متحده انعطاف پذیر و بر پایه ای محکم باقی می ماند. این اصلاحات همراه با اقدامات امروز نشان دهنده تعهد ما به انجام اقدامات لازم برای اطمینان از ایمن ماندن پس‌انداز سپرده‌گذاران است.»

“اقدامات قاطع” برای حمایت از پس انداز سپرده گذاران یک حرکت خوشایند است. بلکه نمونه ای از چرایی ایجاد بیت کوین است. پیام “صدر اعظم در آستانه” که در بلوک پیدایش گنجانده شده است، اظهار نظر صریح ساتوشی ناکاموتو در مورد الهام آنها از این فناوری بود. ما اکنون شاهد تکرار جدیدی از این پیامد اجتناب‌ناپذیر سیستم‌های ارزهای فیات هستیم: و بنابراین شواهد جدیدی برای اینکه چرا بیت‌کوین وجود دارد.لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.