جمعیت انگلیس 2024 – موسسه حقوقی سام

مسئله رشد جمعیت انگلیس یکی از مهمترین چالش های مربوط به اقامت و زندگی در انگلستان است. چرا که با توجه به بیانیه های دفتر آمار ملی، این کشور به نظر می رسد رشد جمعیت در انگلستان در سال 2022 تا حدودی افزایش پیدا کرده که این موضوع باعث بروز مشکلاتی در انگلستان شده است.

کد خبر : 455952
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
جمعیت انگلیس 2024 – موسسه حقوقی سام


مسئله رشد جمعیت انگلیس یکی از مهمترین چالش های مربوط به اقامت و زندگی در انگلستان است. چرا که با توجه به بیانیه های دفتر آمار ملی، این کشور به نظر می رسد رشد جمعیت در انگلستان در سال 2022 تا حدودی افزایش پیدا کرده که این موضوع باعث بروز مشکلاتی در انگلستان شده است.

این در حالی است که در 23 نوامبر 2022، دفتر آمار ملی بریتانیا آمار جدیدی را در مورد جمعیت انگلستان و ولز و تعداد مهاجرین به این کشور منتشر کرده است. این آمارها نشان می دهد که در اواسط سال 2022، تعداد جمعیت انگلستان و ولز به 60.2 میلیون نفر رسیده است که نسبت به اواسط سال 2021 حدود  578000 نفر (1.0٪)  رشد داشته است. اما اینکه مشکل افزایش رشد جمعیت انگلیس به چه عواملی مرتبط می شود؟ وضعیت تعدات مهاجران در انگلستان چگونه بررسی می شود، مواردی است که ما سعی کرده ایم در این مقاله از سام ویزا آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

جمعیت کشور انگلیس در سال 2024 چقدر است؟

بر اساس آخرین داده های سازمان ملل متحد ، جمعیت فعلی بریتانیا ژانویه 2024، 67961439  نفر برآورد شده که نسبت به سال 2023 0.33 درصد افزایش داشته است . اما طبق همین آمار، جمعیت بریتانیا در سال 2023 در اواسط سال 67736802 نفر بوده است که به نظر می رسد رشد جمعیت در انگلستان همچنان ادامه دارد. بریتانیا معادل 0.84 درصد از کل جمعیت جهان را در خود جای داده که با این تعداد رتبه 21  را در بین سایر کشور ها از نظر جمعیتی دارد.

جمعیت شهرهای انگلستان

تراکم جمعیت در سال 2023 در انگلستان 280 نفر در هر کیلومتر مربع (725 نفر در هر مایل مربع ) است که در زمینی به مساحت 241930 کیلومتر مربع (93410 مایل مربع) محاسبه شده است. میانگین سنی افراد در بریتانیا 40.1 سال است. اما تعداد جمعت در شهرهای مختلف انگلیس تا حدودی ممکن است با هم متفاوت باشد.

تعداد جمعیت لندن 7,556,900
تعداد جمعیت منچستر 395,515
تعداد جمعیت بیرمنگام 984,333
تعداد جمعیت لیدز 455,123
آمار جمعیت ناتینگهام 729,977
جمعیت لیورپول 864,122

جمعیت مهاجران به انگلستان

بررسی ها نشان می دهد که از سال منتهی به ژوئن 2021، جمعیت مهاجران به انگلستان، حدود 14.5 درصد از جمعیت بریتانیا یا 9.6 میلیون نفر را تشکیل می دهند. مهاجران به انگلستان بیشتر در سنین 26 تا 64 سال قرار دارند. تعداد کمی از این افراد را کودکان یا افراد در سن بازنشستگی تشکیل می دهند. لندن با دارا بودن 37 درصد از مهاجران بیشترین تعداد مهاجر را در میان تمام مناطق بریتانیا دارند.

حدود نیمی از مهاجران غیر اتحادیه اروپا در سال منتهی به ژوئن 2021 دلایل مهاجرت به انگلیس را مسائل خانوادگی مطرح کرده اند. در حالی که شایع ترین دلیل مهاجرت در بین مهاجران اتحادیه اروپا موضوع کار و اشتغال زایی در این کشور است.

جمعیت ایرانیان مقیم انگلیس چقدر است؟

دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در گزارش سال ۱۳۹۹ اعلام کرده است در مجموع چهار میلیون و ۳۷ هزار و ۲۵۸ ایرانی در خارج از این کشور اقامت دارند. ضمن اینکه یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۵۵۲ نفر(معادل ۲۹ درصد) اقامت  کشورهای اروپایی را گرفته اند. اما آمار جدیدی در مورد جمعیت ایرانیان مقیم انگلستان وجود ندارد. برخی بررسی های این تعداد را حدود 400 هزار نفر در بریتانیا تخمین می زنند.

ایرانیان بیشتر در کدوم شهرها ساکن هستند؟

اکثر ایرانیان مقیم در انگستان، شهر های مختلفی را برای اقامت و سکونت خود انتخاب کرده اند که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

لندن: مهاجرت ایرانیان به لندن بیشتر به مزایای زندگی در لندن و موقعیت های شغلی، تحصیلی و اقتصادی آن مربوط می شود. ضمن اینکه زندگی در لندن به عنوان پایتخت انگلستان زیبایی و مزیت های خودش را دارد.

منچستر: زندکی مهاجران ایرانی در منچستر با دارا بودن امکانات تفریحی و رفاهی تا حدودی راحت تر بوده و برخی از ایرانیان برای اقامت به انگلستان، این شهر را انتخاب می کنند.

بیرمنگام: یکی دیگر از شهرهای مهم در بین ایرانیان برای مهاجرت به انگلیس، بیرمنگام است. این شهر با دارا بودن امکانات و زیبایی های خاص خود توانسته جایگاه ویژه ای را در بین ایرانیان مقیم انگلستان کسب کند.

اگر چه ایرانیان برای اقامت و سکونت در انگلستان، می توانند شهرهای زیادی را انتخاب کنند، اما برای افراد مختلف شرایط اقامت در انگلستان ممکن است تا حدودی متفاوت باشد. از این رو، برای کلیه افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند توصیه می شود، قبل از هر گونه اقدام و تصمیم گیری خود از طریق تماس با سام ویزا، اطلاعات بیشتری را در مورد شهر مقصد خود کسب کنند.

جمع بندی

مهاجرت به انگلستان به خصوص شهرهای مدرن و پیشرفته آن در حال افزایش است و اکثر مهاجران یکی از شهرهای انگلیس را برای مقصد اقامت خود انتخاب می کنند. به نظر می رسد که ایجاد فرصت های شغلی و مسائل کاری در شهرهای انگلستان یکی از علل اصلی جذب مهاجرین به این کشور است. از طرفی هم، انگلستان شرایط و ضوابط سختی را برای دریافت اقامت تعیین کرده است. چرا که افزایش رشد جمعیت در این کشور نگران کننده شده و انگلیس به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از رشد جمعیت است که یکی از آنها می تواند همین قوانین سخت مهاجرت و اقامت در انگلیس باشد.

این در حالی است که اکثر ایرانیان، هنوز هم به دنبال دریافت ویزای انگلستان هستند و حاضرند برای اقامت در انگلیس هر روشی را امتحان کنند. اما طبق توصیه کارشناسان سام ویزا بهتر است قبل از هر اقدامی، شرایط و مراحل دریافت ویزای بریتانیا را از مراکز معتبر و قانونی پیگیری کنید. خطوط ارتباطی این کارشناسان برای پاسخگویی به شما دوست عزیز همیشه فعال است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

  • پر جمعیت ترین شهر انگلیس کجاست؟

لندن و بیرمنگام به ترتیب پرجمعیت ترین شهرهای انگلستان شناخته می شوند که با دارا بودن بیشترین امکانات و مراکز های آموزشی، تعداد بیشتری از مهاجران را جذب خودشان کرده اند.

  • آیا تعداد ایرانیان مقیم در انگلیس در حال افزایش یا کاهش است؟

باتوجه به پیشرفت های شغلی و آموزشی در شهرهای مدرن انگلیس، به نظر می رسد میزان مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی و شهرهای انگلستان در حال افزایش است.

به مقاله امتیاز دهیدلینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.