تنظیم‌کننده‌های Column-Crypto ممکن است 10 درصد قرار گرفتن در معرض خانوار را به عنوان واترمارک بالا ببینند: مایک دولان

تاکنون در سال جاری، ارزهای رمزنگاری پیشرو مانند بیت‌کوین و اتر 40 تا 50 درصد کاهش یافته‌اند و زلزله‌ای در دنیای موازی «استیبل کوین» از توکن‌های ظاهراً تثبیت شده رخ داده است که به‌عنوان پیوندهایی از امور مالی عادی به منطقه گرگ و میش کریپتو عمل می‌کنند. ، یا “غیرمتمرکز”، مالی. یک سال معمولی دیگر

کد خبر : 211063
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 می 2022 - 15:22
تنظیم‌کننده‌های Column-Crypto ممکن است 10 درصد قرار گرفتن در معرض خانوار را به عنوان واترمارک بالا ببینند: مایک دولان


تاکنون در سال جاری، ارزهای رمزنگاری پیشرو مانند بیت‌کوین و اتر 40 تا 50 درصد کاهش یافته‌اند و زلزله‌ای در دنیای موازی «استیبل کوین» از توکن‌های ظاهراً تثبیت شده رخ داده است که به‌عنوان پیوندهایی از امور مالی عادی به منطقه گرگ و میش کریپتو عمل می‌کنند. ، یا “غیرمتمرکز”، مالی.

یک سال معمولی دیگر در مناطق مالی پایین؟ برخی ممکن است بگویند.

اما آخرین تحولات، عصب دیگری را در میان دولت‌ها و بانک‌های مرکزی ایجاد کرد که می‌ترسند اجازه داده‌اند این اکوسیستم بدون نظارت مناسب یا شفافیت کافی از کنترل خارج شود تا به سطوحی فراتر از آن‌ها کنترل یا تقویت شود.

روسای مالی G7 در اواخر هفته گذشته در آلمان به آشفتگی ارزهای دیجیتال اشاره کردند و از هیئت ثبات مالی خود خواستند “توسعه سریع و اجرای مقررات منسجم و جامع را پیش ببرد.”

رئیس بانک مرکزی فرانسه، فرانسوا ویلروی دو گالهو، این هفته پیام را تقویت کرد و در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، در مورد حمایت ضعیف از سرمایه گذاری و همچنین خطرات پولشویی هشدار داد.

ویلروی گفت: “اکنون این یک سوال اضطراری است… من قویا امیدوارم که امسال این مقررات را در اروپا داشته باشیم.”

در حالی که در مقایسه با سهام، اوراق قرضه یا املاک و مستغلات هنوز نسبتاً کوچک است، دو نظرسنجی منتشر شده در این هفته از سوی فدرال رزرو ایالات متحده و بانک مرکزی اروپا نشان می دهد که حداقل 10 درصد از کل خانوارها در هر دو منطقه در سال 2021 به عنوان سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال مشغول بوده اند.

گزارش سالانه فدرال رزرو “بررسی اقتصاد خانوارها و تصمیم گیری” در اواخر سال گذشته از 11000 بزرگسال نظرسنجی کرد و تصویری نسبی از سلامتی بی ادبانه برای امور مالی مصرف کننده به طور کلی ترسیم کرد – اگرچه قبل از شروع یکی از بدترین سال ها در بیش از 20 سال گذشته بود.

این نظرسنجی که برای اولین بار در مورد ارز دیجیتال پرسیده شد، نشان داد که 12 درصد از بزرگسالان در 12 ماه گذشته از ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری استفاده کرده یا از آن استفاده کرده اند. کمتر از 3٪ دلیلی برای استفاده از آن برای اهداف پرداخت یا حواله داشتند.

در حالی که این ممکن است در برابر تخمین‌ها مبنی بر اینکه بیش از 50 درصد از خانوارهای ایالات متحده سهام برای پس‌انداز یا بازنشستگی دارند کمرنگ است، احتمالاً سهم بزرگی برای دولت‌هایی است که این توکن‌ها را کم مصرف یا ارزش بلندمدت می‌دانند و از سوزاندن کوسه‌های مالی نگران هستند. پس انداز های بی تجربه

و اگر، همانطور که برخی تخمین می‌زنند، اکثریت کسانی که توکن‌ها را در دست دارند در سال گذشته وارد شده‌اند و در سطوحی بیش از 30000 دلار یا کمتر در زیر آب باشند، ممکن است محدودیت آسیب اولین وظیفه نگهبانان و دولت‌ها باشد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، این هفته گفت که بیت کوین و صدها توکن کمتر شناخته شده دیگر اساساً «هیچ ارزشی ندارند».

گرافیک: نمودار استفاده از کریپتو از نظرسنجی خانواده بانک مرکزی اروپا – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/dwpkrnkexvm/One.PNG

نمودار: نمودار ارزهای دیجیتال از نظرسنجی خانواده فدرال رزرو – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/egvbkwjaxpq/Two.PNG

b9febc7a-0299-4725-8764-77a8af66f78e1
cd5d8873-a53f-4833-bd8c-867bdb89c9f52

بی ارزش؟

و برای کسانی که فکر می‌کنند همه چیز برای افراد ثروتمندی که می‌توانند از دست دادن برخی سرمایه‌های حاشیه‌ای در یک پف دود صرف کنند، سرگرمی با اکتان بالا است، جزئیات نگران‌کننده دیگری در نظرسنجی فدرال رزرو وجود داشت. در حالی که تقریبا نیمی از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال درآمد سالانه 100000 دلار یا بیشتر داشتند، تقریبا یک سوم کمتر از 50000 دلار درآمد داشتند.

در همین حال، نظرسنجی انتظارات مصرف‌کننده بانک مرکزی اروپا، با یافته‌های فدرال رزرو مطابقت داشت و نشان داد که 10 درصد از خانواده‌های منطقه یورو اکنون دارای توکن‌های رمزنگاری به یک شکل یا شکل هستند.

بسیار شبیه تخمین فدرال رزرو، منحنی U شکل در پنجک های درآمد و سواد مالی سرمایه گذاران را نشان داد – که در خانواده های ثروتمندتر و با تحصیلات عالی که احتمالاً می توانستند هزینه را از دست بدهند، متمرکز شده بود، اما همچنین در خانواده های کم درآمد با نمرات کم سواد مالی

به نظر می‌رسد گروه‌های با درآمد متوسط ​​به همه چیز بدبین شده‌اند.

پس سوال این است که آیا – دقیقاً مانند بازاریابی سهام یا وجوه اوراق قرضه بسیار سوداگرانه و پر نوسان برای سرمایه گذاران خرد – رگولاتورها باید در نهایت خواستار بازنگری قوانین بازاریابی، تبلیغات تأیید شده توسط افراد مشهور یا دسترسی آسان به این توکن ها در برنامه های بانکداری فین تک یا پورتال های تجاری شوند. .

و ممکن است اکنون زمان اقدام باشد در حالی که پیامدهای بالقوه اقتصاد کلان هنوز محدود است و قبل از اینکه کریپتو نیز به “بیش از حد بزرگ برای شکست” تبدیل شود.

گلدمن ساکس تخمین می زند که بازار جهانی کریپتو از اواخر سال گذشته حدود یک تریلیون دلار کاهش یافته و به 1.3 تریلیون دلار رسیده است و خانواده های آمریکایی در معرض یک سوم این ضربه قرار گرفته اند.

با مقایسه این کاهش با کل دارایی خالص خانوارهای ایالات متحده به مبلغ 150 تریلیون دلار، فشار کمی بر اقتصاد گسترده‌تر مشاهده شد و احساس کرد که کاهش 20 درصدی سهام در همان زمان تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت.

اما برای ماریون لبور، تحلیلگر دویچه بانک، بازی از قبل شروع شده است. مهار زیاده‌روی‌های سوداگرانه برخی از سکه‌های حاشیه‌ای‌تر احتمالاً جذابیت بسیاری از افراد را برای حضور در آنجا از بین می‌برد و برای آن دسته از توکن‌هایی که تهدیدی برای رقابت با ارزهای موجود هستند، چکش سخت‌تر خواهد آمد.

او نوشت: «بسیاری از مثال‌های تاریخی قدرت نهادهای نظارتی را برای حفظ ثبات مالی نشان می‌دهند. “قانون گذاری زودتر از موعد مقرر می شود.”

گرافیک: بیت کوین، اتر در مقابل S&P500 – https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/lgpdwejnbvo/Three.PNG

bada928d-b29d-4ff7-a2d9-a7dd2b9037d13

ستون های مرتبط:

COLUMN-سرمایه‌گذاران «مامان و پاپ» در زمینه فناوری و بحران ارزهای دیجیتال، سرگردان شدند

اخطارهای COLUMN-Crypto در مورد رکود ساب پرایم ایالات متحده، 2008، و همه چیزهای دیگر

(نویسنده سردبیر ارشد امور مالی و بازار در رویترز نیوز است. هر دیدگاهی که در اینجا بیان شود متعلق به خودش است.)

(توسط مایک دولان، [email protected] توییتر: @reutersMikeD)لینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

طراح مد و لباس ثبت آدرس شغلی در گوگل مپ مهاجرت سفارش موشن گرافیک دوره گلخانه