تفاوتهای اصلی و نحوه تجارت آنها

معامله گران اغلب فارکس را با سهام مقایسه می کنند تا تعیین کنند کدام بازار برای معامله بهتر است. علیرغم ارتباط متقابل ، بازار فارکس و بورس بسیار متفاوت هستند. بازار فارکس دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر بازارها متمایز می کند و در نظر بسیاری از آنها جذابیت

کد خبر : 102026
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 سپتامبر 2021 - 6:00
تفاوتهای اصلی و نحوه تجارت آنها


معامله گران اغلب فارکس را با سهام مقایسه می کنند تا تعیین کنند کدام بازار برای معامله بهتر است. علیرغم ارتباط متقابل ، بازار فارکس و بورس بسیار متفاوت هستند. بازار فارکس دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر بازارها متمایز می کند و در نظر بسیاری از آنها جذابیت بیشتری برای تجارت دارد.

هنگام انتخاب معاملات فارکس یا سهام ، اغلب به دانستن مربوط می شود که سبک معاملاتی مناسب شماستبهاما دانستن تفاوت ها و شباهت های بین بازار سهام و فارکس همچنین معامله گران را قادر می سازد تا بر اساس عواملی مانند شرایط بازار ، نقدینگی و حجم تصمیمات تجاری آگاهانه بگیرند.

5 تفاوت عمده بین فارکس و سهام

جدول زیر چند تفاوت کلیدی بین بازار فارکس و بازار سهام را خلاصه می کند:

بازار فارکس

بازار سهام

حجم زیاد- حدود 5 تریلیون دلار در روز

حجم کمتر – تقریباً 200 میلیارد دلار در روز

بسیار مایع

مایع کمتر

بازارهای 24 ساعته

بازارهای 8 ساعته

حداقل یا بدون کمیسیون

کمیسیون ها

تمرکز باریک

تمرکز گسترده

بیایید نگاه عمیق تری به نحوه دقیق مقایسه بازار فارکس با سهام (سهام) داشته باشیم.

1) حجم

یکی از بزرگترین تفاوت بین فارکس و سهام ، محض است اندازه بازار فارکسبه برآورد می شود که فارکس روزانه حدود 5 تریلیون دلار معامله می کند که بیشتر معاملات بر روی چند جفت اصلی مانند آن متمرکز شده است یورو/دلار آمریکا، USD/JPY، پوند/دلار آمریکا و AUD/USD. حجم بازار فارکس حجم دلار کل بازارهای سهام جهان را که به طور متوسط ​​تقریباً 200 میلیارد دلار در روز است ، کمتر می کند.

داشتن حجم معاملات بسیار زیاد می تواند مزایای زیادی را برای معامله گران به همراه داشته باشد. حجم بالا به این معنی است که معامله گران معمولاً می توانند سفارشات خود را با سهولت بیشتر و نزدیک به قیمت های مورد نظر خود اجرا کنند. در حالی که همه بازارها مستعد شکاف هستند ، وجود نقدینگی بیشتر در هر نقطه قیمت گذاری ، معامله گران را برای ورود و خروج از بازار بهتر تجهیز می کند.

2) نقدینگی

بازاری که حجم بالایی از آن معامله می شود به طور کلی نقدشوندگی بالایی دارد. نقدینگی منجر به تنگ شدن می شود گسترش می یابد و کاهش هزینه های معامله جفت های اصلی فارکس در مقایسه با سهام معمولاً دارای اسپرد و هزینه معاملات بسیار پایینی هستند و این یکی از مزایای عمده معاملات بازار فارکس در مقابل معاملات بازار سهام است. بیشتر بخوانید در تفاوت نقدینگی بین فارکس و بازار سهامبه

3) بازارهای 24 ساعته

فارکس یک بازار فرابورس است به این معنی که در یک صرافی سنتی معامله نمی شود. تجارت از طریق بازار بین بانکی تسهیل می شود. این بدان معناست که معاملات می تواند در سراسر جهان در طول ساعات کاری و جلسات تجاری در سراسر جهان انجام شود. بنابراین ، معامله گر فارکس به صورت مجازی به معاملات دسترسی دارد 24 ساعت در روز ، 5 روز در هفتهبه از سوی دیگر ، شاخص های عمده سهام در زمان های مختلف معامله می شوند و متغیرهای متفاوتی تحت تأثیر قرار می گیرند. بازدید از صفحه شاخص های اصلی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاملات این بازارها-از جمله اطلاعات مربوط به ساعت معاملات.

4) حداقل یا بدون کمیسیون

اکثر کارگزاران فارکس بدون کمیسیون هزینه ای دریافت می کنند ، در عوض حاشیه خود را در سود می گیرند انتشار دادن – که تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش است. هنگام معامله سهام (سهام) یا قرارداد آتی یا شاخص عمده ای مانند S&P 500، اغلب معامله گران باید اسپرد را به همراه کمیسیون به یک کارگزار بپردازند.

اسپردهای فارکس در مقایسه با هزینه های معاملات سایر قراردادها کاملاً شفاف هستند. در زیر می بینید که نرخ EUR/USD در داخل نرخ های اجرایی قابل اجرا مشخص شده است. از اسپرد می توان برای محاسبه هزینه اندازه موقعیت شما قبل از اجرا استفاده کرد.

بلیط معامله هزینه گسترش جفت ارز فارکس ، EURUSD را نشان می دهد

5) تمرکز باریک در مقابل تمرکز گسترده

معامله گران می توانند روی هشت ارز اصلی تمرکز کنند ، در حالی که در بازار سهام هزاران مورد وجود دارد. با توجه به تمرکز تنها هشت اقتصاد و از آنجا که فارکس به صورت جفت معامله می شود ، معامله گران به دنبال روندهای متفاوت و همگرا بین ارزها هستند تا با یک جفت فارکس در معامله مطابقت داشته باشد. نظارت بر هشت ارز آسانتر از هزاران سهام است.

متغیرهایی که بر ارزهای اصلی تأثیر می گذارند به راحتی می توان با استفاده از an نظارت کرد تقویم اقتصادیبه

آیا باید فارکس معامله کنید یا سهام؟

این که آیا شما تجارت فارکس یا سهام را انتخاب می کنید بستگی زیادی به اهداف و سبک معاملاتی ترجیحی شما دارد.

جدول زیر انواع مختلفی از سبک های معاملاتی را نشان می دهد ، از جمله مزایا و معایب هر کدام هنگام معامله فارکس و سهام.

نوع معامله گر

تعریف

مزایای

معایب

فارکس در مقابل سهام

کوتاه مدت (جوش زدن)

یک شیوه معاملاتی که در آن معامله گر به دنبال باز و بسته شدن معاملات در عرض چند دقیقه با استفاده از تغییرات قیمت کوچک است.

معامله گران می توانند بیشتر بر نوسانات تمرکز کنند و کمتر بر متغیرهای اساسی که حرکت می کنند تمرکز کنند بازار.

در نتیجه ایجاد معاملات بیشتر ، معامله گران مبتدی اگر استراتژی آنها دقیق تنظیم نشده باشد ممکن است پول بیشتری از دست بدهند.

مناسب برای معاملات فارکس به دلیل هزینه های ارزان انجام موقعیت ها. برخی مبادلات برای انجام معاملات به موجودی حساب سرمایه زیادی نیاز دارند. اکثر کارگزاران فارکس فقط از شما می خواهند سرمایه کافی برای حفظ الزامات حاشیه را داشته باشید.

میان مدت

یک شیوه معاملاتی که در آن معامله گر به نظر می رسد که برای یک یا چند روز موقعیت های خود را حفظ کند ، جایی که معاملات اغلب به دلایل فنی آغاز می شود.

سرمایه کمتر در مقایسه با سبک های دیگر ، زیرا یک معامله گر به دنبال حرکتهای بزرگتر است.

معاملات باید همراه با تجزیه و تحلیل باشد که ممکن است زمان بر باشد.

مناسب برای معاملات فارکس و سهام.

بلند مدت

یک شیوه معاملاتی که در آن معامله گر به نظر می رسد ماهها یا سالها موقعیت داشته باشد ، اغلب تصمیمات را بر اساس عوامل اساسی بلندمدت تنظیم می کند.

معامله گران مجبور نیستند زمان زیادی را صرف تجزیه و تحلیل کنند.

سرمایه های مورد نیاز برای پوشش حرکات ناپایدار.

بیشتر برای معاملات سهام مناسب است زیرا بازار فارکس بیشتر از جهت سهام متفاوت است.

اگر در تجارت فارکس تازه کار هستید ، ما را به صورت رایگان بارگیری کنید فارکس برای مبتدیانs راهنمابه ما همچنین رایگان ارائه دهید پیش بینی سهام به سهام پشتیبانی تجارت در بازار

س FAالات متداول فارکس در برابر سایر بازارها

چگونه می توانم از معاملات فارکس به معاملات سهام منتقل شوم؟

برای حرکت از بازار فارکس به معاملات سهام ، باید تفاوت های اساسی بین فارکس و سهام را درک کنید. وقتی آن را بجوشانید ، حرکات فارکس ناشی از نرخ بهره و حرکات پیش بینی شده آنها سهام بستگی به درآمد ، پیش بینی ترازنامه و اقتصادهایی که در آن فعالیت می کنند ، دارد. درباره نحوه انجام این کار بیشتر بدانید انتقال از بازار فارکس به معاملات سهام

آیا بین تجارت فارکس و کالاها تفاوت وجود دارد؟

فارکس و کالا از نظر مقررات ، اهرم و محدودیت های مبادله متفاوت هستند. بازارهای فارکس بسیار کمتر از آن تنظیم می شوند کالاها بازارها در حالی که بازارهای کالاها به شدت تنظیم می شوند. از نظر اهرم ، در بازار فارکس و کالاها وجود دارد ، اما در بازار فارکس به دلیل نقدینگی بیشتر و نوسان کمتر محبوبیت بیشتری دارد (اهرم می تواند ضرر و زیان را تقویت کند).

همچنین ، مانند سهام ، کالاها در بورس معامله می شوند. بورس های کالا برای نوسانات قیمت کالاها سقف و کف تعیین می کنند و در صورت وارد شدن این محدودیت ها ، معاملات ممکن است بسته به محصول مورد معامله برای مدت معینی متوقف شود. بازار فارکس و بورس محدودیتی ندارند که بتواند از وقوع معاملات جلوگیری کند.

با ارزهای فعلی ، کالاها و شاخص های موجود در بازار ما به روز باشید صفحه نرخ های برتربه همچنین ، پیش بینی های معاملاتی متخصص ما را در مورد ببینید سهام، ارزهای اصلی دلار آمریکا و یورو، یا راهنمای ما را در ویژگی های معامله گران موفق برای بینش در مورد اشتباه اصلی معامله گران.

لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.