بیمه شدن ۱۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی در صورت تامین اعتبار

ایسنا/زنجان معاون صنایع‌دستی و هنرهای صنایع وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، گفت: ۱۰ هزار هنرمند واجد شرایط در صورت تامین اعتبار سازمان برنامه و بودجه، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. مریم جلالی شامگاه دیروز (۱۰ مهرماه) در حاشیه شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی کشور در نشست خبری با خبرنگاران با

کد خبر : 410350
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱
بیمه شدن ۱۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی در صورت تامین اعتبارایسنا/زنجان معاون صنایع‌دستی و هنرهای صنایع وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، گفت: ۱۰ هزار هنرمند واجد شرایط در صورت تامین اعتبار سازمان برنامه و بودجه، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

مریم جلالی شامگاه دیروز (۱۰ مهرماه) در حاشیه شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی کشور در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه بیمه یک مطالبه عمومی بوده و با توجه به شرایط ناترازی صندوق‌های بیمه‌ای قصوری دراین بخش به‌وجود آمد، اظهار کرد: سناریوهای مختلفی برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی از قبیل ایجاد صندوق‌های حمایتی و بیمه‌های تکمیلی، بیمه‌های سلامت و عشایری هم مدنظر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: موضوع صنایع‌دستی در دولت سیزدهم به یک دغدغه تبدیل شده و در برنامه هفتم توسعه به صنایع‌دستی توجه شده است. همچنین در برنامه هفتم توسعه به زیست‌بومی صنایع‌دستی توجه شده تا بتوان زنجیره ارزش آن را به پیش برد و صادرات نیز به نحو مناسبی انجام گیرد.

جلالی در ادامه به ثبت  ۳۸ مهر اصالت ایران در شورای جهانی بین‌المللی طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: استان زنجان نیز چندین طرح داشت. باید پذیرفت که جهانی شدن اتصال به توسعه، اشتغال، درآمد ناخالص ملی را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تجلی بخش‌های قتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، افزود: ۱۸۰ هنرمند از اقصی نقاط کشور در نمایشگاه صنایع‌دستی زنجان حضور دارند که این امر از ابعاد گوناگون آثار مثبتی به دنبال دارد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای صنایع وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه زنجان را می‌توان به دلیل همگرایی به عنوان یک نگاه جهانی معرفی کرد، یادآورشد: طبق اقدامات انجام گرفته خواهر خواندگی بین زنجان و یک از شهرهای جهانی در شورای جهانی صنایع‌دستی اعلام خواهد شد.

انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.