بیانیه مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا در 17 سپتامبر 2021

بیانیه در 17 سپتامبر 2021 ، دکتر ترزا تام ، مدیر بهداشت عمومی کانادا ، بیانیه زیر را در مورد COVID-19 منتشر کرد. 17 سپتامبر 2021 | اتاوا ، ON | آژانس بهداشت عمومی کانادا همه گیری COVID-19 همچنان استرس و اضطراب را برای بسیاری از کانادایی ها ایجاد می کند ، به ویژه کسانی

کد خبر : 107264
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 سپتامبر 2021 - 18:17
بیانیه مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا در 17 سپتامبر 2021


بیانیه

17 سپتامبر 2021 | اتاوا ، ON | آژانس بهداشت عمومی کانادا

همه گیری COVID-19 همچنان استرس و اضطراب را برای بسیاری از کانادایی ها ایجاد می کند ، به ویژه کسانی که به شبکه های پشتیبانی معمولی خود دسترسی ندارند. از طریق پورتال آنلاین Wellness Together Canada ، افراد در هر سنی در سراسر کشور می توانند از سلامت روان فوری ، محرمانه و محرمانه و استفاده از مواد به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته استفاده کنند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) همچنان بر شاخص های اپیدمیولوژیک COVID-19 نظارت می کند تا به سرعت مسائل مربوط به نگرانی را شناسایی ، درک و ارتباط دهد. در زیر خلاصه ای از آخرین شماره ها و روندهای ملی آمده است.

از زمان شروع همه گیری ، 1،564،090 مورد COVID-19 و 27،325 مورد مرگ در کانادا گزارش شده است. این اعداد تجمعی در مورد بار کلی بیماری کووید -19 تا به امروز به ما می گوید ، در حالی که تعداد موارد فعال ، در حال حاضر 43،146 و میانگین متحرک 7 روزه ، نشان دهنده فعالیت و روند شدت بیماری فعلی است.

آخرین میانگین ملی 7 روزه از 4،375 مورد جدید گزارش شده روزانه (10-16 سپتامبر) نسبت به هفته قبل 16 درصد افزایش یافته است. پس از هفته ها افزایش تعداد موارد ، روند شدت ملی نیز در حال افزایش است ، که در درجه اول افراد واکسینه نشده را شامل می شود. آخرین داده های استانی و سرزمینی نشان می دهد که به طور متوسط ​​روزانه 1،997 نفر مبتلا به COVID-19 در آخرین دوره 7 روزه (10-16 سپتامبر) در بیمارستان های کانادا تحت درمان قرار می گیرند که 23 درصد بیشتر از هفته گذشته است. این شامل به طور متوسط ​​673 نفر است که در بخش های مراقبت ویژه (ICU) تحت درمان بودند ، 22 درصد بیشتر از هفته گذشته و به طور متوسط ​​25 مورد مرگ روزانه گزارش شد (10-16 سپتامبر).

در طول موج چهارم همه گیری COVID-19 در کانادا ، عفونت ها و پیامدهای شدید چندین ویژگی کلیدی دارند:

 • در سطح ملی ، Delta Variant of نگرانی (VOC) که بیشتر موارد گزارش شده اخیر را شامل می شود ، با افزایش شدت همراه است و ممکن است اثربخشی واکسن ها را کاهش دهد.
 • بیشتر موارد گزارش شده ، بستری شدن و مرگ در میان افراد واکسینه نشده اتفاق می افتد
 • گسترش ویروس در مناطقی با پوشش واکسیناسیون کم ، یک خطر مداوم برای ظهور و جایگزینی VOC های جدید است ، از جمله خطر VOC با توانایی فرار از محافظت از واکسن.

صرف نظر از اینکه کدام نوع SARS-CoV-2 در منطقه ای غالب است ، ما می دانیم که واکسیناسیون ، همراه با اقدامات بهداشت عمومی و اقدامات فردی ، برای کاهش شیوع بیماری و پیامدهای شدید به کار خود ادامه می دهد. به طور خاص ، شواهد نشان می دهد که یک سری کامل دوز واکسن COVID-19 تأیید شده توسط Health-Canada محافظت قابل توجهی را ارائه می دهد. براساس آخرین داده های 12 استان و سرزمین برای افراد واجد شرایط ، 12 سال یا بیشتر:

 • از 14 دسامبر 2020 تا 28 آگوست 2021 ، 0.08 افرادی که کاملاً واکسینه شده اند آلوده شدند ، اکثر موارد اخیر و بستری شدن در افراد واکسینه نشده یا تا حدی واکسینه شده است.
 • در هفته های اخیر (1 تا 28 اوت 2021):
  • متوسط ​​نرخ هفتگی موارد جدید COVID-19 در افراد واکسینه نشده بود 11 چندین برابر بیشتر از کل واکسینه شده است.
  • متوسط ​​نرخ هفتگی موارد بستری در افراد واکسینه نشده بود 39 چندین برابر بیشتر از افرادی که کاملاً واکسینه شده اند.

تا 16 سپتامبر 2021 ، استانها و سرزمینها بیش از 54 میلیون دوز واکسن COVID-19 را تزریق کرده اند ، با آخرین داده های استانی و سرزمینی که نشان می دهد بیش از 85 of از افراد 12 سال به بالا حداقل یک دوز کووید دریافت کرده اند. 19 واکسن و بیش از 79 درصد در حال حاضر کاملاً واکسینه شده اند. داده های پوشش واکسن مربوط به سن ، از 11 سپتامبر ، نشان می دهد که از 77 تا 97 درصد از افراد در گروه های سنی واجد شرایط حداقل یک دوز دریافت کرده اند و از 66 تا 94 درصد به طور کامل واکسینه شده اند. با نزدیک شدن به پاییز ، پوشش این آخرین مرحله برای رسیدن به پوشش بسیار بالای واکسن در تمام گروه های سنی واجد شرایط ، به ویژه گروه های سنی 18 تا 39 سال ، می تواند برای کاهش تاثیر موج دلتا محرک بسیار مهم باشد. ما باید تلاش کنیم تا هرچه بیشتر افراد واجد شرایط به طور کامل واکسینه شوند تا از خود و دیگران محافظت کنیم ، از جمله کسانی که ممکن است واکنش ایمنی قوی نداشته باشند یا نمی توانند واکسینه شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسیناسیون در منطقه خود ، با مقامات بهداشت عمومی محلی خود ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا سایر منابع معتبر و معتبر ، مانند Canada.ca و Immunize.ca تماس بگیرید. Canada.ca طیف گسترده ای از اطلاعات و منابع COVID-19 را برای کمک به کانادایی ها در درک مزایای واکسیناسیون در برابر COVID-19 و یافتن راهنمایی در مورد زندگی پس از واکسیناسیون ارائه می دهد.

در حالی که COVID-19 هنوز در کانادا و در سطح بین المللی در حال گردش است ، شیوه های اصلی بهداشت عمومی همچنان مهم است: در خانه بمانید/در صورت بروز علائم خود را منزوی کنید. از خطرات مربوط به تنظیمات مختلف آگاه باشید. توصیه های بهداشت عمومی محلی را دنبال کنید و شیوه های محافظتی فردی را حفظ کنید. به طور خاص ، فاصله فیزیکی و استفاده صحیح از ماسک صورت مناسب و ساخته شده ، لایه های بیشتری از حفاظت را ارائه می دهد که خطر شما را در همه موارد کاهش می دهد. به کانادایی ها توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری خارج از کانادا اجتناب کنند. اگر باید سفر کنید ، از الزامات سفر به سایر کشورها و بازگشت به کانادا مطلع باشید.

کانادایی ها همچنین می توانند با اشتراک گذاری فراتر بروند معتبر اطلاعات در مورد خطرات COVID-19 و اقدامات پیشگیرانه و اقدامات برای کاهش COVID-19 در جوامع. برای دسترسی بیشتر به اطلاعات و منابع COVID-19 درباره راههای کاهش خطرات و محافظت از خود و دیگران ، از جمله اطلاعات مربوط به واکسیناسیون COVID-19 ، پیشینه من را بخوانید.

مخاطب

روابط رسانه ای
آژانس بهداشت عمومی کانادا
613-957-2983
[email protected]

بهلینک منبع : هوشمند نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.