بیانیه رئیس بهداشت عمومی کانادا در 7 ژانویه 2022

بیانیه در 7 ژانویه 2022، دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا، بیانیه زیر را در مورد COVID-19 صادر کرد. 7 ژانویه 2022 | اتاوا، ON | آژانس بهداشت عمومی کانادا همه‌گیری COVID-19 همچنان برای بسیاری از کانادایی‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که دسترسی آماده به شبکه‌های پشتیبانی منظم خود ندارند، استرس و اضطراب ایجاد می‌کند.

کد خبر : 152715
تاریخ انتشار : شنبه 8 ژانویه 2022 - 1:50
بیانیه رئیس بهداشت عمومی کانادا در 7 ژانویه 2022


بیانیه

7 ژانویه 2022 | اتاوا، ON | آژانس بهداشت عمومی کانادا

همه‌گیری COVID-19 همچنان برای بسیاری از کانادایی‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که دسترسی آماده به شبکه‌های پشتیبانی منظم خود ندارند، استرس و اضطراب ایجاد می‌کند. از طریق پورتال آنلاین Wellness Together Canada، افراد در هر سنی در سراسر کشور می توانند به پشتیبانی فوری، رایگان و محرمانه سلامت روان و مصرف مواد در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته دسترسی داشته باشند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) به نظارت بر شاخص‌های اپیدمیولوژیک COVID-19 برای شناسایی سریع، درک و برقراری ارتباط موضوعات نگران‌کننده در حال ظهور ادامه می‌دهد. در زیر خلاصه ای از آخرین اعداد و روندهای ملی ارائه شده است.

از زمان شروع همه‌گیری، 2 میلیون و 437 هزار و 822 مورد ابتلا به کووید-19 و 30 هزار و 584 مورد مرگ در کانادا گزارش شده است. این اعداد تجمعی درباره بار کلی بیماری COVID-19 تا به امروز به ما می گوید، در حالی که تعداد موارد فعال که اکنون به 376670 نفر رسیده است و میانگین متحرک 7 روزه نشان دهنده روند فعلی و شدت بیماری است. در آینده، از آنجایی که نرخ عفونت بسیار بالا به چالش می‌کشد یا از ظرفیت آزمایش فراتر می‌رود، تعداد موارد جدید و فعال روزانه کمتر از تعداد واقعی عفونت‌های فعلی است. از این رو، طیف وسیعی از شاخص‌های دیگر، از مثبت بودن تست آزمایشگاهی گرفته تا نظارت مداوم بر تعداد افراد در بیمارستان‌ها و مراقبت‌های ویژه همچنان برای نظارت بر فعالیت و شدت بیماری فعلی مهم هستند.

در حال حاضر، فعالیت اپیدمی COVID-19 به سرعت در حال افزایش است زیرا رشد تصاعدی Omicron، که اکنون سویه غالب است، در سراسر کانادا ادامه دارد. در آخرین دوره 7 روزه (30 دسامبر تا 5 ژانویه)، روزانه به طور متوسط ​​41743 مورد جدید در سراسر کانادا گزارش شده است که نسبت به هفته قبل 65 درصد افزایش داشته است. آزمایشگاه ها در سراسر کانادا به آزمایش در سطح بسیار بالایی ادامه می دهند. در آخرین دوره 7 روزه (29 دسامبر تا 4 ژانویه)، مثبت بودن تست آزمایشگاهی 29٪ بود که نشان دهنده شیوع گسترده در جامعه است. اگرچه وضعیت در همه جا یکسان نیست، نوع Omicron بسیار سریع گسترش می یابد و تعداد افراد مبتلا و بیمار می تواند به سرعت افزایش یابد، بنابراین در حال حاضر و در هفته های آینده در سراسر کانادا نیاز به افزایش هوشیاری است.

اگرچه شواهد حاصل از نظارت مداوم و مطالعات اخیر نشان می دهد که خطر بستری شدن در بیمارستان برای Omicron در مقایسه با دلتا کمتر است، انتظار می رود شتاب ناگهانی Omicron و حجم بسیار زیاد موارد فشار بیشتری را بر سیستم مراقبت های بهداشتی اضافه کند. این هم به دلیل افزایش پذیرش در بیمارستان ها و هم تعداد بالای بیماری و غیبت در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی است که انتظار می رود در هفته های آینده بر بسیاری از مناطق کشور تأثیر بگذارد. آخرین داده‌های استانی و منطقه‌ای نشان می‌دهد که در آخرین دوره ۷ روزه (۳۰ دسامبر تا ۵ ژانویه) به‌طور متوسط ​​روزانه ۳۶۴۶ نفر مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های کانادا تحت درمان بوده‌اند که ۹۱ درصد بیشتر از هفته گذشته است. این به طور میانگین شامل 594 نفر می شود که در بخش های مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان بودند که 25 درصد بیشتر از هفته گذشته و میانگین 39 مرگ روزانه (30 دسامبر تا 5 ژانویه) گزارش شده است. پایین نگه داشتن نرخ عفونت همچنان کلیدی برای کاهش افزایش روند بیماری های شدید در هفته های آینده است.

ایمن سازی برای همه کسانی که واجد شرایط هستند، اما هنوز سری اولیه خود را دریافت نکرده اند، اولویت اصلی باقی می ماند. اگرچه ابهامات باقی مانده است، شواهد نشان می دهد که در حالی که دو دوز واکسن ممکن است محافظت خوبی در برابر عفونت ایجاد نکند، یک سری دو دوز اولیه همچنان محافظت خوبی در برابر بستری شدن در بیمارستان ایجاد می کند. به طور دلگرم کننده، آخرین شواهد نشان می دهد که دوز سوم به دلیل نوع Omicron، محافظت در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان را بهبود می بخشد.

از 6 ژانویه 2022، استان ها و مناطق بیش از 69 میلیون دوز واکسن کووید-19 را تجویز کرده اند. آخرین داده های استانی و منطقه ای نشان می دهد که بیش از 83 درصد از کل جمعیت حداقل یک دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده اند و بیش از 77 درصد اکنون به طور کامل واکسینه شده اند. داده‌های پوشش واکسن خاص سنی، تا تاریخ 1 ژانویه 2022، نشان می‌دهد که بیش از 90 درصد از افراد 40 سال یا بالاتر حداقل یک دوز و بیش از 87 درصد به طور کامل واکسینه شده‌اند، در حالی که بیش از 87 درصد از افراد جوان‌تر بین 18 تا 39 سال حداقل یک دوز داشته باشند و 83 تا 84 درصد به طور کامل واکسینه شده باشند. در میان افراد 5 تا 11 ساله، 46 درصد اکنون حداقل یک دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده اند. با این وجود، نزدیک به 7 میلیون افراد واجد شرایط در کانادا به دوز اول یا دوم سری اولیه خود نیاز دارند. همچنین، بسیاری دیگر واجد شرایط دریافت دوز تقویت کننده برای کمک به بازگرداندن محافظتی هستند که ممکن است پس از دوز دوم کاهش یافته باشد. علاوه بر این، شواهد انباشته‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد دوز تقویت‌کننده باعث محافظت بهتر در برابر بیماری‌های شدید، از جمله در برابر نوع Omicron که به نظر می‌رسد درجه بالاتری از فرار ایمنی دارد، وجود دارد.

دوزهای تقویت کننده به ویژه برای گروه های خاصی مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و کسانی که در معرض بالاترین خطر ابتلا به بیماری شدید ناشی از کووید-19 هستند، از جمله افراد مسن، افراد دارای شرایط پزشکی پرخطر و افراد در جوامع بومی و از جوامع بومی بسیار مهم است. واکسن‌های mRNA کووید-۱۹ Pfizer-BioNTech Comirnaty یا Moderna Spikevax به عنوان تقویت‌کننده مؤثر هستند، بنابراین لطفاً در پذیرش هر واکسنی که به شما پیشنهاد می‌شود، اطمینان داشته باشید. برنامه های واکسیناسیون تقویت کننده در سراسر کانادا ادامه دارد. از 6 ژانویه، بیش از 9.0 میلیون دوز سوم تا به امروز تجویز شده است. داده های ملی از اول ژانویه 2022 نشان می دهد که 62٪ – 67٪ از سالمندان 70 سال یا بیشتر و 28٪ – 41٪ از افراد 50-69 سال دوز اضافی دریافت کرده اند.

در حالی که COVID-19 هنوز در کانادا و در سطح بین‌المللی در گردش است، رویکرد واکسن‌ها به علاوه برای پاسخ به همه‌گیری در کانادا ضروری است. این شامل واکسیناسیون لایه بندی شده با اقدامات بهداشت عمومی زمان بندی شده و هدفمند و اقدامات محافظتی فردی مانند ماندن در خانه / ایزوله شدن در صورت داشتن علائم است. انجام آزمایش در صورت علامت دار بودن و/یا طبق توصیه. آگاهی از خطرات مرتبط با تنظیمات مختلف؛ پیروی از توصیه های بهداشت عمومی محلی و رعایت مداوم اقدامات احتیاطی فردی. به ویژه، پوشیدن مناسب ماسک صورت مناسب و خوش ساخت در مکان‌های عمومی یا خصوصی با دیگران خارج از خانه، اجتناب از ازدحام و دریافت بهترین تهویه ممکن در فضاهای داخلی، لایه‌های محافظتی هستند که می‌توانند شما را کاهش دهند. خطر در همه تنظیمات همچنین، با توجه به خطرات و عدم قطعیت های قابل توجه مربوط به گسترش سریع نوع Omicron، به کانادایی ها توصیه می شود که از تمام سفرهای غیر ضروری به خارج از کانادا خودداری کنید در این زمان؛ اگر باید سفر کنید، از شرایط فعلی و به سرعت در حال تغییر برای بازدید از کشورهای دیگر و بازگشت به کانادا آگاه باشید.

علاوه بر واکسینه شدن کامل با واکسن‌های کووید-۱۹ و دریافت دوز تقویت‌کننده واکسن کووید-۱۹ طبق توصیه، می‌توانیم در طول فصل تنفس زمستانی نیز با به‌روز شدن سایر واکسن‌های توصیه‌شده، مانند آنفولانزا و روتین، سالم‌تر بمانیم. واکسن برای کودکان و بزرگسالان برای اطلاعات بیشتر در مورد واکسیناسیون در منطقه خود، با مقامات بهداشت عمومی محلی، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، یا سایر منابع قابل اعتماد و معتبر مانند Canada.ca و Immunize.ca تماس بگیرید. Canada.ca طیف گسترده ای از اطلاعات و منابع COVID-19 را برای کمک به کانادایی ها در درک مزایای واکسینه شدن در برابر COVID-19 ارائه می دهد.

کانادایی ها نیز می توانند با اشتراک گذاری مایل بیشتری را طی کنند معتبر اطلاعات در مورد خطرات COVID-19 و اقدامات پیشگیری و اقدامات برای کاهش COVID-19 در جوامع. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و منابع COVID-19 در مورد راه های کاهش خطرات و محافظت از خود و دیگران، از جمله اطلاعات مربوط به واکسیناسیون COVID-19، پیشینه من را بخوانید.

مخاطب

روابط رسانه ای
آژانس بهداشت عمومی کانادا
613-957-2983
[email protected]

.لینک منبع : هوشمند نیوز

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.