بهسازی مسیر دسترسی به بزرگترین کاروانسرای تاریخی ایران

ایسنا/سمنان مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی از پایان عملیات بهسازی مسیر دسترسی به کاروانسرای تاریخی میاندشت شهرستان میامی خبر داد. سید محمدصادق رضویان سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲ اظهار کرد: باهدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان میامی، عملیات بهسازی مسیر دسترسی به کاروانسرای تاریخی میاندشت انجام شد. سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و

کد خبر : 429970
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
بهسازی مسیر دسترسی به بزرگترین کاروانسرای تاریخی ایران


ایسنا/سمنان مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی از پایان عملیات بهسازی مسیر دسترسی به کاروانسرای تاریخی میاندشت شهرستان میامی خبر داد.

سید محمدصادق رضویان سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲ اظهار کرد: باهدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان میامی، عملیات بهسازی مسیر دسترسی به کاروانسرای تاریخی میاندشت انجام شد.

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میامی افزود: این عملیات با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال از محل زیرساخت گردشگری باهدف حمایت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی و توسعه زیرساخت گردشگری در شهرستان میامی به پایان رسید.

رضویان گفت: ابنیه تاریخی ازجمله عناصری است که نقشی بی‌بدیل در موفقیت، رونق و توسعه پایدار گردشگری دارد و ایجاد زیرساخت‌ها در جهت رسیدن به اهداف موردنظر توسعه گردشگری تاریخی بسیار ضروری است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی با بیان اینکه مجموعه کاروانسراهای تاریخی میاندشت در استان سمنان، در مسیر مشهد-تهران و در ۴۵ کیلومتری شرق میامی قرار دارد، اضافه کرد: این اثر تاریخی بزرگ‌ترین کاروانسرای ایران است و به شماره ۱۴۳۹ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا، این مجموعه تاریخی به صورت سه کاروانسری متصل به هم بوده و از جمله کاروانسراهای شاه عباسی استان و کشور است و از این سه کاروانسرا یکی در زمان شاه عباس اول ساخته شده و دو کاروانسرای دیگر در دورۀ قاجاریّه بنا گردیده‌اند.

این کاروانسرای بزرگ تاریخی از چنان گستردگی، بزرگی و اهمیتی در گذشته برخوردار بوده که محمد حسن خان اعتمادالسلطنه، در کتاب مطلع الشمس درباره این کاروانسرا نوشته: در این مجموعه و محوطه بیرون آن، ۲۰‌هزار نفر می‌توانند اقامت کنند. هم چنین هانری رنه د آلمانی، از کاروانسرای میان‌دشت به عنوان بزرگترین کاروانسرای راه مشهد- تهران نام برده است.


انتهای پیاملینک منبع : هوشمند نیوز

آموزش مجازی مدیریت عالی حرفه ای کسب و کار Post DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
آموزش مجازی مدیریت کسب و کار MBA
+ مدرک معتبر قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
ای کافی شاپ
مدیریت حرفه ای کافی شاپ
خبره
حقوقدان خبره
و حرفه ای
سرآشپز حرفه ای
آموزش مجازی تعمیرات موبایل
آموزش مجازی ICDL مهارت های رایانه کار درجه یک و دو
آموزش مجازی کارشناس معاملات املاک_ مشاور املاک
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.