بهبود کیفیت نهادی برای چشم انداز اقتصادی بسیار مهم است

چنین پیشرفتی در افزایش نهادهای حکومتی برای CEE-11 با توجه به کاهش نرخ رشد و اتکا به سرمایه خارجی برای سرمایه گذاری ، از جمله به طور عمده در پرداخت بودجه اتحادیه اروپا ، که منوط به احترام دولتها به حاکمیت قانون است ، حیاتی است. کاهش پتانسیل رشد منطقه منعکس کننده سطح درآمد متوسط

کد خبر : 114078
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 7 اکتبر 2021 - 20:50
بهبود کیفیت نهادی برای چشم انداز اقتصادی بسیار مهم است


چنین پیشرفتی در افزایش نهادهای حکومتی برای CEE-11 با توجه به کاهش نرخ رشد و اتکا به سرمایه خارجی برای سرمایه گذاری ، از جمله به طور عمده در پرداخت بودجه اتحادیه اروپا ، که منوط به احترام دولتها به حاکمیت قانون است ، حیاتی است.

کاهش پتانسیل رشد منطقه منعکس کننده سطح درآمد متوسط ​​متوسط ​​و کاهش سهم نیروی کار در رشد اقتصادی با توجه به پیری جمعیتی است. در عین حال ، ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی قبلی به CEE-11 در حال حاضر در حال کاهش ساختاری است که نشان می دهد بازارهای مصرف کننده بالغ ، پتانسیل خصوصی سازی تا حد زیادی به پایان رسیده و پروژه های زیرساختی فیزیکی در مقیاس بزرگ تکمیل شده است.

حکمرانی و توانایی دولت های CEE برای اجرای سیاست های درست تحت نظارت

توانایی دولتهای CEE برای توسعه و اجرای سیاستهای سالم با استفاده از مهارتهای خود ، بهبود بهره وری و تقویت نقش بازارهای سرمایه داخلی برای سرمایه گذاری در دست بررسی است.

براساس آخرین شاخص های حاکمیت جهانی بانک جهانی (WGI) که اخیراً به روز شده است-از جمله در مورد حاکمیت قانون و کیفیت مقررات ، آخرین نشانه های سلامت سازمانی در CEE-11 مختلط است و نشان دهنده تحولات متفاوت سازمانی است.

حاکمیت قانون از سال 2014 در لهستان و اخیراً در مجارستان کاهش یافته است ، اما در بالتیک بهبود یافته است. نمرات WGI لهستان و مجارستان در حال حاضر در حدود کشورهایی مانند رومانی با رعایت قانون حاکم است.

با این حال ، کیفیت نظارتی در منطقه محکم باقی مانده است

کیفیت نظارتی ، که به عنوان توانایی دولت در تدوین و اجرای سیاست های درست در حمایت از توسعه بخش خصوصی تعریف می شود-به عنوان دسته WGI با بیشترین همبستگی با سطح سرمایه گذاری یک اقتصاد-با وجود برخی کاهش ها ، با این وجود ، در سراسر جهان محکم است. منطقه.

در این زمینه ، سرمایه گذاری تأمین مالی نسل بعدی اتحادیه اروپا-و موفقیت دولتها در استفاده م fundsثر از بودجه اتحادیه اروپا-در تعیین چشم اندازهای اقتصادی در CEE-11 ضروری خواهد بود.

کمیسیون اروپا تصویب برنامه های بهبود مجارستان و لهستان را به تعویق انداخت

کمیسیون اتحادیه اروپا تصویب برنامه های ملی بازیابی مجارستان و لهستان را به تعویق انداخته است ، اگرچه ما انتظار داریم مقامات اتحادیه اروپا در نهایت پس از رسیدگی به نگرانی های مربوط به قانون در بخشی از سیاست اقتصادی اتحادیه اروپا ، بودجه بازیابی اتحادیه اروپا را به مجارستان و لهستان باز کنند. هماهنگی

روندهای متفاوت در کیفیت نهادها ممکن است برای چشم اندازهای اعتباری کشورهایی مانند لهستان و مجارستان و همچنین رومانی اهمیت بیشتری پیدا کند ، در صورتی که صحت موسسات سیاسی به طور قابل توجهی از اصول کشور منحرف شده و بر رشد اقتصادی و مدیریت سالم در آینده تأثیر مادی بگذارد. به

گزارش کامل تحقیق را از Scope بارگیری کنید

برای مشاهده همه رویدادهای اقتصادی امروز ، تقویم اقتصادی ما را بررسی کنید.

لوون کامریان تحلیلگر ارشد رتبه بندی های بخش دولتی و دولتی در است Scope Ratings GmbHبه یاکوب سووالسکی ، مدیر Scope Ratings ، در نوشتن این تفسیر مشارکت کرد.لینک منبع : هوشمند نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.